Last Minute nie zawsze się opłaca

Rozwój internetu i tanich linii lotniczych sprawił, że oferty last minute stały się bardzo popularne. Możesz przeglądać strony internetowe i nagle jak zobaczysz tani lot, który nie nadwyręży Twojego budżetu, impulsywnie klikasz i masz już wykupioną podróż na ten weekend. Jeśli rezerwujesz oferty last minute to musisz pamiętać o paru rzeczach.

Last Minute nie zawsze się opłaca

Ważną rzeczą jest to, że nie możesz ufać cenom które widzisz na reklamie. Dlaczego? Ano dlaczego, że częstą praktyką jest wyłączenie kosztów rezerwacji, kosztów lotniskowych i innych małych kosztów które podnoszą ostateczną cenę. Te dodają się kiedy już wyciągniesz kartę kredytową i jesteś gotowy zapłacić. Firmy mają nadzieję, że się nie wycofasz z transakcji.

Warto też pamiętać, że loty do dużych miast jak Londyn czy Paryż mogą zakończyć się daleko od tych miast. Tanie linie lotnicze używają mniejszych lotnisk, żeby redukować cenę biletów. Unikają przez to wysokich opłat na dużych lotniskach. Te małe lotniska znajdujące się „pod” miastem mogą znajdować się 2 godziny drogi od centrum miasta. Dojedziesz tam dzięki niepewnej komunikacji miejskiej. W niektórych przypadkach możesz zapłacić tak dużo jak byś zapłacić za normalne bilety droższych linii, a dodatkowo kosztować Cię to będzie sporo czasu.

Dodatkowo w liniach lotniczych w których rezerwuje się siedzenia, warto zaznaczyć, że loty last minute będą miały miejsca których nikt inny nie chce. Często to znaczy, że będziesz siedzieć w środku rzędu. To może być ważny punkt, zwłaszcza kiedy chorujesz podczas latania lub kiedy chcesz podróżować razem z rodziną czy znajomymi.

Oferty last minute prawie zawsze są nie refundowane. Jeśli kupisz impulsywnie jakąś ofertę to, to upewnij się, że możesz w ogóle lecieć, bo już nie będziesz mógł się wycofać z takiego zakupu. Dodatkowo jak zachorujesz lub się spóźnisz na lot to też pieniądze przepadną. Wszystko jak w życiu ma swoje plusy i minusy.

4.4/5 - (liczba ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.