Fifa 2020 – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Fifa 2020

Gra Fifa 2o kolejna odsłona najpopularniejszy gry piłkarskiej na świcie produkowana przez firmę EA Sports.

Pierwsza gra z tego cyklu pojawiła się w sprzedaży w 1993 roku i odniosła wielki sukces podobnie jako każda kolejna część. Poniżej 10 ciekawostek o najnowszej wersji gry Fifa:

1. W grze Fifa 20 powstał nowy tryb gry nazwany Volta football. Pozwala on na grę w nietypowych miejscach poza stadionem piłkarskim. Można więc zagrać na przykład na dachu wieżowca lub w podziemnym przejściu.

2. Tryb Volta Football pozwala na grę w piłkę nożną według kilku konfiguracji: 3v3 bez bramkarzy, 4v4 bez bramkarzy oraz tradycyjny futsal 5v5 z bramkarzem. Można w tym trybie stworzyć własną postać w płci żeńskiej jak i męskiej.

3. Tryb Volta football posiada własną i odrębną fabułę. Stworzony przez nas gracz stara się bowiem dostać na mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej, które mają odbyć się w Argentynie.

4. Głównym trybem gry w Fifa 20 jest oczywiście Fifa Ultimate team. Pozwala ona na stworzenie własnej drużyny spośród graczy trafionych w paczkach kart. Naszym celem jest dotarcie do najwyższej klasy rozgrywkowej i zwycięstwo.

5. W trybie Ultimate team można rozgrywać mecze towarzyskie z kolegami i w porównaniu do poprzedniej wersji nie tracimy kondycji zawodników oraz nie ryzykujemy kontuzją.

6. W Fifa 20 dostępny jest również tryb kariery. Dodatkiem w tej wersji jest na przykład wpływ gracza, który wciela się w rolę menadżera na morale zespołu. Poszczególnie zawodnicy inaczej reagują, pozytywnie lub negatywnie na nasze wypowiedzi podczas konferencji prasowej lub indywidualnych spotkań z piłkarzem.

7. Szybkość rozgrywki jest nieco wolniejsza w Fifa 20 niż w poprzedniej wersji tej gry. Promuje to więc dokładne i przemyślane rozgrywanie piłki.

8. W wersji Fifa 20 dużo trudniej strzelić jest bramkę niż w poprzedniej wersji.

9. W grze Fifa 20 opracowano nowe schematy stałych fragmentów gry oraz sposobu ich wykonywania.

10. Polskim ambasadorem gry Fifa 20 jest Krzysztof Piątek.

3.8/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.