12 Najlepszych Atrakcji w Karlskrona w 2023

Karlskrona

Karlskrona jest to przepiękne miasto w południowej Szwecji, a dodatkowo port wojenny nad Morzem Bałtyckim. Port marynarki wojennej na terenie miasta wpisany jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Karlskrona ma swoją wspaniałą historię oraz wiele miejsc, do których warto się udać, jak przykładowo Muzeum Marynarki Wojennej „Marinmuseum”, o którym niżej przeczytasz nieco więcej. Poznaj 12 najlepszych atrakcji na terenie miasta w Szwecji.

1. Marinmuseum

Muzeum Morskie lub Muzeum Marynarki Wojennej, to świetne miejsce, do którego wręcz trzeba wstąpić będąc w Karlskronie. Obiekt zbudowany jest na wodzie i nawiązuje do szwedzkiej marynarki wojennej. Znajduje się on na wyspie Stumholmen.

2. Kościół Admiralicji

Kościół powstał w 1685 roku i jest największą drewnianą świątynią w Szwecji, która zachowała się praktycznie idealnie od czasu powstania. Miejsce pomieścić może na raz aż 4000 wiernych. Znajduje się ono pod adresem Drottninggatan, 371.

3. Bastion Aurora

Obiekt historyczny, który warto zobaczyć będąc w mieście. Jest to element dawnego muru obronnego okalającego stocznię marynarki wojennej. Znajduje się pod adresem Vallgatan 1 i obecnie jest to częste miejsce koncertów.

4. Car Museum – Albinsson & Sjöberg

Najlepsze muzeum dla mężczyzn, jednak panie również znajdą tutaj coś dla siebie, jeżeli chociaż trochę interesują się motoryzacją. Na terenie budynku widnieje wiele wystaw, gdzie podziwiać można samochody z różnych okresów. Muzeum znajduje się pod adresem Östra Hamngatan 7D

5. Hoglands Park

Jest to najbardziej znany park w mieście, gdzie mieszkańcy oraz turyści przychodzą odpocząć wśród natury, pospacerować, miło spędzić razem czas. Park czynny jest całą dobę.

6. Blekinge Museum

Jest to muzeum regionu Blekinge, gdzie zwiedzający poznać mogą właśnie tą część Szwecji. Wewnątrz widnieją wystawy historyczne, a także wiele zachowanych fotografii, dokumentów i innych obiektów. Muzeum znajduje się pod adresem Borgmästaregatan 21

7. Kościół Świętej Trójcy

Obiekt religijny, a także historyczny. Świątynia ta została zaprojektowana przez Nicodemusa Tessina młodszego, a wybudowana została w latach 1697-1709. Jest to kościół luterański, który nie tylko od zewnątrz, ale również wewnątrz zachwyca. Znajduje się pod adresem Stortorget.

8. Dragso

Wyspa w Karlskronie, którą warto odwiedzić. Bardzo majestatyczne miejsce, z pięknymi widokami i niepowtarzalnym klimatem. Ludzie tutaj są bardzo przyjaźni, a atmosfera świetna do zwiedzania, a także imprezowania.

9. Stortorget

Chyba najważniejsze miejsce do odwiedzenia w całym mieście. Jest to Wielki Rynek, zaliczany do jednego z największych rynków wśród szwedzkich miast. Na środku placu usytuowany jest pomnik Karola XI. Pomnik jest symbolicznym podziękowaniem dla twórcy miasta i powstał w XIX wieku. Rynek znajduje się w samym centrum Karlskrony.

10. Stocznia

Miejsce, w którym powstawały i nadal powstają różnego rodzaju jednostki pływające służące marynarce wojennej. Zwiedzanie stoczni możliwe jest tylko w określone dni. Znajduje się ona pod adresem Chapmansplan 15.

11. Pomnik Rosenbom

Stoi on przed Kościołem Admiralicji. Jest to drewniana figura przedstawiająca Gubbena Rosenboma, z którą turyści chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Znajduje się ona pod adresem: Drottninggatan.

12. Kawa w kolorowych domkach

Turyści zwiedzający nowe miejsca uwielbiają doznać nowości kulinarnych. Właśnie dlatego na naszej liście znajduje się punkt z kawą. Kawa w Karlskronie jest świetna, a tym bardziej, kiedy pita jest w pięknych, kolorowych domkach. Takie domki znajdują się w starszej części miasta, a w ich wnętrzach często znajdują się urocze, skandynawskie kafejki oraz restauracje.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.