Jakie naprawdę jest miasto Poznań – Cała prawda o Poznaniu

Miasto koziołków i rogali świętomarcińskich? Koziołki pojawiają się codziennie w Ratuszu Staromiejskim. Nigdzie indziej nie pieczą takie pysznych rogalików. Warto zobaczyć miasto z innego punktu widzenia. Jakie naprawdę jest miasto Poznań?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że w 1932 r. trzej poznańscy matematycy i kryptolodzy, którzy złamali szyfry Enigmy. Poznań to miejsce nie tylko oddane nauce, ale także kulturze, zabawie i unikalnej kuchni regionalnej.

Jeśli lubisz chodzić na spacery to warto wybrać się do jednego z 44 parków które znajdziemy w Poznaniu. Można też wybrać się na wycieczkę rowerową liczącą 129 kilometry. A co jeśli wolisz wodę? Możesz skorzystać z Term Maltańskich, które w ubiegłym roku odwiedziło blisko milion osób. Spróbuj również pyrów z gzikiem i szarych kluch z kapustą. Co roku pojawiają się tłumy na rynku. Poznań coraz częściej pojawia się na turystycznej mapie odwiedzin. Jest większe zainteresowanie biur podróży. Jest też coraz więcej osób które przyjeżdżają indywidualnie.

Zagraniczni dziennikarze coraz częściej zaglądają do Poznania by zrealizować materiał o mieście. Poznań i poznaniacy mają wiele do zaoferowania. Ludzie są zachwycani przepięknymi kamienicami. Poznań mógłby bardziej promować miasto, bo nie wszyscy wiedzą co warto zobaczyć w tym mieście. To mieszkańcy mieszkańcy tworzą klimat miasta, ale to turyści sprawiają, że jest życie w tym mieście.

Rogal Świętomarciński to obowiązkowy punkt dla wszystkich zainteresowanych kuchnią. Wspaniałe zabytki i regionalne potrawy to prawdziwie wyjątkowe połączenie.

Przekonaj się, ile ciekawych rzeczy ma do zaoferowania Poznań. Napisz w komentarzu na dole jakie naprawdę według Ciebie jest miasto Poznań.

3.5/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.