10 Niesamowitych Ciekawostek o Legendii

brama główna
źródło: Tom a / Wikipedia

Legendia to najstarszy lunapark w Polsce, a jego otwarcie miało miejsce już w 1959 roku. Znajduje się na terenie województwa śląskiego i do 2017 roku cieszyło się mianem Śląskiego Wesołego Miasteczka. Dopiero generalny remont sprawiły, że nazwa została lekko zmodyfikowana i dzisiaj wystarczy właściwie powiedzieć Legendia, by każdy wiedział, o jakie miejsce chodzi.

1. Śląskie Wesołe Miasteczko

W 1970 roku odnotowano rekordową ilość gości w Śląskim Wesołym Miasteczku. Szacuje się, że wówczas miasteczko zostało odwiedzone przez ponad dwa miliony ludzi.

2. 12 września

Urodziny tego miejsca, bez którego nie sposób sobie wyobrazić Górnego Śląska, przypadają 12 września. To właśnie tego dnia po raz pierwszy goście mogli odwiedzić miasteczko i cieszyć się unikatowymi i nowoczesnymi wówczas atrakcjami.

3. Wszystkie grupy wiekowe

Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia jest miejscem dla wszystkich grup wiekowych. Wbrew powszechnym przekonaniom jest to miejsce, w którym znajduje się sporo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

4. 40 atrakcji

Na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka Legendia znajduje się ponad 40 zróżnicowanych atrakcji. Właściwy sezon rozpoczyna się w maju i kończy we wrześniu, aczkolwiek wiele atrakcji jest dostępnych już w marcu. Wówczas nie trzeba spodziewać się zbyt wielkich tłumów.

5. Diabelski młyn

Słynny diabelski młyn od pewnego czasu cieszy się mianem Legendia Flower. To nic innego jak diabelski młyn, który w pewnym sensie został przeobrażony w wielką roślinę. Widok z najwyższego punktu zapiera dech w piersiach.

6. Kolejki górskie

Na terenie Lengendii znajdują się aż cztery kolejki górskie – Dream Hunters Society, Scary Toys Factory, Diebelska Pętla oraz Lech, który prosperuje dopiero od 2017 roku.

7. Wodne atrakcje

Miłośnicy wodnych atrakcji z pewnością zachwycą się czterema atrakcjami na terenie Legendii. Do dyspozycji gości oddano Diamond River, Magical Lake Taxi, Teatr na Wodzie oraz Dolinę Jagi.

8. Rodziny z dziećmi

Najwięcej jednak atrakcji udostępniono dla całych rodzin z dziećmi. Mamy w tym wypadku do czynienia z ponad 20 atrakcjami, na które mogą udać się rodzice ze swoimi pociechami.

9. Bubuś

Pierwotnie Śląskie Wesołe Miasteczko miało nazywać się „Bubuś” lub „Polski Raj”. Na szczęście pomysł się nie przyjął.

10. Promocje

Można wypatrywać różnego rodzaju promocji przed sezonem, które mogą znacząco obniżyć koszty dla większych grup i rodzin.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.