Planowanie podróży do Południowo-Wschodniej Azji

Jak zaplanować pierwszą podróż do Południowo Wschodniej Azji

1. Naucz się kilku zwrotów – Naucz się jak powitać i podziękować, ludzie naprawdę to doceniają.

2. Zawsze zachowuj spokój – to konieczność. Nigdy nie złościć się na lokalną społeczność, nie podnosić głosu. Zaufaj mi, nigdy nie wygrasz. Mieszkańcy pomogą mieszkańcom, a nie wam.

3. Zawsze mieć dezynfektor do czyszczenia rąk – Tak jak papier toaletowy, nie znajdziesz dużo mydła.

4. Nie planuj wszystkiego przed wyjazdem – znajdziesz najlepsze propozycje od ludzi, których spotkasz podczas podróży. Dobrze jest jednak mieć ogólny pomysł.

5. Nigdy nie zostawiaj rzeczy bez nadzoru – jest to najważniejsze w podróży. Nigdy nie zostawiaj rzeczy w autobusie, chyba że masz kogoś, kto je dogląda.

6. Chcemy być opaleni, ale w Azji chcą ludzie być biali. Więc uważaj, gdy kupujesz produkty, bo większość będzie miała zastosowanie wybielające.

7. Jeśli masz duże stopy i potrzebujesz nowych butów – azjatyccy mają o wiele mniejsze stopy niż my , więc jeśli zgubisz klapki, możesz mieć problem z znalezieniem nowej pary.

8. Naucz się iść z nurtem i po prostu powiedz „tak” – ludzie w Azji są znacznie bardziej zrelaksowani. Podróżuj po Azji i wykorzystaj czas na relaks. Nie nadrabiaj zaległości ani nie trzymaj się harmonogramów. Po prostu spodziewaj się rzeczy takich, jakie są.

4.5/5 - (liczba ocen: 13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.