Egzotyczne wczasy w Malezji i Egzotyka w Europie

malezja

Wyjazd wakacyjny większości osób kojarzy się przede wszystkim z dwoma tygodniami spędzonymi w jakimś przytulnym pensjonacie w górach lub nad morzem. Warto do tego dodać, że ten pensjonat powinien znajdować się w polskich górach lub nad polskim morzem. Polacy boją się wyjeżdżać za granicę z kilku powodów. Przede wszystkim w mentalności wielu osób tkwi przekonanie o tym, że zagraniczne wojaże muszą być bardzo drogie.. Z drugiej strony osoby, które nigdy nie były poza granicami naszego kraju czują wewnętrzny strach przed obcymi kulturami. Na szczęście takie podejście powoli się zmienia i z roku na rok można zaobserwować wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. Gdzie można pojechać na niezwykłą podróż?

1 Egzotyczne wczasy w Malezji

kuala lumpur

Malezja to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które pragną poznać orientalną kuchnię i kulturę. Ten niewielki kraj świetnie nadaje się na pierwszą daleką wyprawę. Doskonale rozwinięta turystyka, a także przystępne ceny lotów poza sezonem sprawiają, że destynacja ta staje się coraz bardziej popularne. Czego można spodziewać się w Malezji? Przede wszystkim warto spróbować ulicznego jedzenia – znacznie odbiega od europejskich standardów zarówno w swoim wyglądem jak i smakiem – dzięki zastosowaniu orientalnych przypraw zyskuje ono charakterystyczny ostry posmak. Ci, którzy uwielbiają wypoczynek w promieniach słońca powinni wybrać się na malownicze malezyjskie plaże. Z kolei miłośnicy aglomeracji miejskich świetnie odnajdą się w stolicy kraju – Kuala Lumpur, którego wizytówką jest budynek Petronas Towers.

2. Egzotyka w Europie

walencja palmy

Miłośnicy wypoczynku na plażach, którzy nie czują się na tyle pewnie aby podróżować po orientalnych krajach mogą wybrać się na przepiękne Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii. Jest to świetna alternatywa dla tak zwanych ciepłych krajów. Piaszczyste, niemal białe plaże, lazurowe wody oceany, niewielkie domki na plaży oraz pakiet all inclusive – cóż więcej potrzeba do szczęścia na idealnym wakacyjnym wypoczynku? Wczasy na Wyspach Kanaryjskich można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy zdecydować się na pakiety first minute lub last minute.

3. Rumunia – kraina Drakuli na każdą kieszeń

Rumunia

Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się wczasy w Rumunii. Niegdyś ten kraj uznawany był za dość niebezpieczny dla osób podróżujących po nim, jednak po upadku dyktatury sytuacja ta się diametralnie zmieniła. Co sprawia, że Rumunia jest bardzo atrakcyjnym krajem? Wpływ na popularność tej destynacji turystycznej ma przede wszystkim ogromne zróżnicowanie terenu. Rumunia jest ogromnym państwem na terenie którego można cieszyć się zarówno ciepłymi promieniami słońca na nadmorskich plażach jak i długimi wędrówkami po bezdrożach górskich. Rumunia to jeden z niewielu krajów europejskich, w którym można do tej pory podziwiać przyrodę nietkniętą cywilizacyjną ręką człowieka. W wysokich partiach górskich szlaki co prawda są dobrze oznakowane, jednak infrastruktura w postaci schronisk turystycznych jest bardzo uboga. Za to można w wyznaczonych miejscach rozbijać namioty – co jest sytuacją bardzo niespotykaną w naszym kraju. Na szlakach górskich w Rumunii do tej pory można również spotkać ogromne stada owiec wędrujące ze swymi pasterzami. Mijając je podczas wędrówki należy zachować szczególną ostrożność – psy pasterskie mogą być bardzo groźne! Góry i plaże Rumunii to tylko niewielki wycinek z atrakcji tego kraju. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również średniowieczne zamki położone w centralnej i południowej części kraju. Według legendy w jednym z nich urodził się i urzędował słynny hrabia Drakula.

4. Niezwykła podróże po Polsce

polska (15)

Aby spędzić wakacje w sposób nieszablonowy, to niekoniecznie trzeba opuszczać granice naszego kraju. Również w Polsce jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, które nie zostały na szeroką skalę odkryte przez turystów. Aby uatrakcyjnić sobie nieco pobyt na wakacjach warto zamienić samochód na inny środek transportu – na przykład na rower. W naszym kraju powstaje coraz więcej doskonale przygotowanych tras rowerowych, czego najlepszym przykładem jest oddany niedawno do użytku Green Velo. Jest to najdłuższy szlak rowerowy wyznaczony na obszarze Polski – jego długość to ponad tysiąc kilometrów. Ciągnie się przez kilka województw położonych na wschodniej ścianie naszego kraju. Szlak rowerowy Green Velo poprowadzony został w większości po specjalnie utworzonych ścieżkach rowerowych oddzielonych od ruchu kołowego. Co kilkadziesiąt kilometrów zbudowano również miejsca obsługi rowerzystów, na których kolarze mogą nieco odpocząć. Trasa szlaku została wyznaczona w taki sposób aby zahaczała o najpiękniejsze tereny Polski wschodniej i najbardziej atrakcyjne zabytki. W ciągu dnia turysta o średniej kondycji jest w stanie na spokojnie pokonać około osiemdziesięciu kilometrów na rowerze. Oznacza to że w ciągu dwóch tygodni urlopu spokojnie można przejechać całą wyznaczoną trasę. Jest to ciekawa propozycja na spędzenie urlopu dla wszystkich osób, które spragnione są niesamowitych wrażeń.

4.5/5 - (liczba ocen: 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.