Polska

11 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Jarosławcu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu
źródło: AmberJork / Wikipedia

Jarosławiec jest położonym nad Morzem Bałtyckim miasteczkiem znanym ze swojej bogatej oferty wypoczynkowej oraz leśnych, klifowych i wydmowych krajobrazów. O tym, że warto wybrać się na Przylądek Jarosławiec może świadczyć duża liczba atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu najlepszych rozrywek dla najmniejszych, które urozmaicą pobyt nad morzem i sprawią, że ich rodzice nie będą musieli się zastanawiać, jak umilić im czas spędzony nad morzem.

1. Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu jest stosunkowo młodą wystawą, która powstała w 2014 roku. Podzielone na trzy części muzeum składa się z ponad 1500 eksponatów i interesujących animacji o cennym bałtyckim minerale, jakim jest bursztyn. Liczne ciekawostki oraz okazy flory i fauny ukrytej w bursztynach stanowią idealne dopełnienie historii o tym minerale. Muzeum podzielone jest na trzy strefy: Bursztynowy Las, w którym możemy poznać historię złota Bałtyku; Kopalnię, gdzie zdobyć można wiedzę o metodach wydobywania tych minerałów oraz Inkluzję, czyli wystawę o ukrytych w bursztynie roślinach i owadach.

2. Aquapark „Panorama Morska”

Kolejną atrakcję Jarosławca stanowi kompleks basenów rekreacyjnych, w których znaleźć można powietrzne gejzery, grotę z wodospadami oraz zjeżdżalnie zewnętrzne i wewnętrzne. Istnieje możliwość skorzystania z masażów, dostępne są również leżanki rurowe z powietrznym masażem. Trzy torowe zjeżdżalnie, baseny wielofunkcyjne oraz kolorowy świat bajek i fantazji stanowią idealną rozrywkę dla dzieci, które kochają kąpiele i wodne zabawy.

3. Centrum Rozrywki

Centrum Rozrywki stanowi kolejne miejsce pełne zabaw zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. W obiekcie znajduje się basen wypełniony kulkami, tory przeszkód, zjeżdżalnie, automaty do gier, place zabaw, trampoliny oraz stoły do bilardu.

4. MegaLandia Park Rozrywki

MegaLandia Park to wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

5. Park linowy Ju-Huu

Nieopodal wejścia głównego na plażę w Jarosławcu znaleźć można kolejną atrakcję tego miasteczka, jaką jest park linowy. Dzieci mogą skorzystać z trzech ścieżek dobranych pod względem trudności oraz zdobyć certyfikat po pokonaniu torów pełnych lin, tyrolek, huśtawek i innych czyhających na nich przeszkód. Park linowy z pewnością spełni oczekiwania kochających rozrywkę na świeżym powietrzu maluchów, a nawet może stanowić frajdę dla ich rodziców.

6. Wycieczka ciuchcią po miasteczku Jarosławiec

Następną atrakcję dla dzieci stanowi podróż bajkową ciuchcią po Jarosławcu. Dzięki tego typu przejażdżce dzieci mogą odkryć nowe interesujące miejsca. Ciuchcia czynna jest w sezonie letnim od godziny jedenastej do dwudziestej pierwszej.

7. Stajnia Horyzont

Usytuowana niedaleko plaży stajnia dla koni „Horyzont” stanowi obiekt jeździecko-kolonijny, który jest idealnym miejscem dla dzieci i dorosłych pragnących rozpocząć swoją przygodę z jazdą na koniach, jak i tych bardziej zaawansowanych. Na terenie znajduje się hala, padoki oraz pełen przeszkód plac. Zwierzęta gospodarskie oraz możliwość udziału w zorganizowanych rajdach z pewnością umilą czas spędzony na posesji.

8. Papugarnia

Dla kochających ptaki Jarosławiec również przygotował nie lada atrakcję, jaką jest papugarnia. W tym miejscu dzieci mogą poszukiwać niemal stu gatunków ptaków z całego świata, zróżnicowanych pod względem wielkości oraz koloru. Znajdujące się na hali egzotyczne ptaki z pewnością będą stanowić świetną rozrywkę dla miłośników natury, a lista ciekawostek umieszczona przy każdym z nich, pozwoli bliżej poznać ich naturę i wzbogacić swoją wiedzę.

9. Motylarnia

Nieopodal wspomnianej powyżej papugarnii, można udać się do kolejnej niezwykłej krainy, w której królować będą tym razem motyle. Powstała trzy lata temu motylarnia gromadzi wiele różnorodnych gatunków żyjących w stworzonym tam mikroklimacie. Zapierające dech w piersiach motyle z pewnością wzbudzą zainteresowanie maluchów. Dzieci mogą nie tylko poznać ich świat, lecz także wzbogacić się o niezwykłą pamiątkę, jaką jest zdjęcie z motylem na wyciągniętej dłoni. Takie chwile z pewnością nie odejdą szybko w zapomnienie.

10. Szlak Dużych Ryb

Dla zainteresowanych podwodnym światem, miasteczko przygotowało Szlak Dużych Ryb, czyli ścieżkę dydaktyczną złożoną z czternastu gatunków stworzeń morskich oraz słodkowodnych o wielkości niemal dwustu centymetrów. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu tej atrakcji zwiedzający będą mogli zdobyć wiedzą o rybach w nieszablonowy sposób oraz połączyć edukację ze spacerem na świeżym powietrzu.

11. Plaża

Malownicze klify, szum morza i piasek pod stopami stanowią ogromną frajdę dla dzieci. To właśnie tutaj najmłodsi mogą zażyć kąpieli, zbudować zamki z piasku, podziwiać rybackie kutry czy udać się na poszukiwania drogocennych bursztynów.

Jarosławiec jest jednym z najciekawszych nadmorskich miasteczek, oferujących szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szeroka oferta turystyczno-rekreacyjna sprawia, że pociechy nie będą mogły narzekać na nudę, a wszystko poprzez obecność takich obiektów jak papugarnia, parki linowe, motylarnia oraz liczne baseny. Dorośli natomiast będą mogli odpocząć i zrelaksować się przy szumie fal na malowniczej, pełnej klifów plaży.