10 najlepszych atrakcji w Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura jest wyspą, która pod względem wielkości jest drugą na terenie Hiszpanii. Należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i położona jest na Oceanie Atlantyckim. Od Fuerteventury zaledwie w odległości stu kilometrów, znajduje się wybrzeże Afryki.

Pośród wszystkich wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, Fuerteventura ma zdecydowanie najdłuższą linię brzegową i wiele naturalnych i przepięknych plaż. Klimat panujący na wyspie jest suchy i raczej łagodny, dlatego są to idealne warunki to miłego odpoczynku przez okres trwania całego roku.

Przedstawiamy najciekawsze atrakcje jakie znajdziemy na wyspie Fuerteventura.

1. Farma kóz

Na całej wyspie jest ogromna ilość dzikich kóz. Są one więc wpisane w krajobraz i dla mieszkańców stanowią element codzienności. Na farmie kóz, z bliska przyjrzeć się można całemu procesowi pozyskiwania i przetwarzania koziego mleka w sery i inne wyroby mleczarskie. Sery, które możliwe są do spróbowania zachwycają swoim niepowtarzalnym smakiem, wyglądem i aromatem. Przewodnicy opowiadają o wszystkim, podczas gdy zwiedzający mogą dotykać, głaskać i podziwiać w tym czasie kozy.

2. Park Narodowy Dunas de Corralejo

To ogromne przestrzenie, zajęte przez biały i złocisty piasek. Są to zdecydowanie największe wydmy na Wyspach Kanaryjskich. Park Narodowy Dunas de Corralejo nazywany jest skrawkiem Sahary, ponieważ nawiewany jest tutaj piasek z tej największej znanej pustyni. Niesamowity widok tworzą wydmy z morską tonią w tle. Jest to także idealne miejsce do uprawiania morskich sportów wodnych, jazdy na quadach, plażowania lub podziwiania widoków na pobliską wyspę Lobos. Do Parku Narodowego prowadzą między innymi ścieżki rowerowe, które zapewniają aktywny wypoczynek podczas zwiedzania.

3. Corralejo

Miasto, które położone jest na północnym krańcu wyspy. Jest największym ośrodkiem wypoczynkowym na wyspie. Plaże, które znajdują się na terenie miasta otoczone są licznymi skałami pochodzenia wulkanicznego. W Corralejo znajduje się interesujący park wodny Baku Family Park, który zapewni rozrywkę dla fanów wody oraz rodzin z dziećmi. Dla miłośników sportu i kibiców piłkarskich, znajduje się tutaj również bardzo ciekawy stadion piłkarski. W 1982 roku z okolicznych wydm, utworzono Park Narodowy.

4. Plaża de Cofete

to całkowicie dzika plaża, której długość wynosi aż dwanaście kilometrów. Są to niekończące się morskie fale oraz przejrzysty i sypki, piękny biały piasek. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu zabudowań, asfaltowych dróg, ani tym bardziej ciekawskich ludzi, zajmujących każdy skrawek plaży. Droga do plaży wymaga nieco wysiłku i zaangażowania, jest kamienista i pełna żwiru. Punkt widokowy na góry Jandia, zapierają dech w piersiach wszystkich mających okazję go zobaczyć. Kąpiel na plaży de Cofete to niezwykłe doświadczenie, które pozostanie w pamięci na długie lata.

5. Cotillo

to miasteczko, które na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie nieco opuszczonego i zapomnianego przez ludzi. Jednak znajdująca się tutaj promenada tętni codziennym życiem. Mnogość kawiarenek i knajpek, zachęcających do wejścia jest bardzo różnorodna i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Miłośnicy morskich fal i korzystania z siły wiatru, doskonale się tutaj odnajdą i wykorzystają wszystko co najlepsze Cotillo ma do zaoferowania. Cotillo posiada przepiękne plaże z białym piaskiem, laguny na których jest piękna i ciepła woda zachęcająca do długich kąpieli. Jest tutaj wszystko o czym marzymy podczas letniego wypoczynku.

6. Wulkan Hondo

To już wygasły wulkan, który znajduje się w północnej części wyspy. Już z parkingu od którego rozpoczyna się szlak na wulkan, rozciąga się piękny i niepowtarzalny widok na kamieniste równiny, które wydają się nie mieć końca oraz góry. Po drodze na szczyt mija się Czerwoną Górę, której nazwa pochodzi od barwy ceglanej czerwieni, czasem przełamanej kolorem czarnym. Widok na krater, który dostępny jest na samym szczycie jest bardzo niespotykany. Głębokość krateru osiąga aż do 70 metrów. Widoki również są niesamowite i dodatkowo nie jest to zbyt często oblegane przez turystów miejsce, które kusi spokojem i widokami.

7. Plantacja Aloesu

Fuerteventura, tak jak i inne okoliczne wyspy słyną z aloesu. Na plantacji można podziwiać ogromne jego ilości, które przewodnicy dogłębnie pokazują i tłumaczą wszystkie ich właściwości oraz korzyści ze stosowania na własnej skórze. Z aloesu można również robić wiele produktów, które są możliwe do zakupienia na terenie plantacji. Między innymi mogą to być konfitury czy oliwy.

8. Ajuy

Jest to stosunkowo niewielka osada w zachodniej części wyspy. Jest to niezwykła wioska rybacka, w której znajduje się wulkaniczna plaża w kolorze czarnym, lecz również jaskinie w zatoce Caleta Negra. Czarny piasek w pełnym słońcu przypomina rozsypany, mieniący się brokat. Dawniej wydobywano tutaj kamień wapienny. Szlak prowadzący do jaskiń zachwyca widokami i okolicznościami przyrody, tak jak i same jaskinie, które są bardzo niezwykłej i wyjątkowej urody.

9. Mirador de las Penitas

Jest to punkt widokowy, z którego dostrzec można zieloną oazę, znajdującą się pośród wszechobecnej pustyni. Małe jeziorko powstało z podziemnej rzeki, która wypływa na powierzchnię, zawdzięczając to inferencji człowieka. Krajobrazy przypominają o dawnym charakterze wyspy, kiedy była ona jedynie wysoką i bardzo stromą górą, bez możliwości dotarcia na jej szczyt.

10. Oasis Wildlife Fuerteventura

jest to bardzo duży ogród zoologiczny i ogród botaniczny. Jest to jedyna tego typu atrakcja na całej wyspie. Teren parku wynosi ponad 80 hektarów. Można zobaczyć tutaj ponad 230 różnych gatunków zwierząt, które podziwiać można w trakcie licznych pokazów. Ogród kaktusowy jest również bardzo ciekawą atrakcją. Wyjątkowość parku polega na stosunku do zwierząt. Nie są one tresowane w drastyczny sposób ani przymuszane do niechcianych aktywności. Jest to więc miejsce, w którym w najbardziej naturalny, przyjazny i bezpieczny dla zwierząt sposób można podziwiać ich piękno i różnorodność.

3.9/5 - (liczba ocen: 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *