10 najlepszych restauracji w Bieszczadach

Góry Bieszczadzkie

Bieszczady, które leżą na południu Polski, są jednym z najbardziej charakterystycznych zakątków naszego kraju. Wielu z nas nie raz słyszało slogan ,,rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady’’. Zgodnie z tym hasłem, jest to miejsce, które rządzi się całkowicie innymi prawami.

Wszystko płynie tam w znacznie wolniejszym tempie, które sprawa, że człowiek może naprawdę wypocząć. Jest to miejsce odpoczynku ale także dobrego jedzenia. Wcześniej pisaliśmy na temat ciekawostek o Bieszczadach oraz o najlepszych atrakcjach w Bieszczadach. Ze względu na bardzo turystyczny charakter tego miejsca, bieszczadzkie restauracje trzymają jak najwyższy poziom, który doceniają goście z całego kraju.

1. Restauracja Stary Kredens

Sanok, jest bramą do Bieszczad i wiele turystów, zanim uda się w góry, zatrzymuje się na chwilę w tym mieście. Zlokalizowana przy Sanockim rynku restauracja Stary Kredens, to idealne miejsce, by po długiej podróży chwilę odetchnąć i zjeść coś pysznego. Króluje tutaj głównie kuchnia staropolska i europejska, która serwowana jest na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o ceny, to są one na standardowym poziomie. Stary Kredens otwarty jest w godzinach 12. 00-22. 00.

2. Niedźwiadek

Restauracja Niedźwiadek, zlokalizowana w Ustrzykach Dolnych najeży do tych miejsc w mieście, które są najbardziej oblegane. Niedźwiadek szczyci się tym, że jego dania są wyłącznie ze składników lokalnych, które posiadają najwyższą jakość. Półmisek Niedźwiedzia, Placki po Bieszczadzku, Gołąbki po Lwowsku, nie tylko smacznie brzmią, ale i niesamowicie smakują. Restauracja specjalizuje się w kuchni regionalnej, dlatego warto zatrzymać się tutaj i posmakować Bieszczad. Niedźwiadek zlokalizowany jest przy ulicy Dworcowej 5 i otwarty jest od 11. 00 do 22. 00. Ceny są tutaj adekwatne do jakości dań.

3. Chutor Kozacki

Bieszczady nieodłącznie związane są z różnorodnością kulturową, która była tu od wieków. Właśnie dlatego kuchnia Bieszczadzka, jest tak bardzo wyrazista i wyjątkowa. Świetnym przykładem miejsca w którym serwują pyszne regionalne dania, jest restauracja Chutor Kozacki, zlokalizowana przy Hotelu Chutor Kozacki. Serwowana jest tutaj kuchnia kresowa i huculska, oraz wegetariańska, dlatego każdy znajdzie tu coś pysznego. Patrząc na ceny, można odnieść wrażenie, że są tak dobre, jak serwowane dania. Restauracja otwarta jest w godzinach 12. 00-19. 00, a jej adres to Łukowe 105.

4. Oberża pod Kudłatym Aniołem

Ta restauracja, to istna wizytówka Bieszczad. Ten rejon wyjątkowo mocno kojarzy się z wszelkimi oberżami i zajazdami i Oberża pod Kudłatym Aniołem, jest idealnym odwzorowaniem wyobrażeń. Przytulny i klimatyczny wystrój, pyszne, regionalne potrawy i bardzo miła obsługa. Serwowane są tutaj głównie potrawy kuchni regionalnej i dzięki nim zwiedzanie Bieszczad jest jeszcze bardziej pełne. Ceny w tym miejscu są całkiem dobre, biorąc pod uwagę pyszne jedzenie. Adres tej restauracji, to Cisna 130.

5. Siekierezada

Miejsce legenda. Dla wielu osób, wizyta w Bieszczadach bez odwiedzenia Siekierezady, jest nie do pomyślenia. Dlaczego to miejsce jest tak popularne? Ponieważ doskonale jest tutaj zrównoważony ciekawy i oryginalny wystrój, pyszne i regionalne jedzenie oraz swojska, życzliwa obsługa. Siekierezada jest miejscem wręcz obleganym i zawsze jest tutaj tłoczno. Cenowo, jest bardzo ciekawie, biorąc pod uwagę, że to miejsce jest tak popularne. Siekierezada otwarta jest od 11. 00 do 20. 00 (22. 00 w weekendy). To kolejne miejsce w Cisnej, które po prostu trzeba odwiedzić.

6. Chata Wędrowca

Restauracja Chata Wędrowca, jest to miejsce w którym czuć Bieszczady, zarówno w jedzeniu, jak i w wystroju. Z resztą wystarczy wyjść na zewnątrz i naszym oczom ukarze się piękny bieszczadzki krajobraz, który zapiera dech w piersiach. Jeśli chodzi o jedzenie, to serwowana jest tu głównie kuchnia polska i regionalna. Ceny są jak najbardziej adekwatne do jakości podawanych tu potraw. Chata otwarta jest w godzinach 11. 00-20. 30, a jej adres to Wetlina 113.

7. Wilcza Jama – karczma myśliwska

Bieszczady to jedno z miejsc, które nieodłącznie kojarzy się z myślistwem. To właśnie w Bieszczadach można zasmakować najsmaczniej przygotowanej dziczyzny. Miejscem w którym spróbujemy smaków bieszczadzkich lasów, jest z pewnością Wilcza Jama. Restauracja ta serwuje takie cuda, jak Carpaccio z sarny, czy pieczeń z dzika lub jelenia. Myśliwskie smaki Bieszczad są tutaj bardzo wyraźne, a ceny dań bardzo adekwatne do ich jakości. Restauracja znajduje się w sercu Bieszczad, jakim jest Smolnik. Wilcza Jama otwarta jest od godziny 12. 00 do 20. 00

8. Karczma Paweł Nie Całkiem Święty

Bieszczadzkie karczmy to miejsca w których można pojeść do syta po długich górskich wycieczkach, ale także odpocząć w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Dokładnie taką karczmą, jest Paweł Nie Całkiem Święty. Restauracja ta znajduje się w miejscowości Smerek i jest idealnym miejscem, na przystanek podczas bieszczadzkiej wycieczki.
Serwowana tutaj kuchnia regionalna, potrafi zauroczyć niejednego smakosza. Takie przysmaki jak rydze w sosie śmietanowym, czy bigos podawany w wydrążonym chlebku, to smakołyki dla których warto wracać w to miejsce. Karczma otwarta jest w godzinach 8. 00-23. 00.

9. Smażalnia Pstrąga Córka

Ryby są jednym z bardziej popularnych mięs w Bieszczadach. Tutejsza stawy, jeziora i rzeki pełne są pysznych ryb, które trafiają na stoły w bieszczadzkich restauracjach. Ryba, która jest świeżo złowiona i nie przejeżdża setek kilometrów do miejsca docelowego, smakuje całkiem inaczej i doskonale wiedzą o tym miejscowi kucharze. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się w Bieszczadach smażalnie ryb. Jednym z miejsc kultowych i znanych z doskonałej jakości ryb, jest Smażalnia Pstrąga Córka, zlokalizowana Terkach.
Serwowane tutaj ryby mają dość wysokie ceny, ale są za to bardzo smaczne. To miejsce dla wielu jest stałym punktem programu, podczas bieszczadzkich wycieczek.

10. Oberża Zakapior

Bieszczadzkie zakapiory, to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli tego regionu. Oberża Zakapior, jest miejscem w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Serwowana tu kuchnia regionalna, jest tak szeroka, że mieszczą się w niej zarówno pyszne dania jarskie, jak i sycące mięsiwa. Kuchnia Bojkowsko-Łemkowska, jest kulinarnym echem historii i dzięki oberży zakapior wszyscy możemy przekonać się jak smakowała. Miejsce to, jest też bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi, ponieważ dla najmłodszych turystów dostępne jest specjalne osobne menu. Oberża Zakapior znajduje się w Polańczyku przy ulicy Zdrojowej 37. Miejsce to jest niezwykle popularne także ze względu na koncerty, które odbywają się bardzo często. Świetna muzyka, wraz z doskonałym jedzeniem sprawiają, że jeśli ktoś raz zaglądnie do Zakapiora, to z pewnością będzie wracał w to miejsce za każdym razem, kiedy tylko będzie przejeżdżał przez Bieszczady. Jeśli chodzi o ceny, to są one dostosowane do tutejszego rynku i nie są drogie. Zakapior otwarty jest w godzinach 12. 00-22. 00 i właśnie dlatego idealnie nadaje się, by zjeść bardzo smaczny obiad i równie smaczną kolację.

Czytaj dalej: Co warto zobaczyć w Bieszczadach lub Najlepsze Atrakcje w Bieszczadach dla Dzieci

3.7/5 - (liczba ocen: 44)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.