Planowanie podróży do Południowo-Wschodniej Azji

Jak zaplanować pierwszą podróż do Południowo Wschodniej Azji

1. Naucz się kilku zwrotów – Naucz się jak powitać i podziękować, ludzie naprawdę to doceniają.

2. Zawsze zachowuj spokój – to konieczność. Nigdy nie złościć się na lokalną społeczność, nie podnosić głosu. Zaufaj mi, nigdy nie wygrasz. Mieszkańcy pomogą mieszkańcom, a nie wam.

3. Zawsze mieć dezynfektor do czyszczenia rąk – Tak jak papier toaletowy, nie znajdziesz dużo mydła.

4. Nie planuj wszystkiego przed wyjazdem – znajdziesz najlepsze propozycje od ludzi, których spotkasz podczas podróży. Dobrze jest jednak mieć ogólny pomysł.

5. Nigdy nie zostawiaj rzeczy bez nadzoru – jest to najważniejsze w podróży. Nigdy nie zostawiaj rzeczy w autobusie, chyba że masz kogoś, kto je dogląda.

6. Chcemy być opaleni, ale w Azji chcą ludzie być biali. Więc uważaj, gdy kupujesz produkty, bo większość będzie miała zastosowanie wybielające.

7. Jeśli masz duże stopy i potrzebujesz nowych butów – azjatyccy mają o wiele mniejsze stopy niż my , więc jeśli zgubisz klapki, możesz mieć problem z znalezieniem nowej pary.

8. Naucz się iść z nurtem i po prostu powiedz „tak” – ludzie w Azji są znacznie bardziej zrelaksowani. Podróżuj po Azji i wykorzystaj czas na relaks. Nie nadrabiaj zaległości ani nie trzymaj się harmonogramów. Po prostu spodziewaj się rzeczy takich, jakie są.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *