Ciekawostki

15 Intrygujących Ciekawostek o Ozzy Osbournie

Ozzy Osbourne to brytyjski wokalista i jeden z pionierów muzyki heavymetalowej na brytyjskiej ziemi. Znany przede wszystkim z twórczości w zespole Black Sabbath, który powstał między innymi z jego inicjatywy. Obecnie uważany jest za jednego z najwybitniejszych wokalistów heavymetalowych wszech czasów, plasując się w zaszczytnej dziesiątce wyróżnionych artystów.

1. Ozzy Osbourne bardzo wcześnie porzucił edukację szkolną, bo mając zaledwie piętnaście lat. Twierdził, że nauka nie jest jego mocną stroną, a zainspirowany muzyką, m.in. The Beatles, postanowił zainwestować w karierę muzyczną.

2. Debiutancki album zespołu Black Sabbath został wydany niespełna w dwa lata po założeniu zespołu, czyli w 1970 roku. Zachęceni dobrym odbiorem muzycy tego samego roku wypuścili kolejny album „Paranoid”, który bardzo szybko uzyskał status multiplatynowy.

3. Działalność zespołu Black Sabbath z Ozzy Osbourne’em w charakterze frontamana trwała nieco ponad dekadę. W 1980 roku artysta zdecydował się na karierę solową. Jeszcze w tym samym roku udało mu się wypuścić płytę Blizzard of Ozz. W kolejnych latach pojawiły się następne albumy cieszące się sporym uznaniem, aczkolwiek artysta poprzestał na dziesiątym, którego premiera miała miejsce  w 2010 roku.

4. Z pierwszą żoną Thelmą Riley Osbourne ma trójkę dzieci, w tym jednego adoptowanego syna Elliota Kingsleya. Na początku lat osiemdziesiątych małżeństwo dobiegło końca, a niespełna rok później Ozzy ożenił się z Sharon Arden, z którą tworzą udane małżeństwo do dnia dzisiejszego. Owocem tego małżeństwa jest troje dzieci – Aimee, Kelly oraz Jack.

5. Kontrowersyjne zachowania Ozzy’ego stały się anegdotami chętnie powtarzanymi przez fanów. W latach osiemdziesiątych doszło do spotkania wokalisty z szefostwem wytwórni fonograficznej, podczas którego miał odgryźć głowę gołębia. W kolejnych latach leczył się na wściekliznę, ponieważ w trakcie koncertu odgryzł głowę nietoperza wniesionego na salę przez fana. Artysta bardzo długo upierał się przy tym, iż był przekonany, że nietoperz nie jest prawdziwy.

6. W pierwszej połowie lat osiemdziesiątych amerykański nastolatek targnął się na swoje życie, słuchając piosenki Ozzy’ego „Suicide solution”. Kontrowersyjna sprawa zakończyła się w sądzie, ponieważ rodzice dziecka pragnęli dowieść, że artysta zachęca do samobójstwa. Sąd nie zgodził się jednak z takim oskarżeniem, choć cała sprawa odbiła się wielkim echem w świecie muzycznym.

7. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Ozzy Osbourne stał się przedmiotem badań naukowych. Naukowcy ze zdumieniem odkryli, że mutacja pewnych genów w organizmie artysty powoduje, że jest on znacznie bardziej uodporniony na działanie środków odurzających. Badania podjęto z ciekawości dotyczącej stanu organizmu człowieka, które przez niemal całe swoje życie zażywał narkotyki.

8. Ozzy Osbourne od jakiegoś czasu zmaga się z chorobą parkinsona. Artysta przyznaje, że choroba bardzo rzutuje na jego codzienność.

9. Wokalista zajmuje się również sprzedażą wina sygnowanego własnym nazwiskiem. Co ciekawe, standardowa butelka to koszt oscylujący wokół 50 dolarów. W ofercie znajdują się również kolekcjonerskie wina, za które zapłacimy nawet do dziesięciu razy więcej.

10. Przed osiągnięciem pełnoletności Ozzy trudnił się włamywaniem, aczkolwiek do momentu. Pewnego razu został przyłapany, co skończyło się karą pozbawienia wolności na okres trzech miesięcy.

11. Chociaż był jednym z założycieli zespołu, to jednak doczekał się momentu wyrzucenia z Black Sabbath. Koledzy mieli dość wybryków pod wpływem narkotyków i alkoholu.

12. Od 2006 roku Ozzy nie pije alkoholu i nie zażywa narkotyków. To najdłuższy okres abstynencji w całym życiu.

13. Miał w zwyczaju zażywać narkotyki oraz różnego rodzaju środki nasenne, pomijając je hektolitrami alkoholu.

14. Ozzy wielokrotnie był oskarżany o propagowanie satanizmu, czemu stanowczo zaprzeczał, zapewniając, że jest wiernym członkiem kościoła anglikańskiego.

15. W czasach największego uzależnienia próbował udusić swoją drugą małżonkę, Sharon. Był pod wpływem i kompletnie nie pamiętał sytuacji po otrzeźwieniu.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *