Tanie torby podróżne – Jakie wybrać?

tanie torby

Przed zainwestowaniem w nową walizkę warto zastanowić się, jakie są Twoje najważniejsze wymagania. Niektóre walizki, takie jak te wykonane z aluminium i polipropylenu, są niezwykle wytrzymałe i doskonale nadają się do transportu delikatnych przedmiotów, chociaż rzadko mają zewnętrzne kieszenie. Mniejsze futerały są często praktycznie zaaranżowane do przenoszenia dokumentów, laptopów i łatwego dostępu do innych rzeczy osobistych.

Torby podróżne to bardzo wygodne rozwiązanie przy podróżowaniu w miejsca, gdzie chcemy przemieścić się szybko a nasz bagaż nie jest zbyt wymagający – nie zajmuje dużo miejsca, jesteśmy w stanie unieść go w jednej ręce, a to co jest najważniejsze to to, że jest mobilny. Na rynku znajdziemy właściwie dwa rodzaje torb podróżnych – te na kółkach i te bez kółek. Który z tych modeli należy wybrać i dlaczego?

Przede wszystkim zakup torby podróżnej ma sens wtedy, kiedy potrzebujemy torby do spakowania dość ograniczonej ilości rzeczy. W sam raz na przewiezienie jej na pokładzie samolotu. W takim wypadku lepsza będzie wersja bez kółek. Torba sama w sobie jest bardzo lekka a jej solidny pasek na ramię pozwala na wygodę w noszeniu i przenoszeniu jej z miejsca na miejsce. Ponadto, jest także bardzo pakowna – pozwala na spakowanie jak największej ilości rzeczy w stosunkowo małej objętości. Na tę cechę składa się mnóstwo bocznych oraz małych i większych kieszonek, które są umieszczone nie tylko po bokach torby, ale także w środku, pozwalając wykorzystać każdą jej część.

Z kolei jeżeli wybieramy się w podróż, podczas której będzie tam potrzebny większy bagaż, a także możliwość przenoszenia go z miejsca na miejsce bez zbytniego wysiłku świetnie sprawdzi się model toreb podróżnych z kółkami. Im większe kółka, tym efektywniejsze przemieszczanie się torby po nierównościach na drodze. Dodatkowo model ten posiada wysuwaną rączkę. Całość konstrukcji zatem wyglądem przypomina walizkę, ale objętościowo jest to torba, co pozwala na większą elastyczność, chociażby w umieszczeniu torby w luku bagażowym. Tego rodzaju torba sprawdzi się także lepiej jako bagaż rejestrowany, ponieważ podnoszenie jej może być dość kłopotliwe, dlatego unikniemy tego podczas próby włożenia jej do półek ponad naszymi głowami na pokładzie samolotu.

Dlatego też przed wyjazdem zastanów się jakiego rodzaju torba najlepiej sprawdzi się w stylu twojej podróży. Tanie torby podróżne znajdziesz na stronach internetowych wielu sklepów.

4.5/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.