Walizka podręczna do samolotu

Walizka podręczna do samolotu

Walizka podręczna do samolotu powinna być wykonana z odpowiednich materiałów, mieć duże i solidne kółka, a także spełniać wymogi linii lotniczej, którą podróżujemy. Znalezienie idealnego modelu nie należy więc do najłatwiejszych zadań. Poniżej znajduje się kilka porad na temat tego, jak powinna wyglądać walizka podręczna.

Materiał wykonania

Podręczna walizka, którą możemy bez dodatkowych opłat zabrać ze sobą na pokład samolotu, musi być wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Jeśli planujemy przewozić w niej bardzo cenne lub delikatne przedmioty, wówczas najlepiej sprawdzi się model wyprodukowany z twardych materiałów termoplastycznych. Może być to policarbon lub poliprobylen. Są one odporne na wgniecenia, pęknięcia i zadrapania, dlatego znajdujące się w środku rzeczy są całkowicie bezpieczne.

W sklepach dostępne są również tzw. walizki miękkie. Dobrze sprawdzają się one nie tylko podczas podróży samolotem, ale i pociągiem czy busem. Dlatego takie produkty cieszą się bardzo dużą popularnością. Zwykle są one wykonane z nylonu lub poliestru. Takie walizki wykazują odporność na wilgoć. Ponadto bardzo łatwo się je czyści.

Kółka

Walizki podręczne są wyposażone w dwa lub cztery kółka. Modele z dwoma kółkami dobrze nadają się na krótki urlop, gdyż łatwo manewruje się nimi w dużym tłumie. Niemniej na dłuższe wyjazdy wiele osób chętniej kupuje walizkę z czterema kółkami. Wszystko przez to, że łatwiej się ją prowadzi nawet, gdy jest ona wypełniona po brzegi.

Robiąc zakupy, musimy sprawdzić, z jakiego materiału zostały wyprodukowane kółka. Te plastikowe szybko pękają, w efekcie czego walizki nie da się prowadzić po podłożu. O wiele bardziej odporny jest kauczuk.

Wymiary

Każda linia lotnicza ma nieco inne wymogi dotyczące wymiarów walizki podręcznej. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych przewoźników w Polsce, wraz ze szczegółowymi danymi:

  • Ryanair: 55 cm x 40 cm x 20 cm, waga do 10 kg;
  • Wizzair: 42 cm x 32 cm x 25 cm;
  • Lufthansa: 55 cm x 40 cm x 23 cm, waga do 8 kg;
  • LOT: 55 cm x 40 cm x 23 cm, waga do 8 kg.
3.6/5 - (liczba ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.