10 atrakcji dla dzieci w Mikołajkach w 2022 roku

Mikołajki
źródło: Lesnydzban / Wikipedia

Perła Mazur, Wenecja Północy – znamy różne nazwy Mikołajek. Zastanawiasz się nad aktywnościami w Mikołajkach, dostosowanymi do Twoich dzieci? Poniżej znajdziesz 10 atrakcji dla dzieci w Mikołajkach.

Zobacz też -> Najważniejsze atrakcje dla dzieci na Mazurach

1. Wioska Żeglarska

Będąc w Mikołajkach nie można pominąć portu w Wiosce Żeglarskiej. To miejsce żyje! Tylko tu poczujesz prawdziwie żeglarską atmosferę. Nauczysz dzieci czym są szanty, zobaczycie wszelkiego rodzaju cumujące jachty i łodzie oraz pobawisz się z nimi na niemal codziennych koncertach.

2. Park Wodny Tropikana

Nie w każdym jeziorze czystość wody pozwala się wykąpać, tym bardziej jeśli chodzi o dzieci. Bezpiecznym i pełnym atrakcji rozwiązaniem będzie wypad do Aquaparku przy Hotelu Gołębiewkim. Tropikana dostarczy wiele radości i wrażeń najmłodszym gościom. Przy basenach znajdują się kolorowe atrakcje, piaskownica i bajkowe figury.
Woda w brodziku ma przyjemną temperaturę około 35-36 stopni. Przy wejściu spotykamy sklepik, w którym można zakupić dmuchane zabawki, rękawki, stroje kąpielowe oraz pampersy. Oczywiście dla rodziców jest równie wiele atrakcji. Dzieci do lat 4 wchodzą bezpłatnie, za starsze zapłacimy 20zł za 1, 5 godziny świetnej zabawy.

3. Gród Galindów

Miejsce, w którym można całą rodziną cofnąć się w czasie. Bardzo klimatyczne, w którym można się dowiedzieć ciekawej historii o rodzie Galindów, który kiedyś panował w tej okolicy. Bardzo ciekawie wykonane rzeźby i miły człowiek, który zamyka nas i dopiero po odgadnięciu 5 zagadek wypuszcza. Trasa zwiedzania obejmuje lauks Galindów, Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm. Najlepsze wrażenia z pobytu można doznać w sezonie letnim, zwłaszcza jak się trafi na inscenizację.

4. Lodowisko o każdej porze roku

Jeziora, atrakcje wodne, jachty…Znudziło się? Zabierz swoje pociechy na lodowisko do Hotelu Gołębiewki w Mikołajkach. Wypożyczenie łyżew to koszt 10zł, kasku 5zł, wejście- 10zł/godzina. Nie jest to wygórowana cena, gdyż jakość jazdy jest naprawę duża. Powierzchnia 700 m2 sprawia, że nie powinno być problemu z nadmiernym tłokiem.

5. Klub Jeździecki „Stajnia”

Kucyki i koniki to zwierzęta przyjazne dzieciom, które je uwielbiają. „Stajnia” oferuje osobom początkującym naukę jazdy konnej na lonży i padoku. Bardziej wtajemniczonym w arkana jeździectwa poleca jazdę konną w terenie. Przejażdżki bryczkami oraz wozami konnymi po malowniczej okolicy, wycieczki do Parku Dzikich Zwierząt lub do pobliskich rezerwatów to przygoda dostępna w Mikołajkach, na długo zapadająca dzieciom w pamięć. Przykładowe ceny: 15 minut oprowadzania na kucyku przez rodzica to koszt 15zł, a nauka jazdy na lonży – 15minut/40zł.

6. Mini Las Vegas

Czy Twoje dziecko spędza sporo czasu grając na komputerze albo konsoli. Warto przekonać je do wyjścia z domu. Salon gier zręcznościowych z pewnością je zainteresuje i będzie pretekstem do wspólnej zabawy. Zlokalizowane w Hotelu Gołębiewki Mini Las Vegas to atrakcja dla tych młodszych i starszych, ponieważ każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie. Czterotorowa kręgielnia, stoły do gry w bilard i snookera, automaty do gier zręcznościowych: symulator jazdy kolejką górską, wyścigi samochodowe, motocyklowe, wyścigi konne to tylko niektóre z licznych atrakcji. W takim miejscu nawet rodzice przypomną sobie, co to znaczy być dzieckiem. Za wszystkie atrakcje płacimy automatami wrzutowymi na monety, warto się więc w nie zaopatrzyć wcześniej.

7. Imprezy okolicznościowe

Jak w większości miejscowości turystycznych, Mikołajki mogą pochwalić się licznymi imprezami kulturalnymi i rozrywkowymi. Letni sezon w otwierają Dni Mikołajek, podczas których przez 3 dni, w różnych miejscach miasta odbywają się koncerty muzyczne, konkursy oraz pokazy kulinarne z rybami w roli głównej. Dzieci i dorosłych zainteresują wystawy tematycznie związane z rybackimi tradycjami Mikołajek, czy zawody wędkarskie. Ma tu także miejsce uroczyste wodowanie ogromnej, drewnianej figury Króla Sielaw, znanego z XVI-wiecznej legendy. Inne organizowane tu imprezy to Dzień Dziecka na stadionie sportowym, Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek, Festiwal „Skrzypce pod Żaglami”.

8. Trasy rowerowe

Zwiedzanie Mazur rowerem to świetny pomysł na rodzinną aktywność. Nie trzeba mieć swoich rowerów, można skorzystać z miejscowej wypożyczalni. Pamiętajmy jednak o kaskach. Mikołajki to idealne miejsce na rowerowe przejażdżki, trasy są łatwe, podołają im nawet młodsze dzieci. A okolica jest piękna!

9. Rejs statkiem

Jezioro Śniardwy jest jednym z najbardziej znanych polskich jezior. Warto podziwiać je z dziećmi nie tylko z brzegu, ale również po nim popływać. Ogrom tego akwenu wywiera duże wrażenie, wypływając na niego można się poczuć niemal jak na morzu. Nie zastanawiajcie się! Bierzcie motorówkę, jacht, rower wodny czy inny środek transportu wodnego i udajcie się w podróż z pięknymi widokami. Żegluga Morska oferuje szeroki wybór rejsów, a cena różni się w zależności od trasy.

10. Ścieżka przyrodnicza

Ładna pogoda za oknem? Nie zastanawiaj się! Małe dzieci w wózkach, starsze piechotą – zabierz je na spacer ścieżką przyrodniczą rozpoczynającą się w okolicy cmentarza w Mikołajkach. Podziwianie natury powiąż z edukacją poprzez zabawę: rozpoznawanie ptaków i roślin, wspólny piknik na łące lub nad jeziorem. Miło tak po prostu spędzić czas razem, prawda?

Czytaj dalej: Najlepsze atrakcje w Mikołajkach

4.1/5 - (liczba ocen: 19)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.