„Podróżowanie to dla mnie po prostu najlepszy sposób na wolny czas”

Rozmowa z Gosią, która prowadzi blog pokraju.com.pl

Czym się zajmujesz?

Na co dzień pracuję w branży zupełnie nie związanej z podróżowaniem, bo w telekomunikacji. Na ten moment podróżowanie to dla mnie po prostu najlepszy sposób na wolny czas.

Skąd pomysł na podróżowanie?

Chyba wyssany z mlekiem mamy:) Moi rodzice zawsze lubili podróże i zarazili tym zarówno mnie, jak i moją siostrę. W latach 90tych jeździliśmy głównie po Polsce, ale potem zaczęły się podróże zagraniczne i poznawanie najodleglejszych zakątków świata. To fantastyczne doświadczenie:) Jednak po latach poczułam coraz większą potrzebę powrotu do korzeni, czyli do podróży po naszym rodzimym kraju. W końcu nie bez powodu ktoś rzekł: cudze chwalicie, swego nie znacie:)

Najfajniejsze miejsce w jakim byłaś?

Ciężko wybrać jedno. Za granicą to chyba Andaluzja. W Polsce – Tatry i Beskid Niski. Tak po prostu:)

Od kiedy podróżujesz?

Odkąd pamiętam.

Ile krajów odwiedziłaś?

Zliczyłam 27.

Czy zarabiasz na blogu/czy planujesz zarabiać więcej na blogu?

Połączenie przyjemnego z pożytecznym byłoby na pewno i przyjemne i pożyteczne;)) Nie wykluczam takiej opcji.

Czy masz jakieś „tradycje” związane z podróżowaniem. Mapa w których zaznaczasz miejsca lub coś innego robisz jak jesteś na miejscu?

Dobra kawa po drodze:) A tak na poważnie, nie mam żadnych specjalnych zwyczajów. Każde miejsce, do którego jadę, tworzy odrębną historię.:)

Jak promujesz blog?

Po prostu piszę. Baza moich tekstów i zdjęć, a tym samym, inspiracji podróżniczych, jest już całkiem pokaźna. Część z nich promuję oczywiście w mediach społecznościowych, ale żadnych specjalnych sztuczek nie stosuję.

Czym jest dla Ciebie pisanie?

Pisanie zawsze przynosiło mi dużo satysfakcji. Napisanie dobrego tekstu jest dla mnie jak porządny trening – wyzwala endorfiny:) To też forma pamiętnika z podróży. Jeżeli mój blog zainspiruje choćby garstkę osób, to i tak warto:)

Co odróżnia blogerów od ludzi którzy nie blogują?

Mogę wypowiedzieć się tylko z perspektywy blogerów podróżniczych. Myślę, że głównie odróżnia nas punkt widzenia – wybór miejsca na wakacje podyktowany jest nie tylko naszym osobistym „widzimisię”, lecz również bierzemy pod uwagę naszych czytelników – wciąż staramy się odkrywać dla nich coś nowego. Chyba ciężko się od tego odciąć, nawet spędzając krótki weekend na Mazurach:)

Jakie plany na 2017 rok?

Za hasło przewodnie obieram slow, czyli poszukiwanie miejsc, w których można zwyczajnie odpocząć i posmakować codzienność. Ale kto wie, co jeszcze po drodze się przydarzy:)

Cele bloga na 2017 rok?

Proste. Zainspirować do podróży po Polsce jeszcze więcej osób!:)

Jakie masz największe marzenie?

Mam dużo marzeń, bardziej i mniej prozaicznych. Ale na pewno nie chciałabym nigdy przestać podróżować:)

Czy chciałabyś się przeprowadzić gdzieś w przyszłości? Jeśli tak to gdzie?

Dobrze mi w mieście, ale tak, czasem o tym marzę. A co życie przyniesie, zobaczymy:)

3.5/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.