30+ fantastycznych zdjęć z Grecji i ciekawostki o Grecji

Grecja posiada jedną z największych flot morskich na całym świecie. Stanowi ona ponad 1 800 statków kupieckich. Znajdziemy tutaj ponad 2 000 wysp, a prawie 80% państwa stanowią tereny górzyste. W Grecji jest aż 39 lotnisk spełniających międzynarodowe standardy. Trzeba uważać na swoje zwyczaje. Machanie otwarta dłonią może zostać uznane za zniewagę.

Grecja | Fajne Podróże 24

Ateny czyli obecna stolica i największe miasto Grecji to jedno z najstarszych miast w Europie. To tutaj narodziła się komedia i dramat. Demokracja, filozofia zachodnia, igrzyska olimpijskie, główne zasady matematyczne. W starożytnej Grecji żołnierze nosili na sobie zbroje z brązu ważące ponad 30 kilogramów. Tysiące angielskich słów pochodzi właśnie z języka greckiego.

Głosowanie jest obowiązkowe dla każdego obywatela który stanie się pełnoletni. Najdalsza możliwa odległość w tym kraju od brzegu morza wynosi 140 km. Państwo to ma jeden z najniższych wskaźników rozwodów w UE. Mieszkańcy Grecji jedzą najwięcej sera feta spośród wszystkich państw.

4.6/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *