Walizka na rower

rower

Walizka rowerowa czy też kufer to najsolidniejszy sposób na przewożenie roweru na pokładzie samolotu. Tego typu walizki znajdziemy w ofercie wielu renomowanych firm, takich jak Thule, Bikershop, Radon czy Jumar. Tego typu walizka jest konstrukcją na tyle mocną, że odpowiednio zabezpieczy nasz rower. Dodatkowo każda taka walizka posiada dużą ilość pianki, która amortyzuje uderzenia.

Pewność i bezpieczeństwo to podstawowe zalety walizki na rower. Minusy to raczej wysoka cena oraz dość duża waga. Jeśli jednak nasz sprzęt jest dość kosztowny i chcemy go odpowiednio zapakować oraz zabezpieczyć przed uszkodzeniami, warto zainwestować w walizkę na rower, która jest na tyle trwała, że będzie służyć przez wiele lat.

Kufry wykonane są najczęściej z grubego plastiku, który świetnie chroni cała zawartość. Funkcjonariuszom lotniska taki pakunek nierzadko może kojarzyć się ze skrzyniami służącymi do przewozu broni, co sprawia, że musimy raczej nastawić się na liczne kontrole. Z drugiej strony takie działania sprawią, że obsługa lotniska jest mniej skłonna do rzucania naszym bagażem. Walizki firmy Bikershop TC1 są najbardziej znane ze swojej trwałości i nieco różnią się od walizek marki Thule przypominających kufry służące do przewożenia ładunków militarnych.

Walizki do przewożenia rowerów są najczęściej wyposażone w kółka, co ma duże znaczenie ze względu na znaczną wagę. Mimo wszystko ciągnięcie takiego ładunku wymaga większego użycia siły i umiejętności manewrowania zwłaszcza na zatłoczonych lotniskach. Przednie kółka są najczęściej obrotowe, co ułatwia skręcanie. Kufer bywa też dość szeroki, co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednie przejścia na terenie portów lotniczych.

Oprócz kółeczek walizka na rower posiada też poręczne, wygodne uchwyty, a za jej zamknięcie odpowiada kilka pasków zapinanych mocnymi klamrami. Tego typu kufer jest dość sztywny, co zabezpiecza delikatniejsze elementy przed zniszczeniem. Walizka jest najczęściej zamykana jest na zatrzaski, co chroni przed przypadkowym otwarciem.

Profesjonalne zapakowanie sprzętu rowerowego jest najlepszym sposobem na uniknięcie uszkodzeń czy zarysowań.

4.4/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.