Co warto umieścić na liście „Bucket List”

Bucket list to lista wszystkiego, kim chcesz być, co robić, co mieć i czego doświadczać w życiu.

Jestem fanatykiem różnych list, w szczególności jestem miłośnikiem Bucket list. Jeśli chcesz żyć życiem pełnym osiągnięć, sukcesów, zabawy i przygód, musisz marzyć o czymś wielkim. Pierwszym krokiem do marzeń o dużych rzeczach, jest stworzenie swojej „Bucket list”.

Piramidy

piramida Cheopsa

Odwiedź Piramidy w Gizie. Ten kompleks starożytnych zabytków obejmuje trzy kompleksy piramid znane jako Wielkie Piramidy i masywną rzeźbę znaną jako Wielki Sfinks.

Wielki Kanion

wielki kanion

Odwiedź Wielki Kanion w stanie Arizona w USA. Wielki Kanion, rzeźbiony nad rzeką Kolorado, ma ponad kilometrową głębokość. Udaj się na dziesięciokilometrową wycieczkę do południowego krańca niedaleko Tosajanu.

Pompeje

Pompeje

Za każdym razem, gdy odkrywamy, łączymy się z naszą przeszłością, co odkrywamy, co nas ekscytuje? Prawie zawsze jest to dzieło sztuki, obraz, odłamek ceramiki, a nawet sarkofag. Sztuka wytrzymuje wszystko, przetrwa pożary, wulkany i wojnę. Sztuka zawsze podróżuje w przyszłość, aby pokazać nam naszą przeszłość. Większość wiedzy, jaką zdobyliśmy na temat życia na Pompejach, pochodzi z fresków namalowanych na ścianie, z których większość to erotyczne dzieła sztuki.

Taj Mahal

Taj Mahal

Nic na tym świecie nie jest w stanie pokonać magicznego efektu Taj Mahala. Turyści, którzy nie postawili stóp w Indiach marzą o tym, aby być tutaj. To piękne mauzoleum, podziwiane na całym świecie jako symbol miłości i piękna, wygląda jak utkany w marmurze w noc pełną gwiazd.

Machu Picchu

Machu Picchu

Odwiedź Machu Picchu, położone w regionie Cusco w Peru. Machu Picchu to kamienna cytadela zbudowana przez Inków ponad 500 lat temu. Kompleks pałaców, świątyń i domów mógł zostać zbudowany jako miejsce ceremonialne, twierdza wojskowa lub dla elity rządzącej.

Nowa Zelandia

nowa zelandia

Nowa Zelandia zawsze była pierwszym wyborem dla poszukiwaczy przygód i dla tych, którzy mają tendencję do pozostawania blisko czystości natury. Niezależnie od odległości i średniego czasu lotu z zachodniego świata, ta część Oceanii zawsze była odwiedzana przez tysiące podróżnych, którzy lubią poznawać i badać obcą kulturę.

Karnawał w Rio

karnawał

Każdego roku, tuż przed Wielkim Postem, ludzie z całego świata przybywają do Rio de Janeiro na uroczystości trwające cztery dni i noce. Brazylijski Karnawał rozpoczął się od festynów ulicznych, podczas których grupy ludzi wychodzą się na ulice, grając muzykę i tańcząc. Parady te przekształciły się następnie w rywalizację pomiędzy różnymi szkołami samby Escolas De Samba.

Lodowy hotel

lodowy hotel Kirkenes

Zatrzymaj się w hotelu lodowym w Norwegii. Kirkenes jest maleńkim miasteczkiem położonym kilka kilometrów od granicy z Rosją. Ściany, armatura i wyposażenie tego hotelu wykonane są w całości z lodu.

Luwr

Luwr Francja

Odwiedź Muzeum Luwru w Paryżu we Francji. W Luwrze znajduje się jedna z największych na świecie kolekcji sztuki. Kolekcja podzielona jest na 8 działów: Orientalne starożytności, sztuka islamska, starożytności egipskie, starożytności greckie, etruskanskańskie i rzymskie oraz okres współczesny. Obrazy, rzeźby, przedmioty sztuki, wydruki i rysunki. Prawdopodobnie najsłynniejszym dziełem sztuki w Luwrze jest Mona Lisa Leonarda da Vinci.

Bazylika św. Marka

Bazylika

Jest najsłynniejszym kościołem w Wenecji we Włoszech i jednym z najbardziej znanych przykładów architektury włosko-bizantyjskiej. Znajduje się na wschodnim krańcu Piazza San Marco.

Akropol

Akropol

Akropol to krawędź miasta, miejsce, które wyróżnia się na tle innych. Większość – jeśli nie wszystkie – starożytnych miast, w Grecji na lądzie stałym, a także na wyspach i w Azji Mniejszej oraz Magna Graecia (południowe Włochy i Grecja), posiadała „akropolię”, w której ich świątynie znajdowały się zazwyczaj w czasach historycznych. Akropolia ateńska, w formie, jaką osiągnęła w czasach klasycznych, jest uznawana na całym świecie za symbol piękna i wspaniałości intelektu w jego najwznioślejszym przejawie.

CN Tower

CN Tower

Przejdź się na krawędzi wieży. CN Tower jest najwyższą wolnostojącą konstrukcją na półkuli zachodniej. A teraz można chodzić po obwodzie dachu, od zewnątrz.

Kaplica Sykstyńska

Kaplica Sykstyńska

Ponieważ Papież Sykstus IV potrzebował kaplicy na potrzeby pomocy domowej, zlecił architektowi Giovanniemu dei Dolci wybudowanie kaplicy. Było to w 1473 roku, a budynek ukończono w 1481 roku. Kaplica Sykstyńska jest nadal wykorzystywana przez Papieża, głównie do oficjalnych ceremonii. Po śmierci papieża, w kaplicy zbierają się rzymskokatoliccy kardynałowie z całego świata, aby wybrać następcę. Dziś budynek jest częścią muzeów Watykanu.

Barcelona

barcelona

Piękne miasto Barcelona, stolica Katalonii (prowincja hiszpańska), położone jest nad brzegiem Morza Śródziemnego i graniczy z dwoma deltami rzek. Barcelona jest drugim co do wielkości miastem Hiszpanii po stolicy Madrycie. Barcelona ma 1,5 miliona mieszkańców, ponad 4 miliony, w tym przedmieścia. Zróżnicowana i bogata historia miasta sięga 4000 lat wstecz do pierwszych osad starożytnych rolników. Później stała się kolonią rzymską. Miasto od zawsze odgrywało ważną rolę w życiu politycznym i kulturalnym Hiszpanii.

4.7/5 - (liczba ocen: 30)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.