Walizki kabinowe dla linii Wizzair

walizka kabinowa
źródło: idolza.com

Kilkudniowe bądź weekendowe wyjazdy mają tę zaletę, że nie potrzebujemy zabierać ze sobą połowy naszego dobytku i bez problemu możemy zmieścić najważniejsze rzeczy w jednej walizce. Na przeciw wychodzą nam także znane linie samolotowe, które oferują bezpłatny przewóz bagażu kabinowego (podręcznego). Taką opcję znaleźć możemy w węgierskich liniach lotniczych Wizzair.

Walizka kabinowa powinna posiadać przede wszystkim odpowiednie rozmiary. Maksymalny rozmiar bagażu podręcznego w liniach Wizzair to 55cm wysokości, 40cm szerokości oraz głębokość nie przekraczająca 23cm. Drugim wymogiem jest oczywiście waga – nasza walizka kabinowa nie powinna ważyć więcej niż 10 kg. Jeśli przekroczymy podane parametry to niestety nie będziemy mogli wnieść naszego bagażu na pokład i zmuszeni będziemy do wykupienia bagażu rejestrowanego.

Na szczęście wielu producentów walizek podróżnych doskonale zdaje sobie sprawę z obowiązujących standardów w poszczególnych liniach, które są do siebie zbliżone. Dlatego bez problemu kupić możemy walizkę, której wymiary idealnie odpowiadają normie walizki kabinowej obowiązującej w Wizzair. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie nastawione na komfort klienta. Dzięki temu nie musimy biegać po sklepach z metrówką i dokładnie mierzyć każdą walizkę.

Z łatwością możemy interesujący nas produkt znaleźć w sklepie internetowym i zamówić. Przede wszystkim możemy optymalnie wykorzystać parametry walizki podręcznej bez obaw, że kupić będziemy musieli mniejszą, aby nie przekroczyć wymogów linii lotniczych. Jest to o tyle ważne, że pojemność takiego bagażu nie jest duża i liczy się każdy dostępny centymetr. Znaczenie ma także sama waga takiej walizki. Im lżejsza tym lepiej dla nas, bo pozwoli nam to na zabranie większej ilości rzeczy. Na szczęście walizki o takich rozmiarach nie są ciężkie, ale podczas kalkulacji musimy odciąć ich wagę od maksymalnie dozwolonej wagi bagażu podręcznego. Zatem jeśli planujemy niedługą podróż liniami Wizzair, to bez problemu znajdziemy walizkę kabinową, którą za darmo wniesiemy ze sobą na pokład samolotu.

4.4/5 - (liczba ocen: 25)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.