Podróże

Garmin Instinct 2, czyli dlaczego warto wziąć na wycieczkę smartwatch z GPS?

Kobieta rowerzystka patrząca na swój smartwatch podczas jazdy rowerem na świeżym powietrzu w słoneczny dzień

Garmin już od kilku lat zaskakuje nas przełomowymi osiągnięciami w technologii tworzenia elektronicznych zegarków. Czego możemy spodziewać się po nowym Garmin Instinct 2? Samych innowacji. Sprawdźcie sami.

Jeden smartwatch – kilka globalnych systemów nawigacji

Wycieczki w góry lub biwaki na łonie natury to czas spędzony sam na sam z przyrodą. Jednak nowoczesne technologie jeszcze bardziej umilają nam przygody w dziczy, a co ważniejsze – sprawiają, że z każdej wycieczki wracamy bezpiecznie do domu. Garmin Instinct 2, nowoczesny flagowiec zadbał o to, byśmy nigdy nie zgubili drogi bez względu na to, czy biegamy, jeździmy na rowerze, przechadzamy się po lesie czy uprawiamy trekking w górach.

Oprócz dobrze znanego posiadaczom smartwatchy systemu GPS Garmin w nowej wersji został dodatkowo wyposażony w inne globalne systemy nawigacji satelitarnej, takie jak GLONASS oraz Galileo. Tak dobrze wyposażony w technologie nawigacyjne sprzęt nigdy nas już nie zawiedzie. Co więcej, chcąc wrócić z trasy, możemy wykorzystać autorską funkcjonalność Trackback, która wyznaczy nam dokładnie taką samą drogą powrotną, jaką dotarliśmy aż do tego momentu.

Idziesz w góry? Sprawdź czujniki ABC

Choć zaawansowane funkcje trackowania trasy oraz systemy satelitarne to ogromne wsparcie na szlaku, prawdziwi zawodowcy z pewnością potrzebują czegoś więcej. Dla najbardziej wymagających górołazów przygotowano funkcjonalność opartą o czujniki ABC. W ich skład wchodzi wysokościomierz, elektroniczny kompas wyposażony w aż 3 osie oraz barometr.

Tak wiele technologii zamieszczonych w jednym smartwatchu pozwala nam wybrać się na przygodę życia bez nadbagażu w postaci innych urządzeń. Dodatkowo funkcja parowania zegarka z telefonem umożliwia nam kontrolę nad powiadomieniami i wiadomościami z poziomu naszego nadgarstka. Czy potrzeba nam czegoś więcej?

Źródło energii Garmin Instinct 2? Słońce

Jedną z największych innowacji, jaka z pewnością zachwyci każdego użytkownika modelu Garmin Instinct 2, jest nadzwyczaj długa praca baterii. Z czego to wynika? Z źródła energii, jakim jest słońce. Udoskonalona technologia solarna eliminuje potrzebę tradycyjnego ładowania zegarka, a jeśli mamy szczęście do słonecznych dni, możemy przez wiele dni wędrować po dzikich ostępach bez przerwy na odpoczynek w schronisku z dostępem do elektryczności. 

Nawet gdy nie wykorzystujemy technologii solarnej, pełna funkcjonalność Garmin Instinct 2 przy maksimum wykorzystania będzie dla nas dostępna nawet do 48 godzin, co jest doskonałym wynikiem, jak na zaawansowany zegarek z mnogością funkcjonalności.

Pancerny smartwatch na każde warunki

Szukając wytrzymałego zegarka elektronicznego, zwracamy uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest on wykonany, a także jakość szkła chroniącego wyświetlacz. W tym przypadku marka Garmin również stanęła na wysokości zadania.

Za wytrzymałość Garmin Instinct 2 odpowiada obudowa dodatkowo wzmocniona włóknami polimeru oraz chemicznie wzmocniony wyświetlacz, którego porysowanie jest niezwykle trudnym zadaniem. A co z odpornością na wodę? W tym aspekcie producent może pochwalić się spełnieniem restrykcyjnych norm 810, która gwarantuje nam pełną wodoszczelność nawet na głębokości 100 metrów.