Magia Singapuru

Singapur

Singapur to jedno z najdroższych miast na świecie. Warto więc znać sposoby na zaoszczędzenie na tej wyspie wielkości Warszawy. Znajdziemy tutaj zarówno nowoczesne wieżowce jak i zabytki jeszcze z czasów kolonialnych. Najnowocześniejsza dzielnica jest Orchard Road. Wznoszą się tutaj wielopiętrowe luksusowe hotele, domy handlowe i biurowce. Dużą część zajmują tereny zielone z ogrodami z bujna roślinnością tropikalna.

Najciekawsza i najbardziej kolorowa jest dzielnica chińska – Chinatown. Zachowały się tutaj w wielu miejscach zakątki typowe dla miast chińskich z wąskimi uliczkami.

Szczególnie ciekawe są liczne drewniane chińskie świątynie. Najbardziej znana jest Thian Hock Keng z 1840 r. W tej części miasta znajduje się także najstarsza w mieście świątynia hinduistyczna – Sri Mariamman, z charakterystyczna wieża bogato zdobiona kolorowymi rzeźbami.

Singapur jest znakomitym miejscem zakupów. Można tutaj nabyć artykuły z całego świata. Najbardziej ekskluzywne domy towarowe znajdują się w rejonie Orchard Road. spośród licznych centrów handlowych najważniejsze to Peniula, Show Tower i Funan. W mieście dobrze zapatrzyć w sprzęt elektrotechniczny, najwięcej można go znaleźć w Simlin Square.

4.6/5 - (liczba ocen: 14)3 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 29 grudnia 2016 o 17:23

  Niezwykłe miasto

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 18:42

  Byłam tam rok temu. Polecam

  Odpowiedz
 • 1 stycznia 2017 o 20:39

  Wspaniałe miejsce

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.