Polska

Najlepsze Atrakcje na Kaszubach na Niepogodę

pole

Kaszuby to region położony na północy Polski, na terenie województwa pomorskiego. Kaszuby zlokalizowane są pomiędzy Borami Tucholskimi a Morzem Bałtyckim. Atrakcje kaszubskie na niepogodę:

1. Zamek w Bytowie- ekspozycja uświadamiająca, że Kaszubi posiadają własną historię, sięgającą średniowiecza. Warto pamiętać, że Bytów to nie tylko zamek, to również centrum miasteczka.

2. Fokarium to jedna z najsłynniejszych atrakcji półwyspu helskiego. Należy do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Największą atrakcją jest pora karmienia fok.

3. Muzeum Rybołówstwa w Helu mieści się w budynku dawnego kościoła ewangelickiego. Można tam zapoznać się z historią rybołówstwa oraz dziejami regionu kaszubskiego i pomorza gdańskiego.

4. Wieża widokowa im. św. Jana Pawła II w Wieżycy wybudowana została w 1997. roku na Wieżycy. Liczy ona prawie 330 metrów wysokości. Wokół góry rozrasta się ogromny las bukowy.

5. Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach mieści się w XIX wiecznej willi. Można tam zapoznać się z eksponatami związanymi z dawną pracą, kulturą oraz tradycją Kaszubów. Muzeum posiada bogatą kolekcje ceramiki oraz haftu kaszubskiego.

6. Zamek Krzyżacki w Bytowie wzniesiony został w XV wieku. Jest on niewątpliwie największą atrakcją Bytowa. Osiedlili się tam zakonnicy z Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Obecnie na terenie zamku znajduje się Muzeum, hotel, a także restauracja.

7. Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu zlokalizowane jest niedaleko Pucka. Eksponaty jakie możemy tam znaleźć pochodzą z okresu II Wojny Światowej. Znajduje się tam między innymi najpotężniejsza bateria jaką posiadała przed wojną polska armia.

8. Park Wodny w Chojnicach to jeden z najpopularniejszych obiektów w Chojnicach. Zlokalizowany jest przy ul. Huberta Wagnera. Posiada basen olimpijski oraz dwa baseny rekreacyjne. Pływalnia poza basenami oferuje również sauny fińskie, łaźnie tureckie oraz łagodne.

9. Rynek w Chojnicach wybudowany został w XIV wieku. Od tego czasu przechodził modernizacje oraz renowacje. Znajduje się tam ratusz. Znajduje się tam również wiele lokali gastronomicznych. W okolicy zlokalizowanych jest sporo innych atrakcji, między innymi: Brama Człuchowska, Muzeum Historyczne w Chojnicach czy Bazylika Ścięcia św. Jana Chrzciciela.

10. Skansen we Wdzydzach Kiszewskich – obecnie w jego skład wchodzi XVII wieczny kościół, karczma, tartak, kuźnia czy też szkoła. Każdy tam może poznać jak wyglądało dawne życie na Kaszubach. Organizowane są tam takie zajęcia praktyczne, takie jak pieczenie chleba, wypalania cegieł oraz torfu czy też tłoczenie glinianych naczyń.