Ameryka Północna

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Nowym Jorku

wieżowce w Nowym Jorku

Nowy Jork nie bez powodu jest nazywany miastem, które nigdy nie zasypia. Znajdziemy tu fantastyczne atrakcje o każdej porze dnia i nocy. To jedno z najciekawszych pod względem kulturowym miasto Stanów Zjednoczonych i bez wątpienia nie powinniśmy go omijać odwiedzając USA.

Co więcej, wbrew obiegowej opinii, jest do świetne miejsce, które możemy odwiedzić z dziećmi. Oto lista 10 atrakcji dla dzieci, które koniecznie musimy odwiedzić z maluchami!

1. Queens Zoo

Naprawdę imponujące miejsce, w którym nasze maluchy będą mogły poznać różne ciekawostki na temat zwierząt i zobaczyć na żywo lwy czy żyrafy. Dodatkową atrakcją jest petting zoo, które znajduje się zaraz obok. To miejsce, w którym dzieci mogą głaskać zwierzaki, co z pewnością będzie świetną zabawą!

2. Museum of Natual History

Żeby zobaczyć całe to miejsce, będziemy musieli poświęcić na to całe dwa dni. To jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie, a do jego najciekawszych ekspozycji należą szkielety dinozaurów oraz wiszący pod sufitem model płetwala błękitnego. To muzeum z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym.

3. Children’s Museum of New York

To miejsce, które warto odwiedzić z małym dzieckiem, najlepiej w wieku przedszkolnym, bo starszaki mogą się tam nudzić. Po różnorodnych atrakcjach przeprowadzi nas pedagog, który będzie dbał o to, żeby nasza pociecha nie tylko bawiła się dobrze, ale też była bezpieczna.

4. New York Hall of Science

Jeśli byliśmy w gdyńskim Centrum Nauki Eksperyment i podobały nam się tamtejsze atrakcje, New York Hall of Science z pewnością nas zachwyci. To świetna atrakcja dla dzieci w różnym wieku, która łączy ze sobą naukę i zabawę. Poznamy tajemnice matematyki i chemii, ale z pewnością nie będzie to przypominało nauki w szkolnej ławce. W dodatku, zaraz obok znajduje się największy plac zabaw w Nowym Jorku, który jest polecany przez wielu rodziców.

5. Parki

Nowy Jork słynie z pięknych parków i z pewnością nie powinniśmy ich omijać. Tym bardziej, że na każdym z nich znajduje się plac zabaw! Na pewno godny polecenia jest Chelsea Waterside, gdzie dzieciaki będą mogły ochłodzić się w gorący dzień za pomocą fontann. Znajdziemy tam też ławki pod parasolami, pod którymi będziemy mogli odpocząć po całym dniu zwiedzania.

6. Sony Wonder Lab

Najprościej można go opisać jako wielopiętrowy plac zabaw. Organizatorzy przygotowani w nim wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Warto jednak pamiętać o tym, żeby kupić bilety wcześniej, bo zainteresowanie tym miejscem jest ogromne. Niemniej jednak, to tylko pokazuje, że na pewno warto się tam wybrać, bo nie będziemy zawiedzeni.

7. Hop-on Hop-off bus

Co prawda zwiedzanie Nowego Jorku pieszo jest świetnym pomysłem, ale przejażdżka piętrowym autobusem będzie stanowiła atrakcję samą w sobie. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Oprócz tego, możemy też przejechać się nowojorskim metrem, jeśli wcześniej nie mieliśmy okazji tego zrobić.

8. Sklepy Lego

Może to dziwne, żeby traktować wizytę z sklepie jako atrakcję, ale wystarczy wejść do któregoś z nich, żeby przekonać się, że to naprawdę świetna zabawa! W Nowym Jorku są dwa duże sklepu Lego: przy Rockefeller Center i przy Flatiron. W tym drugim znajduje się duża replika Statuy Wolności wykonana z klocków. Możemy zrobić sobie przy niej zdjęcie, żeby zawsze pamiętać wizytę w tym niesamowitym sklepie.

9. Times Square

Times Square to obowiązkowy punkt, który musimy odwiedzić zwiedzając Nowy Jork. Ale czego mogą tam szukać dzieci? Na ulicy możemy spotkać wiele osób, które przebrały się za postaci z bajek. Dzieciaki będą mogły z nimi porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Ważne jest jednak to, żeby zawsze mieć przy sobie jakieś drobne, które będziemy mogli dać osobie, z którą się fotografujemy.

10. Color Factory

Bardzo ciekawa interaktywna wystawa, która pozwoli nam na zapoznanie się z kolorami i poznanie ich różnorodności. Jest to kolejna atrakcja, która spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Z pewnością ciężko będzie nam wyciągnąć malucha z basenu w kolorowymi kulkami!

Nowy Jork jest miastem, które jest niesamowicie przyjazne rodzinom z dziećmi i z pewnością znajdziemy w nim wiele miejsc, w które będziemy mogli zabrać nasze pociechy. Oprócz atrakcji wymienionych powyżej, znajdziemy tam wiele ciekawych muzeów oraz parków, w których będziemy mogli spędzić nawet cały dzień. Tak naprawdę Nowy Jork jest jednym z tych miejsc, co których możemy śmiało jechać bez żadnego planu i z pewnością uda nam się znaleźć mnóstwo miejsc, w których będziemy się świetnie bawić!