Europa

11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Londynie

Big Ben

Londyn, czyli stolica Anglii to bardzo duże i niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym miasto. Londyn jest trzecim co do wielkości miastem w Europie (większe od niego są tylko miasta takie jak Moskwa oraz Stambuł). Szacuje się, że Londyn rocznie odwiedzać może nawet znacznie ponad 20 mln turystów, co czyni go jednym z najpopularniejszych pod względem turystycznym miast na świecie (więcej niż do stolicy Anglii turystów spotkać można w Bangkoku w Tajlandii).

Londyn od dawana stanowi ogromny ośrodek kulturalny całego świata. Nic więc dziwnego, że w mieście zostały zlokalizowane siedziby takich znakomitości jak:

  • Opera Królewska Covent Garden,
  • 5 orkiestr symfonicznych, w tym London Symphony Orchestra, BBC Orchestra i London Philharmonic Orchestra,
  • znane na całym świecie liczne monumentalne sale koncertowe,
  • teatry, skupiające w sobie znane na całym świecie przedstawienia.

Atrakcji w Londynie jest mnóstwo. Oto 10 najciekawszych (choć wybór nie był łatwy) atrakcji zarówno w Londynie jak i jego okolicach, idealnych do spędzenia czasu z dziećmi.

1. Muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s oraz Muzeum Sherlocka Holmesa (oba te obiekty znajdują się bardzo blisko siebie). Choć wstęp zarówno do jednego jak i drugiego muzeum jest odpłatny, to każdego dnia nie brakuje chętnych do zwiedzania tych niezwykłych i pełnych ciekawostek miejsc. Świetnie spędzają tu czas rodziny z dziećmi.

2. Londyn to nie tylko płatne muzea. Każdy, kto nie chce płacić za bilet może udać się do darmowego, ale niezwykle ciekawego Muzeum Historii Naturalnej czy też Muzeum Nauki.

3. Kolejne idealnie miejsce dla rodzin z dziećmi znajdujące się w Londynie to London Aquarium. Tu poza tysiącem różnorodnych gatunków ryb obserwować można również karmienie rekinów (jednak należy stawić się w obiekcie o wyznaczonej godzinie). Oba obiekty zlokalizowane są w dzielnicy Kensington. Są one tak okazałe i ciekawe, że ich zwiedzanie zająć może nawet cały dzień. Choć wydawać by się mogło, że to miejsce dedykowane jest przede wszystkim dla dzieci, to tak naprawdę i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Ogromną atrakcją jest tu możliwość nurkowania z rekinami, które trwa 15 minut, Choć bez wątpienia jest to niezwykłe wydarzenie, to jednak takie nurkowanie musi być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem.

4. Będąc w Londynie nie sposób nie odwiedzić British Museum, z niezwykle ciekawą wystawą mumii.

5. Jedną z najbardziej znanych na całym świecie atrakcji Londynu jest bez wątpienia Buckingham Palace, dlatego będąc tu z dziećmi nie sposób pominąć odwiedzenia tego słynnego londyńskiego symbolu. Wyznaczoną część pałacu można zwiedzać codziennie w okresie od kwietnia do lipca ( w pozostałych miesiącach zwiedzanie możliwe jest co drugi dzień).

6. Londyn to nie tylko zabytki. W mieście znajduje się mnóstwo terenów zielonych (co jest aż dziwne, biorąc pod uwagę, że wiele osób uważa Londyn za jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie). Jednym z najbardziej znanych zielonych jest St James’s Park. Obszerny i niezwykle urokliwy, ze stawem wokół którego żyją kaczki, pelikany czy łabędzie. Co ciekawe, park znajduje się w bliskiej odległości od królewskiej rezydencji Buckingham Palace. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą wypożyczyć sprzęt wodny i łódkami popływać po stawie. W St James’s Park znajduje się także pomnik ku pamięci Księżnej Diany czy posąg Piotrusia Pana. Przechadzając się licznymi alejkami można pobawić się na placu zabaw czy obserwować wszechobecne wiewiórki.

7. Dzieci niezwykle chętnie odwiedzają M&M’s World. W tym miejscu bardzo znane kolorowe pastylki rozgościły się aż na 4 piętrach. To miejsce idealne dla dzieci – kolorowe i pełne atrakcji, a przy tym mające do zaoferowania mnóstwo ciekawych rzeczy do zakupu, oczywiście wszystkie są sygnowane znakiem M&M’S.

8. Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego też w czasie zwiedzania stolicy Wielkiej Brytanii nie sposób nie odwiedzić London Zoo, w którym jak się szacuje mieszkać może nawet 8000 zwierząt. Teren parku jest naprawdę ogromny, dlatego też czasem jeden dzień może nie wystarczyć, aby możliwe było zapoznanie się ze wszystkimi jego atrakcjami.

9. Szerokie grono dzieci i młodzieży lubuje się w opowieściach o Harrym Potterze. Dlatego też będąc w Londynie koniecznie z wielbicielami sagi o młodym czarodzieju warto wybrać się na stację King’s Cross, gdzie z peronu 93/4 odjeżdżał Ekspres Hogwart, którym młodzi czarodzieje udawali się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

10. Nieopodal Londynu (około 60 minut jazdy pociągiem ze stacji Victoria) znajduje się miasteczko Lewes, charakteryzujące się niezwykle rustykalną atmosferą, bogate w wąskie uliczki oraz liczne sklepu z antykami. To piękne miasteczko pełne pięknej przyrody, idealne na długie rodzinne spacery.

11. London Eye, znane również jako Millennium Wheel, to ogromne koło obserwacyjne znajdujące się w Londynie, stolicy Wielkiej Brytanii. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych punktów orientacyjnych w mieście. Koło znajduje się na południowym brzegu Tamizy, w pobliżu Waterloo Station.