„Możliwość podróżowania to jedna z najfajniejszych rzeczy jaka może przydarzyć się człowiekowi”

Wywiad z autorami bloga robimypodroze.pl:

Czym się zajmujesz?
Na co dzień zajmuję się projektowaniem graficznym na potrzeby reklamy i stron internetowych oraz produkcją materiałów reklamowych. Marzeniem jest aby zajmować się jedynie podróżowaniem 🙂

Skąd pomysł na podróżowanie?
Od zawsze lubiłem zmieniać miejsce swojego pobytu, choć na chwilę. Wydaje mi się, że bakcyla podróży zaszczepili mi rodzice, z którymi jako dziecko często podróżowałem. Zgodnie z przysłowiem „Czym za młodu skorupka nasiąknie…”, gdy dorosłem równie chętnie podróżowałem i podróżuje. Uważam, że możliwość podróżowania to jedna z najfajniejszych rzeczy jaka może przydarzyć się człowiekowi.

Najfajniejsze miejsce w jakim byłeś?
Ciężko wybrać jedno konkretne miejsce, bo każde które odwiedziłem miało w sobie coś fajnego, wyjątkowego. Jeśli już jednak miałbym coś wybrać to postawiłbym na Chiny, z racji na kompletnie inną kulturę i Maltę, w której zakochaliśmy się z żoną od pierwszego wejrzenia.

Od kiedy podróżujesz?
Od kiedy pamiętam.

Ile krajów odwiedziłeś?
Do tej pory odwiedziłem 18 krajów, nie licząc Polski 😉

Czy zarabiasz na blogu/czy planujesz zarabiać więcej na blogu?
Blog nie powstał w celu zarabiania na nim, a po to aby ułatwić podróżowanie innym, lecz jeśli coś wpadnie to bardzo to cieszy. Uruchomione na blogu reklamy traktuję na zasadzie „jak coś zarobią to fajnie, jak nie to też się nic nie stanie”.

Czy masz jakieś „tradycje” związane z podróżowaniem?
Podróżując z żoną (współautorką bloga) zawsze przywozimy sobie jakąś charakterystyczną dla odwiedzonego miejsca pamiątkę, którą później wieszamy na ścianie naszego mieszkania. Ostatnio była to figurka łosia ze Szwecji.

Opowiedz jakąś śmieszną historię związaną z wyjazdem?
Takich historii jest wiele, ale ta która najbardziej zapadła mi w pamięć miała miejsce w Pekinie, w wiosce olimpijskiej pod Ptasim Gniazdem. Podczas mojego przesiadania się do taksówki znikąd zebrała się spora grupka chińczyków, którzy ze sporym zdziwieniem obserwowali cały proces przesiadania i późniejszego składania wózka. Jeszcze nigdy nie miałem tak dużej publiczności 

Jak promujesz bloga?
Jedynie na kanałach społecznościowych bloga.

Czym jest dla Ciebie pisanie?
Opowiadaniem swoich historii i radością jeśli te historie sprawiają, że czytelnik za ich sprawą wyruszy w swoją wyjątkową podróż.

Co odróżnia blogerów od ludzi którzy nie blogują?
To, że blogerzy mają więcej pracy podczas i po podróży 

Jakie plany na 2017 rok?
Nie mamy sprecyzowanych planów na ten rok, stawiamy na spontaniczność i promocje linii lotniczych. Na pewno chcemy w końcu w tym roku wyjechać gdzieś ze znajomymi.

Cele bloga na 2017 rok?
Pisać bardziej systematycznie.

Jakie masz największe marzenie?
Moim największym podróżniczym marzeniem jest wyprawa do USA na kilka miesięcy, tak aby przejechać je samochodem ze wschodu na zachód szlakiem legendarnej Route 66.

Czy chciałbyś się przeprowadzić gdzieś w przyszłości? Jeśli tak to gdzie?

Na Maltę!

4.3/5 - (liczba ocen: 18)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.