„Szczęśliwi krajów nie liczą” – Rozmowa z Aleksandrą z Duze-podroze.pl

Czym się zajmujesz?
Jestem stale w podróży od dwóch lat, fotografuję, piszę i prowadzę bloga duze-podroze.pl. Bardzo lubię zwierzęta.

Szczęśliwi krajów nie liczą

Skąd pomysł na podróżowanie?
Powiem szczerze: nie mam pojęcia. Decyzję o tej mojej długiej podróży podjęłam bardzo spontanicznie, po prostu spakowałam się i wyjechałam z Krakowa. Oczywiście wcześniej też bardzo często wyjeżdżałam, starałam się podróżować jak najczęściej. Po prostu mnie ciągle gdzieś ciągnie, nie lubię siebie takiej “zasiedzianej” w jednym miejscu.

Najfajniejsze miejsce w jakim byłaś?
Japonia! Moje najpiękniejsze wspomnienia pochodzą właśnie z tego państwa: ci ludzie, ta kultura, te przepiękne miejsca… Będę tam wracać jak najczęściej.

Od kiedy podróżujesz?
Podróżuję odkąd pamiętam, ale na początku raczej z przymusu, bo rodzice wysyłali mnie na kolonie, obozy i inne wyjazdy… Nie znosiłam tego, wolałam siedzieć w domu i czytać książki. Potem jednak dorosłam, zaczęłam planować własne wyjazdy, jeździć stopem i w końcu wkręciłam się tak, że nie mogę już przestać podróżować.

Rozmowa z Aleksandrą z Duze-podroze.pl

Ile krajów odwiedziłaś?
Szczęśliwi krajów nie liczą!

Czy zarabiasz na blogu/czy planujesz zarabiać więcej na blogu?
Coś tam czasem zarabiam. Na blogu podróżniczym nie jest łatwo 😉

Czy masz jakieś „tradycje” związane z podróżowaniem?
Zbieram różne drobnostki z wyjazdów: wizytówki, bilety czy papiery. Wklejam je potem do notatnika na pamiątkę, ale nie traktuję tego jako poważnej “tradycji” bez którego wyjazd byłby niepełny.

Opowiedz jakąś śmieszną historię związaną z wyjazdem?
W Korei Południowej jest bardzo mało ludzi o nieazjatyckich rysach twarzy, dlatego wzbudzaliśmy tam z mężem spore zainteresowanie mieszkańców. Zainteresowanie najwyraźniej połączone ze strachem. Raz pewna pani upuściła w metrze chustkę i gdy chciałam jej ją zwrócić, po prostu zaczęła krzyczeć i ode mnie uciekać. Taki ze mnie potwór, przyjechałam z Polski porwać wasze staruszki!
Fajnie spojrzeć na siebie z tej perspektywy i zobaczyć, że strach jaki czujemy przed innymi ludźmi jest najczęściej kompletnie irracjonalny.

Jak promujesz bloga?
Staram się, by wszystkie treści na blogu były jak najwyższej jakości, by posty były długie, przydatne, ładne, dobrze napisane. Moim zdaniem ciekawa i przydatna treść to najlepsza promocja dla każdego bloga.

Rozmowa z Aleksandrą z Duze-podroze.pl

Czym jest dla Ciebie pisanie?
Kiedyś: świetną zabawą, dzisiaj przyjemną pracą. Są dni, gdy nie umiem “wydusić” z siebie ani jednego słowa, wkurzam się na słowa, pisanie, bloga i język polski. Są dni, gdy piszę trzy wielkie posty za jednym zamachem. Zawsze jednak jestem szczęśliwa, że wybrałam taką ścieżkę kariery.

Co odróżnia blogerów od ludzi którzy nie blogują?
Umiejętność wypoczywania! Podczas wszystkich podróży myślę tylko o tym, jak je przekuć na wpis na blogu. Cały czas robię zdjęcia, myślę o pomysłach na posty, biegam jak szalona po wszystkich atrakcjach, żeby móc o nich napisać na blogu. Fajnie by było się czasem rozluźnić i mieć prawdziwy urlop.
Chociaż z drugiej strony, całkiem sporo ludzi tak “biega” żeby zaliczyć wszystkie atrakcje i zrobić im tysiące zdjęć, więc nie jestem jakaś wyjątkowa.

Jakie plany podróżnicze na 2017 rok?
Dużo luzu! Przenoszę dobytek do Szkocji i urządzam tam sobie gniazdko, ale na pewno będzie sporo wypadów na południe Europy.

Cele bloga na 2017 rok?
Chciałabym nadrobić opisywanie miejsc w których byłam w 2016…

Jakie masz największe marzenie?
Wrócić do Japonii, usiąść z moimi znajomymi przy sake, zamówić sobę i rozmawiać z nimi godzinami…

Czy chciałabyś się przeprowadzić gdzieś w przyszłości? Jeśli tak to gdzie?
Od jakiegoś już czasu nie mieszkam w Polsce, ale jeszcze nie zdecydowałam się na żadne miejsce na stałe. Im dłużej podróżuję, tym mam więcej typów i nie wiem już, czy się kiedykolwiek zdecyduję. Na razie moim top 3 są: Japonia, Nowa Zelandia i Hiszpania.

Aleksandra Bogusławska
Duze-podroze.pl

Szczęśliwi krajów nie liczą

4.7/5 - (liczba ocen: 37)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.