Ich film zdobył milion wyświetleń w 4 miesiące

Trenerio Vlog
Żródło: Treneiro Vlog

Andrzej i Zuzia (Treneiro Vlog) nagrali fantastyczny film z Aquaparku we Wrocławiu. W zaledwie 4 miesiące zdobył on milion wyświetleń w serwisie YouTube:

Czym się zajmujecie?

Z: Jestem prawnikiem pracuję w dużej międzynarodowej firmie na ciepłym etacie.

A: Ja odwrotnie, zamiast ciepłego etatu rozkręcam swoją firmę. Zajmuję się przede wszystkim robieniem filmów o różnym przeznaczeniu – od filmów promocyjnych dla firm, po produkcje dla innych YouTuberów.

Skąd pomysł na podróżowanie?

Z: Z wewnętrznej potrzeby i z ciekawości świata. Aktualnie przez Internet i inne media mam dostęp do informacji o niesamowitych miejscach na świecie i uważam za wielką stratę nie zobaczyć ich. W mojej obecnej sytuacji, kiedy ciężko pracuję na co dzień, podróże dają mi też w tym wszystkim sens. Wiem, że praca ma sens m.in. taki, że pozwala mi realizować plany wyjazdowe.

A: Zawsze lubiłem podróżować na tyle na ile pozwalały mi moje aktualne możliwości – czas i pieniądze. Wszystko zaczęło się od roweru. Pierwsze podróże odbywałem po Polsce jeżdżąc po różnych miastach w których odbywały się zawody. Kiedy zwiedziłem już większość miejsc w Polsce byłem gotowy na zagraniczne wyjazdy 😉 Na pewno ważny jest też sport. Wybieramy takie kierunki podróży, żeby nie leżeć plackiem na plaży i nie tylko zwiedzać ruiny, ale przede wszystkim liczy się dla nas możliwość uprawiania sportu. Doceniamy też wypoczynek, architekturę i piękne widoki, ale priorytet to sport.

Najfajniejsze miejsce w jakim byliście?

Z: To bardzo trudne pytanie. Każde z tych miejsc ma w sobie coś specjalnego. Ostatnio jestem pod ogromnych wrażeniem Zermatt w Szwajcarii, ze względu na to, że jest w górach, ma niesamowity widok na Matterhorn, a przy tym daje możliwość jazdy na desce i rowerze, nawet w tym samym dniu. Bardzo podoba mi się też podejście do ekologii, nie można tam wjechać samochodem innym niż na prąd. Przy obecnym stanie powietrza, to nabiera ogromnego znaczenia.

A: Podobnie, trudno jest mi zdecydować. Ostatnio na pewno bardzo podobało mi się w Turcji. Cappadocia i lot balonem o wschodzie słońca, to przeżycie, które na pewno będę pamiętał na zawsze. Przy tym jest to miejsce bardzo młodą sceną rowerową. Fajnie obserwowało mi się zapał z jakim lokalsi budują swój pierwszy bikepark z prawdziwego zdarzenia.

Od kiedy podróżujecie?

Z: Odkąd poznałam Andrzeja na pewno zintensyfikowały się moje podróże. Pierwszy wyjazd, który organizowałam wspólnie ze znajomymi to było około 13 lat temu. Przez czas studiów było z tym słabiej. 7-8 lat temu wróciłam do mojego marzenia o jeździe na snowboardzie i dzięki temu co roku po dwa razy odwiedzałam Alpy. Te wyjazdy zawsze się pojawiały, ale ostatnie 2 lata zdecydowanie są najbardziej intensywne.

A: Od zawsze jeszcze w brzuchu mojej mamy byłem w Chinach, po urodzeniu jeszcze tam niestety nie wróciłem, ale wszystko przede mną.

Co odróżnia blogerów od ludzi którzy nie blogują?

Ile krajów odwiedziłeś?

Z: Poza Polską naliczyłam 21, ale wstyd się przyznać, że nie byłam jeszcze nigdy na innych kontynentach poza Europą i Ameryką Północną. Większość moich podróży to na razie Europa.

A: Hmm, na tą chwilę mam zaliczonych jedynie 15 krajów większość poza Azjatycką częścią Turcji w Europie

Czy zarabiasz na vlogu i czy planujesz zarabiać więcej na vlogu?

Z: Dam odpowiedzieć Andrzejowi ja póki co zarabiam w biurze.

A: Troszkę nie mamy takich liczb wyświetleń, żeby były z tego ogromne pieniądze. Na tą chwilę, „zarobki” z YT nie zwracają nam kosztów podróży. Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli żyć z podróżowania i robienia o tym filmów, dlatego chętnie nawiązujemy kontakty i współpracę z osobami, które mogą nam pomóc w tym. Nie chce jednak wiązać z tym zbyt dużej nadziei, bo to odebrałoby mi radość z samego podróżowania. Jeśli życie tak się potoczy, będzie ekstra. Jeśli nie, nadal będziemy podróżować zarabiając na to poza YT.

Czy masz jakieś „tradycje” związane z podróżowaniem. Mapa w których zaznaczasz miejsca lub coś innego robisz jak jesteś na miejscu?

Z: W pierwszym roku naszej znajomości kręciliśmy buziaki zrobiliśmy z tego następnie kompilację, którą możecie oglądać na naszym kanale. W tym roku nie mieliśmy takiego motywu przewodniego. Ale teraz ruszamy z kolejnym długoterminowym projektem.

A: Na pewno kręcenie filmów jest nasza tradycją wyjazdową czasem kupujemy magnesy dla rodziny. Ale poza tym nie mamy nic takiego.

Opowiedz jakąś śmieszną historię związaną z wyjazdem?

Hmm śmieszna sytuacja z wyjazdu. Chyba ta kiedy złapaliśmy gumę na Ukrainie i musieliśmy znaleźć wulkanizację. Za naprawę dwóch kół (zapas też trochę tracił powietrze) Zapłaciliśmy równowartość 10zł (2,5 euro) w wulkanizacji 24h. Kilka dni później byliśmy w Zematt i zapytaliśmy Szwajcara jak myśli ile zapłaciliśmy za naprawę dwóch kół w samochodzie. Podpowiedziałem, że strasznie tanio 🙂 Pierwsza odpowiedź jaka padła to było 100 franków 🙂 Ostatnia 20 franków z zastrzeżeniem niemożliwe, żeby ktoś chciał cokolwiek zrobić za mniej.

Jak promujesz vloga?

A: Był moment, że testowałem płatne promowanie przez YT, ale nie przynosiło to dobrych efektów. Zdecydowanie lepsze są skutki docierania do widzów np. przez crossy – wspólne projekty z innymi YouTuberami, przez łączenie różnych kanałów promocji, czyli np. fanpage na facebooku. W naszym przypadku na pewno bardzo pomogło nam nagranie popularnej serii testów parków trampolin i Aquaparków. Dzięki tym filmom bardzo poszerzyło się grono naszych odbiorców. Zupełnie nie stosujemy w tej chwili płatnej promocji.

Czym jest dla Ciebie pisanie?

A: Ja zdecydowanie wolę wyrażać się w formie filmów. Kilka lat temu założyłem bloga, ale i tam raczej wrzucałem filmy i krótkie teksty.

Z: Moja praca to w dużej mierze pisanie, dlatego lubię te formę. Jestem w tym wytrenowana. Ciągnęło mnie długo do założenia bloga, ale nie miałam pomysłu na tematykę. Bardzo chętnie więc reaktywowałam bloga Andrzeja. Ze względu na ograniczoną ilość czasu nie mogę jednak pisać tak często, jakbym chciała. Teksty na blogu traktujemy jako uzupełnienie naszych filmów. W filmach skupiamy się raczej na emocjach i wrażeniach, na blogu piszemy głównie przydatne informacje, choć nie tylko.

A: Blogowanie myślę, że to jedyna różnica, którą można naprawdę z całą pewnością wskazać. Znamy wiele osób, które robią w życiu niesamowicie ciekawe rzeczy i wcale nie dzielą się tym w Internecie. Może czasem wrzucą zdjęcie na Instagram. Ale bez założenia dotarcia do wielu odbiorców.

Z: Wszyscy znamy też wielu blogerów/vlogerów którzy nie robią absolutnie nic ciekawego, ale promują to z wielkim zaangażowaniem. Myślę, że ludzie są bardzo różni, i nie jestem wstanie wskazać, żadnej uniwersalnej różnicy.

Jakie plany na 2017 rok?

Z: Mało planujemy, raczej kierujemy się zasadą go-with-the-flow. Więc na ta chwile mamy zaplanowany tylko wyjazd w Alpy pod koniec stycznia. Co będzie dalej to się okaże.

A: Ja na pewno chcę rozwinąć działalność wideo, ale to sprawy zawodowe, więc nie ma co mówić o planach w tym temacie. Co do vloga, to planujemy nieco więcej testów, czyli tego co nasi widzowie lubią najbardziej. Chcielibyśmy zastosować zasadę 50/50 czyli 2 odcinki w miesiącu z podróży i 2 z testów.

Cele bloga na 2017 rok?

A: Srebrny guzik za 100 tys subskrypcji do wakacji ☺ bardzo ambitnie, ale gdyby nie ambitny plan zdobycia 10k w 6mscy to pewnie byśmy teraz nie rozmawiali, ale poprzeczkę trzeba stawiać coraz wyżej.

Jakie masz największe marzenie?

Z: Być szczęśliwa, niezależnie od tego jaki styl życia przyniesie mi takie szczęście.

A: Jak wyżej, żyć na zajawce, czyli w taki sposób, żeby czuć, że robię to, co lubię.

Jakie masz obawy?

Z: Boję się tego, że strach przed ryzykiem zatrzyma mnie w jakiejś strefie komfortu.

A: Że to co zostawię po sobie nie będzie wystarczająco dobre i że nie utrwalę wszystkich najlepszych momentów życia na filmie. Ogólnie cały pomysł na vlogowanie u mnie pojawił się w 2007 roku. Nagrywałem wtedy telefonem, który się absolutnie do tego nie nadawał, ale nigdy nie miałem wystarczająco dużej motywacji aby to zmontować i publikować dopiero jakiś rok temu zacząłem dodawać filmy częściej, a od lipca robię to minimum raz w tygodniu. Film to jedyna recepta na nieśmiertelność.  

Gdzie chciałbyś zamieszkać na starość i dlaczego?

Z: Szwajcaria lub Norwegia. To kraje, które są piękne, jeśli chodzi o przyrodę, a przy tym kierują się taką filozofią, która mi odpowiada. Jest tam dużo zaufania do ludzi, oraz unikania angażowania się w spory polityczne. To to co lubię

A: Nie wiem jakie miejsca będą wtedy fajne 😉 Narazie jednak chciał bym skierować swoje życie w góry, może być Szwajcaria 😉

Ich filmy możecie zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/user/Three60pl

4.7/5 - (liczba ocen: 105)

Liczba komentarzy: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.