Top 10 – Pomorskie na weekend dla dzieci

gdańsk

Województwo pomorskie, jest pełne atrakcji. Jest to obszar Polski, w który spokojnie można udać się na weekend z dziećmi.

1. Wejherowo to miejscowość znajdująca się tuż obok Trójmiasta. Spokojnie można spędzić tam cały dzień. Znajduje się tam piękny park z placem zabaw. Dużą atrakcją będzie również przepłynięcie się rowerkiem wodnym wokół parku. Kolejnymi miejscami, które warto zwiedzić, będą Ratusz oraz miniaturowe Wejherowo z przeszłości.

2. Gniewino, to miejscowość, którą również warto odwiedzić. W mieście tym podczas Euro 2012 zatrzymała się reprezentacja Hiszpanii. Znajduje się tam również Kaszubskie Oko, czyli wieża widokowa, jedna z najwyższych w województwie pomorskim. Znajdziemy tam również plac zabaw, oraz stanowiska do minigolfa, makiety dinozaurów czy też ziemne szachy na wielkiej szachownicy/ Dzieciaki mogą również wspinać się na ściance lub hasać w małym parku linowym.

3. Ferma Strusi w Kniewie to miejsce prowadzone z prawdziwą pasją. Warto udać się tam zwłaszcza, jeśli nasze pociechy lubią zwierzęta. Poza oglądaniem strusi, oraz innych zwierzaków w mini zoo można kupić strusie jajo, a także spróbować jajecznicy z jednego wielkiego jaja.

4. Kaszuby to największy subregion w województwie pomorskim. Ciągną się oe od Wybrzeża Bałtyku, aż w głąb regionu. Niezwykłą atrakcją tam jest Dom do góry nogami, oraz całe Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, a także żywe muzeum ceramiki w Chmielnieć i Park Dinozaurów. Niezaprzeczalną perłą Pomorza jest również Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami oraz Kraina w Kratę  i Skansen w Klukach.

5. Szlak Militarny na Półwyspie Helskim to miejsce, skupiające amatorów militariów oraz historii, Bunkry w Jastarni czy na Helu w jedną chwilę przenoszą w czasy II Wojny Światowej. Spokojnie można zorganizować sobie rodzinny weekend i wybrać się na wyprawę rowerową w scenerii nadmorskiej ścieżki rowerowej na Hel. Warto odwiedzić tam fokarium oraz Latarnie Morską Hel. Najpopularniejszą latarnią na Pomorzu jest jednak ta w Rozewiu. Warto również odwiedzić Osadę Łowców Fok .

6. Swarzewo, to miejsce w którym możemy bezpiecznie spróbować rowerków wodnych w przystani lub łódek czy też jachtów z wypożyczalni w Pucku. Tam również można wynająć rejs z instruktorem czy też sternikiem. Dla starszych dzieci polecany jest  wyciąg wakeboardowy w Sławutówku.

7. Władysławowo to miejsce, w którym zaleźć możemy między innymi Ocean Park z wielorybem w skali 1:1, plac zabaw, park linowy, wieża widokowa oraz muzeum motyli. W 2013 r. otwarty tam został  aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci z podgrzewaną wodą.

8. Gdynia to jedno z popularniejszych pomorskich miast. Odwiedzić tam można między innymi Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, Rodzinny Park Rozrywki Gdynia Kolibki, park trampolin Jump City czy też arena do laserowego Paintballa. Warto wybrać się na spacer po bulwarze nadmorskim w Gdyni, oraz odwiedzić Muzeum Motoryzacji. Warto też skorzystać z oferty tramwajów wodnych.

9. Sopot to znany kurort znany przede wszystkim z najdłuższego w Europie drewnianego Molo. Warto również przespacerować się popularnym „Monciakiem”, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino. Jest to kolejny obowiązkowy punkt wizyty w Sopocie. Na niepogodę poleca się wizytę w aquaparku lub znajdującym się tuż obok Pick&Roll gdzie znajduje się np. bowling.

10. Gdańsk to miasto, które potrafi zauroczyć przepięknym Starym Miastem. Tam czeka na Was słynna fontanna Neptuna. Nie mniej urocze są również kamieniczki nad Motławą. Aktywnym poleca się zwiedzanie od strony wody, czyli kajakiem czy też rejs Galeonem. Obowiązkowa jest interaktywna wystawą w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, gdzie można nauczysz się jak sterować statkiem.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.