Co zrobić, aby podróż samolotem była wygodniejsza

samolot

Martwisz się, że lot będzie długodystansowy? Oto kilka wskazówek, jak zrelaksować się podczas długiego lotu. Niezależnie od tego, czy jest to podróż służbowa, przyjemność czy powrót do domu po wakacjach, lot długodystansowy może zniechęcić Cię do podróżowania. Podróżni, którzy są w ciągłym ruchu, nie są odporni na negatywne skutki lotów długodystansowych, a najgorsze są opóźnienia. Loty przez Pacyfik i Atlantyk mogą być naprawdę denerwujące dla większości, ponieważ w większości podróżni latają ekonomicznie.

Godziny zdają się wydawać bardzo długimi, a siedzenia wydają się zbyt małe dla nóg. Aby przyjemniej spędzić czas i zrelaksować się podczas podróży, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Co zrobić, aby długi lot był wygodny

Co spakować

Weź parę dodatkowych ubrań. Wszystkie ważne dokumenty i wartościowe przedmioty, takie jak aparat fotograficzny, laptop powinny być częścią bagażu podręcznego.

Weź ze sobą zapas leków, najlepiej środków przeciwbólowych lub innych leków, których zażywanie jest zalecane regularnie.

Weź plastikowe torebki z tobą, zwłaszcza jeśli jesteś narażony na chorobę podróżną. Należy zawsze pamiętać, aby wziąć leki na chorobę lokomocyjną przed startem, aby uzyskać najlepszy wynik.

Weź ze sobą kilka czasopism, książek i tablet. Większość linii lotniczych zapewnia bardzo dobrą rozrywkę w locie, ale możesz znudzić się oglądaniem filmów, a książki i muzyka mogą przynieść odprężenie, zwłaszcza jeśli podróżujesz samotnie.

Linie lotnicze zazwyczaj oferują koce i poduszki, ale weź ze sobą sweter lub jakąś ciepłą odzież, w przypadku gdy stanie się zbyt zimno. Możesz wziąć poduszki dmuchane, aby zapobiec usztywnieniu szyi i opaskę na oczy. Dzięki temu możesz szybciej zasnąć nawet przy włączonym oświetleniu.

Wybór miejsc

Obecnie prawie wszystkie loty długodystansowe zapewniają możliwość wcześniejszego wyboru miejsca. Niektóre linie lotnicze mogą pobierać opłatę za oferowanie usługi.

Jest kusząca opcja siedzenia przy oknie, ale jeśli będziesz często chodzić do WC to należy wybrać miejsce bliżej przejściu. Fotele przy korytarzu zapewniają trochę miejsca na nogi raz na jakiś czas..

Siedzenia w pobliżu miejsc wyjścia awaryjnego zapewniają więcej miejsca na nogi. Bądź jednak ostrożny z dzielonymi fotelami, są one często używane przez podróżnych z niemowlętami.

Zarezerwuj wolne miejsca według własnego wyboru.

Jet Lag

Niewątpliwie najgorsza część międzynarodowej podróży lotniczej. Przekraczanie różnych stref czasowych w czasie krótszym niż 24 godziny może być wyczerpujące dla organizmu. To może być przyczyną bólu głowy, uczucie dezorientacji i zmęczenia. Naturalnie, naszemu ciału zajmuje jeden dzień na regulacje. Każdy ma swoje własne metody na pokonanie Jet Laga.

Jeśli lecisz na wschód, spróbuj spać lub budzić się wcześniej niż zazwyczaj, a jeśli lecisz na zachód, zostań trochę dłużej lub spać później niż zazwyczaj.

Jeśli dotrzesz do miejsca w ciągu dnia, nie śpij do nocy. Wspiera to szybszą regenerację ciała.

Nie ma wątpliwości, że podróżowanie na duże odległości może okazać się osłabiające dla ciała i całkowicie zniszczyć poziom energii. Podjęcie odpowiednich środków, aby podróż była bardziej relaksująca i przyjemna, może złagodzić pewne zakłopotanie. Niektórzy wybierają podróż z przerwą i nie przeszkadza im dodatkowy czas podróży, ponieważ zapewnia im to przerwę od długiej podróży, podczas gdy inni preferują loty bez międzylądowania i chcą, aby podróż zakończyła się jak najszybciej. Spróbuj postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami i sugestiami przy następnej podróży.

Podróże z dziećmi

Podróże lotnicze na długich trasach mogą wydawać się zniechęcające dla osób podróżujących z dziećmi. Wystarczy dwanaście lub więcej godzin podróży z irytującym niemowlęciem.

Weź dobry i ciekawy zbiór lekkich książek, które pozwolą dziecku na wielogodzinne zajęcie. Niektóre linie lotnicze oferują koloryzujące książki, kredki i zabawki dla młodych podróżnych.

Linie lotnicze zapewniają specjalne posiłki dla dzieci, więc upewnij się, że zdecydowałeś się na nie. Jeśli wolisz, aby dziecko nie kupowało jedzenia na pokładzie samolotu, weź z Tobą wystarczającą ilość przekąsek, zawsze pamiętaj o takich czynnikach jak przerwa w podróży czy opóźnienia na lotniskach.

Aby zmniejszyć niepokój związany z ciśnieniem w uszach, używaj smoczków dla niemowląt i cukierków dla starszych dzieci. Łatwym sposobem jest poproszenie dzieci o picie wody, która eliminuje ciśnienie wywierane podczas wznoszenia i schodzenia w dół samolotu.

4.5/5 - (liczba ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.