Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki

Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki

Egzotyczne wyjazdy do ciepłych krajów kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z wysokimi kosztami. Jednak dzięki niewielkiej znajomości zasad rządzących ruchem turystycznym można ciekawą podróż odbyć po niewysokich kosztach. Co zrobić aby egzotyczna wyprawa znalazła się w zasięgu ręki?

1. Planuj z wyprzedzeniem

Dobrze zaplanowany wyjazd to klucz do sukcesu. Odpowiednia ilość czasu na przygotowania pozwoli znaleźć nie tylko dobre połączenie oraz nocleg w przystępnej cenie ale także da możliwość zapoznania się z opiniami o miejscowych atrakcjach turystycznych, dzięki czemu można będzie wybrać do zwiedzania jedynie te najbardziej polecane, oszczędzając przy tym znaczną sumę pieniędzy.

Sporo kosztów w podróżach pochłania transport. Te koszty jednak są najłatwiejsze do ograniczenia. Osoby najodważniejsze mogą spróbować swoich sił w podróżowaniu autostopem – jest to zupełnie darmowy sposób przemieszczania się. Najbardziej wprawieni turyści na stopa łapią nie tylko samochody osobowe czy ciężarówki ale nawet i jachty, dzięki czemu zupełnie za darmo mogą przemieszczać się pomiędzy egzotycznymi wyspami. Osoby, które wolą tradycyjne metody podróżowania powinny skupić się przede wszystkim na biletach lotniczych. Wiele linii oferuje duże upusty cenowe przy wcześniejszym zakupie biletów.

2. Organizuj samodzielnie wczasy i wyprawy

Ciekawą wyprawę egzotyczną można zrealizować na własną rękę. Jest to jednak propozycja skierowana do osób posiadających przynajmniej podstawowe doświadczenie podróżnicze. Takie rozwiązanie daje możliwość optymalnego wykorzystania wolnego czasu w sposób najbardziej ciekawy. Często zdarza się, że zwłaszcza przy wyjazdach do krajów egzotycznych programy wycieczek realizowanych przez biura podróży opierają się tylko i wyłącznie o najbardziej znane atrakcje turystyczne. Chcąc poznać dany kraj niejako od kuchni, warto samemu zaplanować wyjazd. Opcja taka będzie wymagała znacznie więcej zaangażowania niż kupno gotowej oferty u pośrednika ale przyniesie z pewnością o wiele więcej radości i frajdy. Najważniejsze punkty, o których trzeba pamiętać organizując wyjazd na własną rękę, to przede wszystkim rezerwacja przelotu oraz miejsca noclegowego. Wyprawy egzotyczne warto planować w grupie znajomych – z kilku powodów. Po pierwsze jest to o wiele bezpieczniejsze niż samotna wyprawa, zwłaszcza dla kobiet, a po drugie – przy większej ilości uczestników można rozbić koszty niektórych atrakcji, jak na przykład wypożyczenie samochodu.

3. Najpopularniejsze kierunki wypraw egzotycznych

Od wielu lat na polskim rynku turystycznych prym wśród wycieczek egzotycznych zajmuje kilka państw. Należą do nich przede wszystkim Egipt oraz Turcja. Ze względu na rosnące zagrożenie atakami terrorystycznymi ceny wczasów w tych destynacjach znacznie spadły i obecnie, zwłaszcza poza szczytem sezonu turystycznego, są one porównywalne do wypoczynku nad Morzem Bałtyckim.

Egipt to doskonały kierunek dla wszystkich osób kochających słońce. Temperatura w ciągu dnia oscyluje tu zazwyczaj w granicach trzydziestej kreski – oznacza to jedno – jest ciepło, a nawet bardzo ciepło! Piękna pogoda, bezchmurne niebo oraz ciekawe atrakcje turystyczne to tylko niektóre z zalet urlopu spędzonego w Egipcie. Wśród najciekawszych zabytków tego państwa z pewnością należy wyliczyć między innymi zapierające dech w piersiach piramidy czy wycieczki po pustyni na wielbłądach. Wybierając się do Egiptu należy koniecznie pamiętać o kremach do opalania z wysokim filtrem UV. W przeciwnym razie skóra wrażliwa na mocne promienie słoneczne szybko może doznać groźnych poparzeń.

Innym państwem o ciepłym klimacie, które jest bardzo popularne wśród Polaków jest Tunezja. Ceny wypoczynku poza sezonem turystycznym są tu bardzo przyjazne. Za wypoczynek jednej osoby w grudniu czy listopadzie można zapłacić nawet około tysiąca złotych – pod warunkiem wcześniejszej rezerwacji pobytu. W Tunezji zawsze można liczyć na ładną pogodę oraz gościnność mieszkańców. Warto jednak pamiętać o tym, że standardy hoteli w Tunezji znacznie różnią się od polskich wymogów – trzy gwiazdki w obydwu krajach wcale nie oznaczają takiego samego standardu wypoczynku.

Ciekawą propozycją orientalnego wyjazdu dla osób fascynujących się kulturą bliskiego wschodu jest wypoczynek w Turcji. Biura podróży oferują atrakcyjne promocje na wyjazdy do Turcji. Istnieje kilka możliwości wypoczynku w tym państwie – są to zarówno pobyty stacjonarne jak i wycieczki objazdowe. Jedna i druga opcja to ciekawe rozwiązania zwłaszcza dla osób spragnionych wrażeń.

Turyści spragnieni słońca i piaszczystych plaż, którzy jednak nie chcą wyjeżdżać poza kontynent europejski mogą spędzić atrakcyjne wczasy na zachodnich krańcach Europy. Jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w tym regionie są Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii. Jest to doskonały rejon zarówno do wypoczynku na plaży jak i nurkowania czy stawiania swoich pierwszych kroków na desce surfingowej. Aby tanio pojechać na Wyspy Kanaryjskie warto korzystać z ofert last minute.

4.4/5 - (liczba ocen: 35)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.