15 pięknych zdjęć z Grecji i ciekawostki o Grecji

15 najlepszych zdjęć z Grecji i ciekawostki o Grecji

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych nie tylko wśród mieszkańców Europy. Kraj o olbrzymim dziedzictwie kulturowym wydawać by się mogło, że niemal wszystkim doskonale znany jest nawet w najmniejszym szczególe. Jednak istnieje 15 ciekawostek o mało znanych faktach z Grecji.

1. Badania statystyczne pokazały, że mimo wszystko Grecy to dość zadowolony z życia naród, bowiem to właśnie tu popełnia się najmniej samobójstw spośród wszystkich państw Europejskich.

2. Pasjonaci archeologi powinni przynajmniej raz w życiu wybrać się do Grecji – to właśnie w tym kraju turyści znajdą najwięcej archeologicznych muzeów na całym świecie.

3 Rodowitym Grekiem z krwi i kości jest….Święty Mikołaj, ten prawdziwy nie będący wymysłem współczesnej kultury masowej. Żył on na przełomie III/IV wieku i był biskupem starożytnego miasta ówcześnie znajdującego się na terenach Grecji – Miry ( obecnie miasto to w granicach należących do Turcji).

4. Nigdzie w Europie nie ma aż 250 pogodnych i słonecznych dni w ciągu roku.

5. W Grecji nie przywiązuje się zbyt wielkiej wagi do obchodzenia urodzin. Znacznie ważniejsze są imieniny. To wyjątkowy dzień w czasie którego solenizanta odwiedza zarówno rodzina jak i przyjaciele. Co najważniejsze Grecy przyjmują zasadę, że w tym dniu nie konieczne jest jakiekolwiek zapraszanie gości, ich obecność w tym dniu to oczywista sprawa.

6. Grecja leży w otoczeniu 3000 wysp, z czego jedynie niewielka część, bo 130 zamieszkiwana jest przez ludność.

7. Poza samą Grecją najwięcej Greków żyje i mieszka w australijskim Melbourne.

8. Jak pokazują badania to nie temperamentni Włosi, a Grecy są najlepszymi kochankami.

9. Grecy są bardzo emocjonalnym narodem, co odzwierciedla się w ich niekiedy dość gwałtownej gestykulacji.

10. Grecy mogą pochwalić się nawet ponad 4000 różnych gatunków tańców ludowych.

11. Język grecki to najstarszy język pisany, który w niezmienionej formie przez tysiące lat przetrwał aż do dziś.

12. W Grecji jest najwięcej bezrobotnych.

13. Nie tylko w Grecki, również w pozostałej części Półwyspu Bałkańskiego, szczególnie starsze grupy społeczeństwa wierzą, że najskuteczniej złe duchy odstrasza spluwanie.

14. Grecy mają pewnie niepisane prawo ( które dziwi i zaskakuje wielu turystów) mówiące o tym, że papieru toaletowego nie wolno wrzucać do muszli klozetowej – zarówno w toaletach publicznych jak i tych znajdujących się w ich własnych domach.

15. Jedną z ciekawostek turystycznych jest to, że Grecja to jedyne państwo na świecie, które rocznie odwiedza nawet dwukrotnie a nawet trzykrotnie więcej turystów, niż liczy sobie one rdzennych mieszkańców.

4.2/5 - (liczba ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *