Fifa 2020 – Ciekawostki, Informacje i Fakty

Fifa 2020

Gra Fifa 2o kolejna odsłona najpopularniejszy gry piłkarskiej na świcie produkowana przez firmę EA Sports.

Pierwsza gra z tego cyklu pojawiła się w sprzedaży w 1993 roku i odniosła wielki sukces podobnie jako każda kolejna część. Poniżej 10 ciekawostek o najnowszej wersji gry Fifa:

1. W grze Fifa 20 powstał nowy tryb gry nazwany Volta football. Pozwala on na grę w nietypowych miejscach poza stadionem piłkarskim. Można więc zagrać na przykład na dachu wieżowca lub w podziemnym przejściu.

2. Tryb Volta Football pozwala na grę w piłkę nożną według kilku konfiguracji: 3v3 bez bramkarzy, 4v4 bez bramkarzy oraz tradycyjny futsal 5v5 z bramkarzem. Można w tym trybie stworzyć własną postać w płci żeńskiej jak i męskiej.

3. Tryb Volta football posiada własną i odrębną fabułę. Stworzony przez nas gracz stara się bowiem dostać na mistrzostwa świata w piłce nożnej ulicznej, które mają odbyć się w Argentynie.

4. Głównym trybem gry w Fifa 20 jest oczywiście Fifa Ultimate team. Pozwala ona na stworzenie własnej drużyny spośród graczy trafionych w paczkach kart. Naszym celem jest dotarcie do najwyższej klasy rozgrywkowej i zwycięstwo.

5. W trybie Ultimate team można rozgrywać mecze towarzyskie z kolegami i w porównaniu do poprzedniej wersji nie tracimy kondycji zawodników oraz nie ryzykujemy kontuzją.

6. W Fifa 20 dostępny jest również tryb kariery. Dodatkiem w tej wersji jest na przykład wpływ gracza, który wciela się w rolę menadżera na morale zespołu. Poszczególnie zawodnicy inaczej reagują, pozytywnie lub negatywnie na nasze wypowiedzi podczas konferencji prasowej lub indywidualnych spotkań z piłkarzem.

7. Szybkość rozgrywki jest nieco wolniejsza w Fifa 20 niż w poprzedniej wersji tej gry. Promuje to więc dokładne i przemyślane rozgrywanie piłki.

8. W wersji Fifa 20 dużo trudniej strzelić jest bramkę niż w poprzedniej wersji.

9. W grze Fifa 20 opracowano nowe schematy stałych fragmentów gry oraz sposobu ich wykonywania.

10. Polskim ambasadorem gry Fifa 20 jest Krzysztof Piątek.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *