Gdzie zjeść w Węgorzewie, czyli 2 lokale polecane przez FajnePodroze.pl

Będąc w Węgorzewie i zwiedzając jego okolice natknęliśmy się na dwa ciekawe punkty które postanowiliśmy wam zaprezentować na tej krótkiej liście. W samym Węgorzewie nie uświadczyliśmy póki co, niczego godnego uwagi. Jeśli macie pomysł gdzie powinniśmy zajść przy najbliższej okazji, dajcie znać w komentarzu. Bardzo chętnie uzupełnimy podpowiedzi o punkt do którego będzie można dojść „z buta” będąc w centrum Węgorzewa.

  • Tawerna w Hotelu Ognisty Ptak ul. Sztynorcka 6, Ogonki

Tawerna mieści się w budynku hotelu 3* jakieś 5 minut drogi od centrum Węgorzewa. Pięknie położona, nad samym jeziorem, z dala od zgiełku miasta kusi swoimi potrawami. Podczas wizyty skusiły nas Krupnik z perłową kaszą jęczmienną i bekonem (12 zł.); Sznycelki wieprzowe w orientalnej panierce w towarzystwie opiekanych ziemniaków z wiosenną ziołową okrasą (28zł.); Różowy sernik z owocami (12 zł.)

Hotel sam w sobie zachęca do spędzenia w nim nieco więcej czasu. Tak jak wspominaliśmy, jest na uboczu, dodatkowo można korzystać z basenu i strefy Spa. Nocleg dla 2 osób to wydatek ok. 220 zł. ze śniadaniem.

  • Córka Rybaka ul. Sztynort 3d (20 min. jazdy od Węgorzewa)

Cóż za urokliwa nazwa 😉

Córka Rybaka jest obecnie nr 1 w Tripadvisor jeśli chodzi o Węgorzewo. Postanowiliśmy to sprawdzić i zawitać tutaj na rybkę. Aby się tu dostać trzeba odbić nieco od portu co może być mylące gdyż bliżej niego działa inny lokal z rybami.

Co do samego lokalu jest ona smażalnią ryb, niezwykle popularną wśród żeglarzy. Co ciekawe właściciele zaczynali swój biznes od przyczepy kempingowej.

Jeśli jesteście fanami smażonej rybki zdecydowanie polecamy wam tu zawitać!

 
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *