Gdzie zjeść w Węgorzewie, czyli 2 lokale polecane przez FajnePodroze.pl

Będąc w Węgorzewie i zwiedzając jego okolice natknęliśmy się na dwa ciekawe punkty które postanowiliśmy wam zaprezentować na tej krótkiej liście. W samym Węgorzewie nie uświadczyliśmy póki co, niczego godnego uwagi. Jeśli macie pomysł gdzie powinniśmy zajść przy najbliższej okazji, dajcie znać w komentarzu. Bardzo chętnie uzupełnimy podpowiedzi o punkt do którego będzie można dojść „z buta” będąc w centrum Węgorzewa.

  • Tawerna w Hotelu Ognisty Ptak ul. Sztynorcka 6, Ogonki

Tawerna mieści się w budynku hotelu 3* jakieś 5 minut drogi od centrum Węgorzewa. Pięknie położona, nad samym jeziorem, z dala od zgiełku miasta kusi swoimi potrawami. Podczas wizyty skusiły nas Krupnik z perłową kaszą jęczmienną i bekonem (12 zł.); Sznycelki wieprzowe w orientalnej panierce w towarzystwie opiekanych ziemniaków z wiosenną ziołową okrasą (28zł.); Różowy sernik z owocami (12 zł.)

Hotel sam w sobie zachęca do spędzenia w nim nieco więcej czasu. Tak jak wspominaliśmy, jest na uboczu, dodatkowo można korzystać z basenu i strefy Spa. Nocleg dla 2 osób to wydatek ok. 220 zł. ze śniadaniem.

  • Córka Rybaka ul. Sztynort 3d (20 min. jazdy od Węgorzewa)

Cóż za urokliwa nazwa 😉

Córka Rybaka jest obecnie nr 1 w Tripadvisor jeśli chodzi o Węgorzewo. Postanowiliśmy to sprawdzić i zawitać tutaj na rybkę. Aby się tu dostać trzeba odbić nieco od portu co może być mylące gdyż bliżej niego działa inny lokal z rybami.

Co do samego lokalu jest ona smażalnią ryb, niezwykle popularną wśród żeglarzy. Co ciekawe właściciele zaczynali swój biznes od przyczepy kempingowej.

Jeśli jesteście fanami smażonej rybki zdecydowanie polecamy wam tu zawitać!

 

4.1/5 - (liczba ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.