Europa

20 Najlepszych Atrakcji w Koblencji i okolicy 2023

twierdza

Koblencja to miasto w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Jest to również port rzeczny u ujścia Mozeli do Renu. Koblencja jest przepięknym miastem, do którego turyści uwielbiają wracać. Na terenie miejscowości widnieje wiele wspaniałych atrakcji, a także samo budownictwo przyprawia o zachwyt. Poznajcie 20 najlepszych atrakcji na terenie miasta i w najbliższej okolicy.

1. Deutsches Eck

Jest to sztucznie wytworzony cypel, który widnieje w dzielnicy Altstadt, przy ujściu Mozeli do Renu. Jest to miejsce z pięknymi widokami, ale również historyczne. Jego nazwa sięga już pierwszej połowy XIII wieku, kiedy to zakon krzyżacki przybył na tereny Koblencji i na terenie cyplu zbudował koblencką siedzibę zakonu. Cypel został usypany jednak na początku lat 90. XIX wieku, jako miejsce budowy dla pomnika cesarza Wilhelma I. Jest to pomnik konny, który znajduje się pod adresem Konrad-Adenauer-Ufer.

2. Twierdza Ehrenbreitstein

Potężna twierdza na terenie miasta, która usytuowana jest na wzgórzu, naprzeciwko słynnego Niemieckiego Rogu. Twierdza wznosi się na wysokość 118 metrów nad poziomem morza. Jest ona elementem fortyfikacji pruskich twierdzy. Wzniesiona została ona w latach 1817-1828, obecnie jest odrestaurowana i udostępniona zwiedzającym.

3. Zamek Stolzenfels

Jest to neogotycki pałac, który położony jest na lewym brzegu Renu. Pierwotnie był to zamek warowny, jednak w XIX wieku przekształcono go  w pałac. Wpisany jest on jako zabytek na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się on pod adresem Schlossweg 11, Niemcy, a wstęp na teren zamku i zwiedzanie jest niedrogie.

4. Pałac elektorski w Koblencji – Schloss Koblenz

Jest to pałac klasycystyczny, wspaniale zachowany z czasów budowy, który zwiedzającym przypomina i nakreśla stare style budownictwa i architektury. Będąc w mieście warto zwiedzić to miejsce ze względu na jego świetność, a także piękny wygląd i historię. Pałac elektorski znajduje się pod adresem Neustadt 24, a na jego terenie często mają miejsce różnego rodzaju specjalne wydarzenia.

5. DB Museum Koblenz

Muzeum otwarte zostało 21 kwietnia 2001 roku, jako pierwsza siedziba Norymberskiego Muzeum Transportu. Na terenie tego miejsca odwiedzający podziwiać mogą różnego rodzaju pociągi, a także dokumenty oraz poznać historię transportu na terenie Niemiec. Muzeum DB znajduje się pod adresem Schönbornsluster Str. 14 i otwarte jest jedynie w soboty, od godziny 10:00 do 16:00.

6. Schängel Fountain

Wspaniała oraz zabawna fontanna na terenie miasta. Przedstawia ona chłopca, który przechodniom robi żart i co jakiś czas „pluje” wodą na nic niespodziewających się przechodniów. Turyści uwielbiają robić sobie tutaj pamiątkowe zdjęcia oraz nagrywać mały żart chłopca. Fontanna znajduje się pod adresem Willi-Hörter-Platz.

7. Basilica of St. Castor

Bardzo ważne miejsce na terenie Koblencji, do którego turyści udają się zawsze będąc na wycieczce w mieście. Jest to najstarszy kościół na tym terenie. Bazylika widnieje pod wezwaniem Świętego Kastora i jest kościołem romańskich, rzymskokatolickim. Znajduje się pod adresem Kastorhof 4.

8. Zamek Marksburg

Zamek ten znajduje się niedaleko Koblencji, jednak warto poświęcić jeden dzień na odwiedzenie go oraz, przy okazji, pobliskich parków, czy restauracji i kafejek. Zamek znajduje się bowiem w Braubach i nie ucierpiał nigdy w żadnej bitwie. Jest on nazwany „niezniszczalnym”. Historia zamku sięga aż drugiej połowy XIII wieku i do 1945 roku został on zachowany w stanie idealnym! Po tym roku zaczął niestety odrobinę „zjadać go czas”. Zamek przez cały czas zamieszkały, jednak obecnie jego właścicielem jest Niemieckie Zrzeszenie Miłośników Zamków, dlatego udostępniony jest dla turystów do zwiedzania. Znajduje się on pod adresem, Braubach.

9. Romanticum Koblenz

W muzeum na odwiedzających czeka wirtualne doświadczenie wystawy rejsów statkiem parowym, co sprawi, że każdy poczuje się tutaj jak kapitan prawdziwego rejsu! Wystawa ta przenosi zwiedzających w czasie oraz do Doliny Środkowego Renu. Na terenie widnieje wiele atrakcji. W tym samym budynku mieści się również Muzeum Środkowego Renu, centrala Urzędu Turystycznego Koblencji oraz biblioteka miejska. Wystawa „Romanticum” znajduje się pod adresem Zentralpl. 1.

10. Mittelrheinmuseum Koblenz

Muzeum sztuki na terenie Koblencji, które dodatkowo jest jednym z najstarszych muzeów obywatelskich w Niemczech. Centralnym punktem obszernej wystawy stałej, o powierzchni około 1900 metrów kwadratowych, jest kolekcja malarstwa oraz rzeźby i rzemiosła artystycznego. W porządku chronologicznym dzieła rozciągają się od średniowiecznej rzeźby, poprzez średniowieczne malarstwo, aż do czasów klasycznego modernizmu i sztuki współczesnej. Miejsce znajduje się pod adresem Zentralpl. 1.

11. Studnia Św. Kastora

Znajduje się ona na placu przez Bazyliką pod wezwaniem Św. Kastora, więc turyści mogą od razu odhaczyć obie atrakcje za jednym razem. Została ona zbudowana w pierwszej połowie XIX wieku z bazaltowych bloków, na których wiszą marmurowe misy. Obecnie studnia jest jednym z najważniejszych źródeł wody w mieście.

12. Cablecar Koblenz

Jest to dodatkowa atrakcja, z której turyści chętnie korzystają. Jest to kolejka, dzięki której można zobaczyć miasto oraz bieg rzeki z lotu ptaka. Wejście znajduje się pod adresem Konrad-Adenauer-Ufer.

13. VFF Wehrtechnische Studiensammlung

Jest to muzeum, w którym znajduje się pokaźna kolekcja sprzętu i maszyn wojskowych. Przede wszystkim odwiedzający mogą zobaczyć tutaj broń artyleryjską oraz strzelecką. Znajduje się ono pod adresem Mayener Str. 85.

14. Empress Augusta Monument

Jest to pomnik monumentalny, który przedstawia siostrzenicę rosyjskiego cara, która pochodziła z Weimaru. Został zbudowany z marmuru karraryjskiego. Kobietę, którą pomnik przedstawia, obecnie uważa się za jedną z największych filantropek w historii świata. Znajduje się on przy brzegu rzeki Ren.

15. Forum Confluentes

Jest to nowoczesne centrum kultury oraz sztuki, zbudowane w samym sercu centrum Koblencji. To właśnie tutaj znajduje się wcześniej wspomniana wystawa „Romanticum”. Budynek znajduje się na liście osobno, ponieważ sam w sobie również robi ogromne wrażenie.

16. Alte Burg

Jest to XII-wieczny zamek, który niegdyś służył elektrom Trewiru, którzy starali się poddać miejscowym władzom. Obecnie mieści w swoim wnętrzu bibliotekę miejską oraz miejskie archiwum. Znajduje się pod adresem Burgstraße 1.

17. Ogrody nad Renem: Kaiserin-Augusta-Anlagen

Przepiękne i urokliwe ogrody nadreńskie, na których terenie znajduje się aż 3,5 kilometra deptaku dla turystów. Atrakcjami na terenie parku jest, m.in.: duża figura Ojca Rhine i Matki Mosel, czyli pomnik, który ma za zadanie przedstawić Koblencję jako miejsce spotkań dwóch najważniejszych rzek regionu, Ogrody cesarzowej Augusty, czy historyczny most Pfaffendorf Weindorf. Ogrody nad Renem znajdują się pod adresem Neustadt 24, przed wcześniej wymienionym Pałacem Elektorskim.

18. Stare miasto Koblencja

Stare miasto zostało odrestaurowane po wydarzeniach II wojny światowej, jednak nadal jest tak samo urokliwe i piękne. Najważniejsze miejsca w tej okolicy to oczywiście Ratusz, a także Florinsmarkt. Stare miasto znajduje się pod adresem Willi-Hörter-Platz.

19. Kościół Matki Boskiej

Kolejny, ważny kościół na terenie Koblencji. Znajduje się on w najwyższych punkcie starego miasta, dlatego znajduje się on pod tym samym adresem.

20. Platforma widokowa Ren-Mozela

Nowoczesna, drewniana platforma, dzięki której z większej odległości można ujrzeć wspaniałą przyrodę tamtejszych terenów. Znajduje się ona na terenie Festungspark.