Jak zrezygnować z pracy i podróżować po świecie bez obaw

ptak

Zrezygnowanie z pracy jest kłopotliwe. Ale rezygnować z pracy, aby podróżować po świecie? Teraz to naprawdę przerażające

Zacznij od określenia, co uspokaja Cię teraz i w jaki sposób możesz wykonać tę samą rutynę w drodze. „Podróże są pełne wzlotów i upadków, i ostatecznie nauczy Cię wiele o sobie.

Oczywiście, jeśli chcesz pewnego dnia wrócić do pracy lub firmy, podejmij inicjatywę, aby wyrazić to swojemu pracodawcy.

Są kroki, które możesz i powinieneś podjąć już dziś, aby przygotować się na przyszły sukces zawodowy.

Na przykład, czas na aktualizację portfolio. Zrób to raczej zanim odejdziesz z obecnej pracy. Wszystkie twoje projekty i osiągnięcia są świeże w twoim umyśle już teraz i mogą nie takie po zbyt wielu dniach spędzonych na opalaniu się. Kiedy aktualizujesz portfolio, dołączasz do niego wskaźniki i wymierne wyniki, które mogą mówić o Twoim sukcesie.

Kolejną mądrą rzeczą, którą można dziś zrobić, jest komunikowanie się z współpracownikami, menedżerami i klientami. „Wyślij e-mail do zespołu i daj im znać, że wyjedziesz”. „Nigdy nie wiesz, kto może być pomocny w przyszłości w związku z Twoją pracą.

Troska pojawia się, gdy skupiamy się na przyszłości, a nie na teraźniejszości. Innymi słowy, jeśli martwisz się o to, czy będziesz w stanie znaleźć pracę po powrocie, może to zrujnować nawet najbardziej niesamowite przeżycia.

Małe ale…

Blogerzy turystyczni zawsze mówią ludziom, aby porzucili pracę i podróżowali po świecie! Rzadko jednak zwracają oni uwagę na problemy finansowe i osobiste związane z podróżami długoterminowymi.’

Nie jest to aż tak łatwe, jak to brzmi.

Zrezygnuj z pracy i podróżuj po świecie!

Takie jest marzenie tak wielu z nas. A na temat tego, jak to zrobić, jest dziesiątki artykułów i blogów. Jednak te same artykuły rzadko podkreślają potencjalne problemy finansowe i osobiste związane z podróżami długoterminowymi.

Zbyt często, po przeczytaniu takich artykułów, czytelnicy czują się jak by mogli opuścić pracę od 8 do 16 i znaleźć pracę online, która będzie wspierać ich przez lata. Jeśli porozmawiasz z wystarczającą liczbą osób, które spróbowały tego, okaże się, że nie jest to tak łatwe, jak to brzmi.

Planowanie finansowe

Każdego dnia pojawia się nowa historia o przepracowanym niewolniku biurowym, który uwolnił się od pracy i teraz prowadzi inspirujące życie w podróży. Lub kogoś, kto rzucił pracę, aby podróżować.

Brzmi to ładnie, prawda? Zaoszczędź trochę pieniędzy, a następnie spędzaj dni w słonecznej Hiszpanii. Jednak wpisy na blogach i w mediach społecznościowych mogą być ściemnione.

Niektórzy zrezygnowali z pracy w korporacji, aby podróżować i skończyli na szorowaniu toalety, aby móc przeżyć.

Należy jednak wziąć pod uwagę również inne kwestie, od skutków psychologicznych po dostosowanie się do niepewności.

Jeśli marzysz o pozostawieniu wszystkiego w podróży, zacznij oszczędzać już teraz .

3.4/5 - (liczba ocen: 31)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.