Nasz powrót do Trójmiasta po 10 latach

Park Oliwski

Trójmiasto, to 3 szybko rozwijające się miasta nadmorskie, w których wciąż przybywają nowe lokale gastronomiczne, miejsca edukacyjne, rozrywkowe oraz nowoczesne restauracje. Na potrzebę mieszkańców oraz turystów, zmodernizowano środki komunikacyjne. Wymieniono tramwaje, autobusy oraz zainwestowano w szybkie kolejne miejskie, które łączą ze sobą Trójmiasto.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, Gdańsk udostępnił również wiele obiektów edukacyjnych, na przykład muzea, które przeszły remont. Stworzono nowe ścieżki edukacyjne, rowerowe i alejki spacerowe. Ponadto, poprawiła się komunikacja, między muzeum Westerplatte a centrum Gdańska.

Już po kilku chwilach, spędzonych w Gdańsku można dostrzec ogromne zmiany, które zaszły w ostatnich latach. Nie tylko Gdańsk, postawił na rozwój miasta. Gdynia oraz Sopot, również zadbała o wizerunek. W Sopocie, ukończono w końcu długo wyczekiwany remont Dworca PKP.

Dzięki przeprowadzonym remoncie, mieszkańcy bez utrudnień mogą poruszać się między Sopotem, a innymi miastami. Niepełnosprawni, doczekali się windy oraz podjazdów, a w samym budynku dworca, powstało nowoczesne centrum handlowe.

Zmianą uległy również zabytkowe kamienice, które doczekały się upragnionego remontu. Powstało wile miejsc rozrywkowych i edukacji, a sopocki Aqua Park, rozwinął się, dzięki czemu czeka tam na turystów oraz mieszkańców ogrom atrakcji.

Ostatnie dziesięć lat, było również istotne dla Gdyni.

Odnowiono część Gdyńskiego portu, zwiększyła się przeprawa morska oraz coraz więcej rybaków, przypływa do portu. Wyremontowano wiele pustostanów, które straszyły w centrum miasta. Część z nich przerobiono na restauracje, punkty usługowe oraz mieszkania, zaś to co stwarzało zagrożenie katastrofą budowlaną, zostało zburzone.

Rozwinęły się obiekty edukacyjne jak Centrum Nauki Experyment, oraz zbudowano dwie, piękne ścieżki edukacyjne, w tym szlak Alicji z Krainy Czarów. Tak samo jak w przypadku Sopotu, zmodernizowano tory i dworzec PKP, co ułatwia komunikację międzymiastową. Zainwestowano w plażę, dzięki czemu na turystów czeka tu piękna, czysta i strzeżona plaża.

Duże różnice

Już na tym etapie dostrzegam ogromną różnice, między Trójmiastem teraz, a dawniej. Liczne atrakcje, które powstały na przełomie kilku lat, przyczyniły się większego zainteresowania edukacją, głównie wśród dzieci i młodzieży.

Przyczyniło się to również, do zwiększenia ścieżek edukacyjnych oraz spacerowych, dzięki czemu mieszkańcy mogą wybrać się na spacer całą rodziną i miło spędzić czas.

Zmianą uległo również dostępność obiektów do zwiedzania. W niektórych, dostępnych na terenie Trójmiasta muzeach, tylko nieliczne działy udostępnione były dla zwiedzających. Wpływ na taką decyzję, miały niedostatecznie skompletowane kolekcje, stan wizualny czy po prostu, brak miejsca, na kolejne wystawy.

Z biegiem czasu, zgromadzono jednak fundusze na liczne remonty, co przyczyniło się do otwarcia kolejnych oddziałów muzealnych. Takie zmiany, wyszły na lepsze. Mieszkańcy, zyskali kolejne atrakcyjne miejsca, zaś miasto, ma dodatkowe źródło dochodu, dzięki czemu pojawiają się kolejne inwestycje.

Po dziesięciu latach w Trójmieście, powstało również wiele restauracji oraz hoteli. Spacerując ulicami Trójmiasta może zaobserwować, że wszędzie znajduje się jakiś obiekt turystyczny, co z pewnością świadczy o dużym zainteresowaniu miastem.

Pojawiły się nowe sklepiki z nadmorskim pamiątkami, a na deptaku w Sopocie, rozwinęło się centrum handlowe w słynnym Krzywym domku. Niestety, mimo tak dużego postępu , w ciągu ostatnich dziesięciu lat, zamknięto sporo miejsc, które kiedyś pełniły ważne role. Doskonałym przykładem jest szpital w Sopocie, przychodnia czy wiele szkół na terenie trójmiasta.

W tym przypadku z przykrościom trzeba stwierdzić, że część tych zniszczonych i straszących obiektów, dalej straszy na ulicach Trójmiasta, co zdecydowanie odstrasza turystów oraz stwarza zagrożenie. Miejmy nadzieję, że tak jak w przypadku innych budynków, szybko doczekają się modernizacji, a na ich miejscu, pojawią się nowe, funkcjonalne budynki.

Będąc w trójmieście po tak długim czasie, pierwsze co rzuca się w oczy, po wielu przeprowadzonych remontach, to niestety drastyczny wzrost cen. Z racji tego, że Sopot, Gdynia i Gdańsk są miejscowościami turystycznymi, ceny za noclegi. wyżywienie oraz atrakcje, drastycznie poszły w górę.

Jest to również wynik co rocznych zmian przepisów, które sprawiają, że liczne lokale zmuszone są podnieść ceny. Mimo to, i tak warto przyjechać tu. Wypocząć, zregenerować siły i zażyć kąpieli w morzu.

Dlaczego warto odwiedzić Trójmiasto?

Z racji szybko postępującą modernizacją, Trójmiasto stało się nowoczesnymi miastami turystycznymi, z dostępem do morza. Na potrzebę, przebywających tu turystów, powstało sporo nowych miejsc rozrywkowych i edukacyjnych, oraz poprawiono komunikację miejska oraz międzymiastową, co nie utrudnia już zwiedzania poszczególnych obiektów.

Zadbano o plaże i mola. Zostały one oczyszczone oraz odnowione, dzięki czemu wypoczynek jest przyjemniejszy. Rozwój gastronomiczny sprawił, że niedrogo, można zjeść smaczne posiłki, robiąc sobie małą przerwę w zwiedzaniu. Trójmiasto jest najlepszym wyborem na wczasy nawet, gdy odwiedzimy je po tylu latach.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.