Najlepsze Atrakcje dla Dzieci Latem na Pomorzu

Gdańsk neptun

Wybierając się na wycieczkę z dziećmi, oczywiście trzeba zapewnić im atrakcje. Jeśli tego nie zrobimy, będą się one nudzić i marudzić, przez co wyjazd będzie można zaliczyć do nieudanych.

Województwo pomorskie jest obszarem, w którym znaleźć można naprawdę wiele różnego rodzaju atrakcji, w tym dla dzieci, dlatego też z pewnością warto się tam udać.

1. Pierwsza propozycja to Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem. Jest to zoo interaktywne znajdujące się w Żukczynie koło Gdańska. Jest to wyjątkowe miejsce, ponieważ dzieci mogą w nim karmić, dotykać, gładką i poznawać wiele gatunków zwierząt. Jest to miejsce dla całej rodziny. Obiekt oferuje także możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych. Oprócz typowych atrakcji w zoo, znajdziemy tam również bar, plac zabaw ze zjeżdżalniami, możliwość jazdy kucykiem i wiele innych. Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

2. Wydział Zabaw Europejskiego Centrum Solidarności, znajdujący się w Gdańsku. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych placy zabaw. Zajmuje on powierzchnię ponad czterystu metrów kwadratowych. W tym miejscu można zostawić swoje dziecko pod opieką przeszkolonych animatorów. Na miejscu zapewnionych jest wiele atrakcji, połączonych z edukacją. Najbardziej popularną z nich jest podłoga zmieniająca się w morze pełne ryb.

3. Loopy’s World, to kolejna atrakcją znajdująca się w Gdańsku. Jest to największe oraz najlepiej wyposażone centrum rozrywki w Polsce. Zajmuje ono powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie.

4. Akwarium Gdyńskie, to pewnego rodzaju ogród zoologiczny. Można w nim zobaczyć wiele niezwykłych gatunków ryb, płazów oraz gadów pochodzących z różnych rejonów świata. Miejsce warte odwiedzenia całą rodziną.

5. Dinopark, znajdujący się w Malborku, to miejsce rozrywki dla dzieci i dorosłych. Łączy w sobie Park Dinozaurów, Park Smoków oraz Park Linowy. Ścieżki dostarczają wiele emocji, a także edukują. Na terenie parku znajduje się również plac zabaw z różnymi atrakcjami.

6. Hel to najdalej wychodzący w morze skrawek lądu. Znajduje się tam wiele atrakcji, również dla najmłodszych. Nie można tutaj pominąć fokarium. Można w nim podpatrzeć jak żyją morskie ssaki. Miejsce dla siebie znajdą tam również zwolennicy militariów.

7. Dolina Charlotty to jedno z lepiej znanych miejsc na mapie festiwalowej. Jednak oprócz festiwali, znajduje się tam wiele atrakcji dla najmłodszych. Znajdziemy tam Park Linowy, Zoo z Krainą Bajek oraz Wodne Zoo z Safari, zapewniające niezapomniane wrażenia.

8. Szymbark to niewielka kaszubska wieś, w której znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Znajdziemy tam jedyny w Polsce dom w którym chodzi się po suficie, podłogę mając nad głową. Słynny „dom do góry nogami” to nie jedyna atrakcją, ponieważ jest ich tam znacznie więcej i każdy znajdzie coś dla siebie.

9. Zamek w Gniewie, stanowi największą atrakcję miasta. Najbardziej warto odwiedzić go pod koniec sierpnia, kiedy to odbywają się tu historyczne inscenizacje bitwy stoczonej pod Gniewem.

10. Pępowo to kaszubska wieś, która słynie z jedynego w swoim rodzaju muzeum Volkswagenów. Jest ona największą tego typu ekspozycją w Polsce. Zalicza się ją również do największych w Europie. To miejsce to prawdziwa frajda dla miłośników motoryzacji.

4/5 - (liczba ocen: 1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.