Ciekawostki

15 interesujących ciekawostek o Momoland

momoland
źródło: Ellin Y / Wikipedia

Momoland to południowokoreański girlsband, który od kilku lat robi furorę na całym świecie. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki.

1. W skład zespołu specjalizującego się w k-popie wchodzi obecnie sześć dziewcząt, a są to Hyebin, Jane, Nayun, JooE, Ahin oraz Nancy.

2. Zespół powstał po finale programu survivalowego „Finding Momoland”, który był niezwykle popularny w całej Korei Południowej. Został założony w 2016 roku i w tym samym roku został wydany ich debiutancki album pod tytułem „Welcome to Momoland”.

3. W 2017 roku członkinie zespołu zgłosiły się na ochotnika do wzięcia udziału w inicjatywie w Pak Luong w Wietnamie, której celem było zachęcenie studentów do prac budowlanych związanych z powstawaniem tam przedszkola.

4. Na przełomie 2016 i 2017 roku skład zespoły ulegał zmianom. Dołączyły do niego dziewczyny znane z innych popularnych programów telewizyjnych, a jedna z członkiń zrezygnowała z kariery ze względu na problemy zdrowotne.

5. Prawdziwy przełom w karierze Momoland nastąpił w 2018 roku, kiedy dziewczyny promowały swoją twórczość w Tokio i Osace. Udało im się również wygrać wtedy dwa programy „The Show” oraz „Show Champion”. W 2019 kolejne dwie członkinie opuściły zespół, a były to Yeanwoo oraz Taeha.

6. Hyebin uwielbia klocki LEGO oraz gotowanie. Do jej ulubionych potraw należą wszystkie, które mają pikantne składniki. Ponadto jej ulubiony kolor to czerwony, a ludzie często zwracają jej uwagę na to, że za szybko mówi.

7. Jane uwielbia sushi i liście pachnotki, które są azjatyckim przysmakiem. Ponadto najchętniej pisze pamiętnik, śpiewa i robi zakupy przez Internet.

8. Nayun to jedna z najbardziej wszechstronnych artystek w zespole. Potrafi nie tylko śpiewać i tańczyć, ale również malować i rysować. Jest też niezwykle wrażliwa i empatyczna, dlatego pozostałe członkinie zespołu chętnie z nią rozmawiają i słuchają jej rad.

9. JooE uczyła się judo w dzieciństwie. W jednym z wywiadów przyznała, że w młodości przeszła operacją plastyczną nosa. Na co dzień uwielbia słuchać muzyki i surfować po Internecie, a jej największym marzeniem jest zostanie międzynarodową gwiazdą muzyki.

10. AhIn przez jedenaście lat mieszkała w Chinach, a przez trzy lata nawet tam studiowała. Jest bardzo wysportowana i potrafi przebic 100 metrów w czternaście sekund. W świecie muzyki rozrywkowej jej największym wzorem do naśladowania jest Ariana Grande.

11. Mama Nancy jest Koreanką, a ojciec Amerykaninem. Artystyczne skłonności były u niej w domu już wcześniej, tym bardziej, że jej siostra jest wiolonczelistką. Nancy bardzo dobrze mówi po angielsku, ale o wiele lepiej czuje się, porozumiewając się po koreańsku.

12. Specjaliści określają, że wartość rynkowa każdej z wokalistek Momoland to mniej więcej 500 000 dolarów.

13. Chociaż Momoland to girlsband i dziewczyny świetnie się dogadują, wcale nie są swoimi najlepszymi przyjaciółkami. Każda z nich ma najbliższych przyjaciół poza branżą muzyczną.

14. Piosenka „Bboom Bboom” zdobyła platynowa certyfikat, ponieważ doczekała się ponad 100 milionów streamów.

15. W 2019 roku ukazał się minialbum „Show Me”, a w krajowym comebacku wzięły udział nawet byłe członkinie zespołu.