RetroManiak – Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier w Zakopanem

Muzeum zabawek i gier komputerowych RetroManiak

Planujesz urlop w Zakopanem i chcesz przenieść się do magicznego świata zabawek? Warto wtedy odwiedzić odwiedzić muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych „RetroManiak” które znajduje się na Krupówkach. Znajdziesz tutaj bohaterów bajek z ostatnich dekad, komputery Atari, Commodore i gry Mario Bros, czy ręcznie zdobione domki dla lalek.

Nawet dla tych z nas, którzy wyrośli i dołączyli do świata dorosłych, zabawki mogą zajmować szczególne miejsce w naszych sercach. Niektóre modele z poprzedniej epoki mogą przypominać nam zabawki, w które bawiliśmy się jako dzieci, podczas gdy bardziej stare gry komputerowe mogą zaoferować doświadczenie tak świeże i ekscytujące, że sprawią, że poczujemy się jak dzieci na nowo.

Niezależnie od tego, czy lubisz historię zabawek , czy po prostu chcesz zgubić się w ogromnej kolekcji, to muzeum zabawek na pewno zaoferuje Tobie świetną zabawę!

Radość twarzy dziecka, kiedy dostaje ono nową zabawkę lub grę, jest podobna do rozkoszy twarzy osoby dorosłej, kiedy widzi zabawkę, którą posiadał dawno temu, gdy było dzieckiem.

Natychmiast przywołuje wspomnienia z miejsc, w których miałeś daną zabawkę. Moja żona doświadczyła wybuchu radości, gdy byliśmy w tym muzeum. Dzieci również były zainteresowane grami komputerowymi i nie wierzyły, że kiedyś tak wyglądał świat gier komputerowych. Wszystko się z czasem zmieniło. Obecnie mamy zupełnie inne gry niż kiedyś.

Z jakimi postaciami oraz grami kojarzy się Tobie dzieciństwo?

lalka

Wśród licznych eksponatów każdy znajdzie coś dla siebie. Fani polskich bajek takich jak Baltazar Gąbka, Bolek i Lolek, Pszczółka Maja będą zachwyceni!

Mi osobiście podobały się najbardziej komputery z lat 80 i 90. Możemy również zagrać w największego na świecie Pacmana. Czy pamiętacie gry takie jak Tetris, Donkey Kong czy Mario Bros? Tutaj ponownie poczujemy magię gier na Atari, Commodore czy Amidze.

Znajdziemy tutaj również kolekcję ponad 60 lalek z całego świata. Sprowadzono je nawet z Azji, Afryki, Ameryki Południowej.

Dzieciom zawsze udaje się stworzyć własny świat zabaw z tym, co mają.

Spójrz na te stare zabawki. Nie są to wyrafinowane rzeczy, które można dziś zobaczyć w sklepach z zabawkami.

Zostały one wykonane z tego, co było dostępne. Drewno, kawałek materiały czy metalu.

Dla dzieci, które się z nimi bawiły, były one jednak równie realne, jak wiara, jaką mieli w nie ich twórcy.

pacman Zakopane

Jest to niesamowita okazja dla dorosłych gdzie mogą odbyć podróż w czasie do swojego dzieciństwa.

Muzeum Zabawek RetroManiak jest to obowiązkowy punkt programu podczas pobytu wraz ze swoją rodziną w Zakopanem. Cena biletu wynosi zaledwie 10zł.

Muzeum RetroManiak czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 22.

Adres: Krupówki 48

Facebook: https://www.facebook.com/RetroManiakMuzeum/

Strona internetowa: www.muzeumzakopane.pl

Telefon: +48 502 499 401

Email: [email protected]

4.4/5 - (liczba ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.