5 Ukrytych Klejnotów Europy

Uwielbiasz podróżować po Europie i chcesz zejść z utartych szlaków? Odkryj unikalny wybór sekretnych miejsc. Prawdziwe skarby są ukryte w każdym zakątku Europy. Przedstawiamy 5 wspaniałych ukrytych klejnotów, które warto odwiedzić w Europie.

Islandia

Islandia

Islandia z roku na rok przyciąga coraz większą ilość turystów, którzy pragną spędzić chociaż chwilę na innej planecie, bo właśnie tak określana jest ta niesamowita wyspa. Położona w północnej Europie, a zatem warunki atmosferyczne bywają ekstremalne.

To prawdziwa perła ze względu na bogactwo dóbr naturalnych. Nigdzie indziej na tak małej powierzchni nie znajdziemy zarówno lodowca, gejzerów, gorących źródeł, jak i gór, laguny lodowcowej, wodospadów czy najwspanialszej na świecie czarnej plaży.

Najlepszym sposobem na podróżowanie po Islandii jest wypożyczenie auta z napędem na cztery koła. Tylko w ten sposób w dość krótkim czasie będziemy w stanie dotrzeć do wszystkich atrakcji, w tym do Golden Circle, który jest dosyć popularnym szlakiem turystycznym zwanym również „Islandią w pigułce”.

Le Mont Saint-Michel

Le Mont Saint-Michel

Le Mont Saint-Michel to niewielka gmina znajdujące się w Normandii, a zatem na północy Francji. Podczas, gdy wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z Francją od stolicy, być może warto zacząć od północnej części kraju, która jest niezwykle malownicza i wcale nie odstaje od reszty.

Le Mont Saint-Michel to spokojne miasteczko o dosyć małym zaludnieniu, choć istnieje jedno miejsce, które o każdej porze roku cieszy się sporym zainteresowaniem. Mowa oczywiście o Mont Saint-Michel, czyli Wzgórzu Świętego Michała.

Największą atrakcją tego miejsca stanowi fakt, że wzgórze jest wyspą, która jest połączona z lądem niespełna dwukilometrową groblą, a ta wraz z gwałtownym przypływem bywa całkowicie zalana, odcinając mieszkańców od lądu. Wzgórze ma kształt wielkiego tortu i wygląda wprost bajecznie.

Czarnogóra

Czarnogóra to wciąż odkrywane państwo, choć ze względu na jeszcze niskie ceny przyciąga bardzo wielu turystów. Jedni przybywają w te rejony wyłącznie po to, by wylądować w imprezowej miejscowości Budva, znajdującej się nad Morzem Adriatyckim.

Mnogość knajp i dyskotek sprawiają, że miasteczko stało się stolicą wakacyjnych imprez. Czarnogóra ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Entuzjaści górskich wycieczek z pewnością o wiele bardziej powinni się zainteresować Żabljakiem, czyli najwyżej usytuowanym miastem w kraju.

Stąd zaledwie chwila dzieli nas od przepięknego pasma górskiego Durmitor z jego najwyższym szczytem Bobotov. Krajobrazowo miasteczko jest jedną wielką idyllą i gwarantuje zarówno aktywny, jak i spokojny wypoczynek bez tłumów zagranicznych turystów.

Termoli

Termoli we Włoszech

Jeżeli pragniemy dogłębnie zatracić się w włoskim klimacie i spędzić odrobinę czasu wyłącznie wśród Włochów, to Termoli będzie najlepszym wyborem. Miasteczko od wielu lat jest ulubionym kurortem wypoczynkowym Włochów, którzy właśnie tutaj uciekają z wielkich miast przed tłumem turystów.

To stosunkowo spokojne miasteczko posiada swoją własną starówkę, której początki datuje się na epokę średniowiecza. Piaszczyste plaże nie bywają tutaj też tak zatłoczone, a jedynym o czym należy pamiętać w okresie wakacyjnym to siesta.

Około godziny 15 upały bywają tutaj nie do zniesienia. Wówczas Włosi bezwzględnie zamykają się w swoich domach, ale zamykane są również sklepy oraz kawiarnie.

Lazurowe Wybrzeże

informacje o Nicei

Entuzjaści ekscytujących doznań powinni zainteresować się Lazurowym Wybrzeżem, czyli Riwierą Francuską, która od wielu lat cieszy się popularnością zwłaszcza wśród celebrytów.

Całe wybrzeże jest tak naprawdę jednym wielkim ośrodkiem turystycznym, w którym nie brak ekskluzywnych hoteli, restauracji i miliona atrakcji, które sprawiają, że każdego roku ok. 1o milionów turystów wybiera to miejsce na wypoczynek.

To miejsce, w którym zostały nakręcone niektóre sceny z Jamesa Bonda, a także miejsce, w którym przebywał i żył Witold Gombrowicz.

4/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.