10 Najlepszych Atrakcje w Toruniu

Mikołaj Kopernik

Toruń to piękne i zabytkowe miasto, które może poszczycić się piękną architekturą i wieloma miejscami godnymi zobaczenia.

Miasto te leży w województwie Kujawsko-Pomorskim nad Wisłą. Warto się tu wybrać z bliską osobą. Oto lista miejsc, które warto zobaczyć będąc w Toruniu z drugą połówką.

1. Bulwary nadwiślańskie

Miejsce urokliwe, przyciągające tłumy nie tylko turystów, ale również osób mieszkających w tym mieście. W okresie wiosenno-letnim są oblegane przez dużą ilość osób chcących wypocząć nad brzegiem Wisły. Można na nich podziwiać mury miejskie, które są zachowane od wielu lat i są w bardzo dobrym stanie lub relaksować się w ogródkach piwnych i ławeczkach. Rozprzetrzenia się z nich widok na kamienicę, ruiny zamku krzyżackiego, wyspę nazywaną Kępą Bazarową ( jest to rezerwat przyrody porościęty lasem łęgnowym). Od kilku lat są one odnowione i można również skorzystać w ich odnowionej części z plaży, siłowni zewnętrznej oraz boiska do piłki plażowej. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie w zależności od preferencji.

2. Rejs po Wiśle

Można świetnie spędzić czas na łodzi „Katarzynka”, która z chęcią zabierze w rejs turystów po rzece. Są to krótkie 40 minutowe rejsy, ale dzięki nim można powidziać Kępę Bazarową, nazywaną dziką częścią Torunia a z drugiej panoramę pięknej starówki. Czasami można załapać się na historię opowiadane przez kapitana statku o ciekawostkach związanych z miastem.

3. Ulica Szeroka

Najbardziej znana i najczęściej odwiedzana ulica w Toruniu. Znajduje się ona na Starym Mieście, gdzie nie ma ruchu samochodowego. Można podziwiać tam stare, piękne kamienice i usiąść w kawiarni podziwiając architekturę. Znajdują się tam zabytkowe kamienice, w których mieszkali najbardziej wpływowe i zamożne rody. Na końcu ulicy można zobaczyć słynny pomnik Mikołaja Kopernika, który jest nazywany często „kopcem”. Pomnik ma wysokość 2, 6 metra i stoi na granitowym cokole. W lewej ręce astronom trzyma astrolabium. Na cokole jest napis łaciński, który na język polski znaczy „Mikołaj Kopernik Toruńczyk, ruszył Ziemię, zatrzymał Słońce i Niebo”.

4. Panorama Torunia (panorama nadwiślańska)

To miejsce, które przeszło remont, aby bezpiecznie można było podziwiać piękno Torunia z drugiej strony Wisły. Warto się tam wybrać z drugą połówką, gdyż wieczorny klimat podkreśla pięknie podkreśla podświetlona starówka. Można tam się dostać statkiem, który z sezonie często zabiera pasażerów na drugą stronę, komunikacją miejską lub zrobić sobie spacer pięknym mostem podziwiając piękno miasta.

5. Barbarka

Osiedle leśne znajdujące się około 7km od Centrum Torunia. Można tam podziwiać leśne dróżki, podziwiać piękno przyrody jeżdżąc rowerem. Można tam zwiedzić malutką drewnianą kapliczkę lub skorzystać z atrakcji parku np. parku linowego. Można się tam zregenerować, zrobić piknik i odpocząć w towarzystwie przyrody. Jest to miejsce bardzo często uczęszczane przez turystów ale także mieszkańców.

6. Planetarium

Warto we dwoje wybrać się do nowoczesnego planetarium, które zaoferuje seanse, w których poczujecie się jak w kosmosie. Świetne pokazy astronomiczne są w stanie wyświetlić nawet 6, 5 tysiąca gwiazd zachowując prawdziwy kształt i kolory nieba. To dobry pomysł na randkę.

7. Ratusz staromiejski

Jest to w chwili obecnej siedziba Muzeum Okręgowego. Zwiedzanie zajmuje około 2 godzin, ale warto gdyż można tam zobaczyć zbiory mówiące o dawnym Toruniu, zawsze jest kilka wystaw, które są bardzo ciekawe. Warto również wejść schodami na samą górę i z wieży ratusza podziwiać starówkę i widok, który rozprzestrzenia się na większość miasta. Jest to jeden z piękniejszych obiektów tego typu w Polsce i w Europie. Wieża jest z 1274 roku i jest najstarsza w tej części Europy. Przy budowie zadbano o każdy szczegół architektoniczny. Był i jest on dumą mieszkańców od wielu lat.

8. Park Bydgoski

Piękny, zielony park w którym każdy znajdzie miejsce na romantyczną randkę. Można się tam wybrać pieszo z bulwarów. Można spotkać tam wiele gatunków roślin i zwierząt. Jest akwen wodny, który podkreśla atrakcyjność miejsca wraz z drewnianym mostkiem. Jest tam miejsce na grilla. Polecane miejsce dla każdego, kto lubi obcować z przyrodą.

9. Fontanna multimedialna Cosmopolis

Miejsce, które zachwyca w szczególności po zmroku, gdzie codziennie w sezonie można podziwiać układy wodne z muzyką. Jest to wydarzenie wyjątkowe, gdyż po całym dniu można się odprężyć patrząc na piękną wodę tańczącą w rytm muzyki. Miejsce to skupia codziennie duże grupy osób.

10. Muzeum żywego piernika

Miejsce wyjątkowe, gdzie można upiec własnoręcznie pierniki, które są symbolem tego miasta. Oprócz tego dowiemy się ciekawych historii o tym mieście. Czas mija tu wyjątkowo a wiedza, którą otrzymamy przez wiele lat będzie w naszej pamięci.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.