Najlepsze atrakcje dla dzieci nad polskim morzem

Międzyzdroje

Województwo pomorskie jest jedną z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych, jakie wybierają Polacy. Nie ma co się dziwić, bo jest tu naprawdę dużo ciekawych miejsc, które może odwiedzić cała rodzina. Zaczynając od Trójmiasta i jego pięknej architektury, przez małe, urokliwe miejscowości nadmorskie, aż po same plaże – pomorskie ma naprawdę dużo do zaoferowania. Jakie są najciekawsze atrakcje, które warto odwiedzić z dziećmi?

1. Międzyzdroje

To niewielka miejscowość, ale co roku pojawiają się w niej tysiące turystów. Najważniejszą atrakcją będzie tam piękny Woliński Park Narodowy, po którym będziemy mogli pospacerować. Oprócz tego, w Międzyzdrojach znajdziemy też Muzeum Figur Woskowych i Aleję Gwiazd, czyli miejsce, w którym znajdziemy odciski dłoni polskich celebrytów. A jakby tego było mało, w Międzyzdrojach jest bardzo dużo placów zabaw, które spodobają się każdemu maluchowi!

2. Park Wieloryba w Rewalu

Znajdziemy tam ponad sto modeli ryb i ssaków morskich, wszystkie w ich prawdziwym rozmiarze. Oglądanie ich będzie nie tylko świetną zabawą, ale też pozwoli dzieciom dowiedzieć się czegoś ciekawego o życiu pod wodą. Najciekawszym obiektem jest model płetwala błękitnego, który ma ponad 35 metrów długości. W okolicy znajduje się też osada piracka, którą co roku odwiedza tysiące dzieci. A jeśli zgłodniejemy, będziemy mogli wybrać się na obiad do Tawerny Pirata!

3. Aleja Róż i Zakochanych

To miejsce znajduje się w Niechorzu, czyli całkiem niedaleko Rewala. To deptak, którym możemy przespacerować się z dziećmi. Droga wiedzie wzdłuż wybrzeża i charakteryzuje ją to, że rośnie obok niej prawie 150 odmian róż. Z pewnością warto wybrać się tam w czasie, kiedy te rośliny kwitną. W okolicy znajdziemy też Park Miniatur Latarni Morskich, który będzie świetną atrakcją dla większych dzieciaków. Znajdziemy tam mnóstwo modeli latarni morskich. A jeśli to mało, to po takiej wycieczce możemy też wybrać się do prawdziwej latarni morskiej w Niechorzu. W sezonie można wejść do środka i obserwować morze z wysokości.

4. Centrum Eksperyment

W Gdyni znajduje się bardzo ciekawe miejsce dla dzieci w różnym wieku. W Centrum Eksperyment maluchy poznają prawa fizyki i będą miały okazję uczyć się przez zabawę. Co ciekawe, wielu dorosłych również bierze udział w zabawie i jest zachwyconych tym, co to miejsce ma do zaoferowania.

5. Gdyńskie Akwarium

Jeśli będziemy już w Gdyni, z pewnością warto wybrać się do Akwarium. Będziemy mogli oglądać tam przeróżne ryby i morskie stworzenia. Na samej górze kompleksu znajdziemy też makietę Pomorza i instalacje ekologiczne, które pozwolą dzieciom na uświadomienie sobie tego, jak zaśmiecamy naszą planetę. Z pewnością nie powinniśmy omijać tego miejsca, jeśli będziemy w Trójmieście!

6. Centrum Hewelianum

To wyjątkowa atrakcja, która znajduje się w Gdańsku, na Górze Gradowej. Znajdziemy tam przeróżne wystawy, takie jak Laboratorium Pana Kleksa, w którym będziemy mogli przeprowadzać przeróżne eksperymenty, Dookoła Świata, gdzie zobaczymy wszystkie kontynenty w jednym miejscu oraz Wehikuł Czasu, który pozwoli nam przenieść się w przeszłość. Dodatkową atrakcją będzie widok na panoramę miasta, którą będzie doskonale widać z Góry Gradowej.

7. ZOO w Oliwie

Jedno z największych zoo w Polsce mieści się w Gdańsku. Będziemy mogli zobaczyć tam ponad 200 różnych gatunków zwierząt. Z pewnością warto wybrać się tam w momencie, kiedy zwierzaki są karmione, bo dzięki temu będziemy mogli dokładnie się im przyjrzeć. A jak zgłodniejemy, będziemy mogli udać się do restauracji, która znajduje się na terenie zoo.

8. Sopot

Będąc w Trójmieście nie możemy zapominać o Sopocie. Znajduje się w nim bardzo ciekawy aquapark, w którym będziemy mogli bawić się przez wiele godzin. A jeśli znudzą nam się zabawy w basenie i zjeżdżanie ze zjeżdżalni wodnych, będziemy mogli wybrać się na tak zwany „Monciak”, żeby zrobić sobie zdjęcie na tle sopockiego Krzywego Domku. Warto jednak pamiętać, żeby nie iść tam wieczorem, bo wtedy Sopot zamienia się w imprezową stolicę Pomorza.

9. Faktoria w Pruszczu Gdańskim

To miejsce, w którym znajdziemy zabytkowe fortyfikacje. Szczególnie warto wybrać się tam w wakacje, kiedy odbywa się tam Faktoria Kultury. Będziemy mogli dzięki temu obejrzeć wiele przedstawień teatralnych dla dzieci zupełnie za darmo.

10. Hel

Sama wizyta w tak wyjątkowym miejscu jest atrakcją, ale jakby to było dla nas niewystarczające, możemy też wybrać się do Fokarium o obserwować te niesamowite zwierzęta.

Województwo pomorskie jest świetnym miejscem na wakacje z całą rodziną. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W dodatku taki urlop będzie kosztował nas znacznie mniej, niż zagraniczne wakacje!

2.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.