13 Najciekawszych Atrakcji dla Dzieci w Dubaju

miasto Dubaj

Dubaj jest bardzo egzotycznym miastem i stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W mieście tym jest naprawdę wiele atrakcji, które warto obejrzeć i przyjrzeć się im – nie ma podobnych w innych krajach lub miastach świata.  Należą do nich takie miejsca, jak:

1. Burdż Chalifa

Wysoki budynek ma 124 piętra, a z tarasu na szczycie obserwuje się miasto. Najwyżej położony lokal w Burdż Chalifa to wielka atrakcja dla każdego pragnącego jeść posiłek w tym zabytku. Najmłodszym na pewno spodoba się to miejsce.

2. Dubajskie fontanny przed Burdż Chalifa

Pokazy fontann odbywają się od godziny 18.00 do 23.00 co pół godziny. Warto pokazać dzieciom taki choreograficzny pokaz.

3. Palma Jumeirah

Jest sztuczną wyspą, która ma kształt podobny do palmy. Wiele hoteli jest na tej wyspie. Malowniczy widok z okien hoteli i restauracji pięknie się prezentuje.

4. Dubai Creek

To miejsce handlowe. Muzeum Dubajskie, uliczne targi pełne złota, przypraw i tkanin docenią dzieci. W tym miejscu można kupić wiele rzeczy, które są egzotyczne: przyprawy, ubrania czy biżuterię. Bazar jest miejscem atrakcyjnym dla wielu dzieciaków.

5. Rejs tradycyjną łodzią abra

Jest wielką atrakcją dla dzieci i dorosłych. Pływanie sprawia przyjemność, a obserwowanie widoków jest największą atrakcją.

6. Spacer do Al Fahidi

Spacer do Al Fahidi czyli historycznej dzielnicy Dubaju jest źródłem atrakcji. Labirynt uliczek pozwala bawić się w chowanego i obserwować atrakcje – architektura przypomina Starą Arabię.

7. Dubajska pustynia

Wycieczka na Dubajską pustynię jest wielką atrakcją. Wystarczy 20 minut, aby dotrzeć na taką pustynię. Wycieczka na wielbłądach oraz uczta pod gwiazdami są wielkimi atrakcjami.

8. Dubai Frame

Ramię Dubaju to wieże połączone przeszklonym mostem. Całość wygląda jak ramka na zdjęcia. Ramę można obejrzeć z zewnątrz oraz od środka.

9. Dubajski kanał 

Dubajski kanał wodny przecina pięć mostów. Piesi mogą przemieszczać się mostami. Widok na miasto z mostów jest naprawdę niesamowity – można go uwiecznić na zdjęciach oraz na filmach.

10. Al Habtoor Ccity

To kompleks hoteli wysokiej klasy oraz miejsce spektakli – po takim miejscu całe rodziny spacerują i miło spędzają tam wolny czas.

11. Dubajski Ogród Cudów

Jak miło spędzić cały dzień? Dubajski Ogród Cudów jest ogrodem botanicznym. Powiada powierzchnię 72 000 metrów kwadratowych. Imponująca kolekcja słynnych budowli jest pokryta kwiatami. Niektóre wystają poza ogrodzenie, co jest ich wielkim atutem. Dzieciaki uwielbiają wizyty w Ogrodzie Motyli – mogą podziwiać kolorowe motyle i bawić się z rówieśnikami.

12. Dubai Marina

To nowoczesna dzielnica miasta, można tam spacerować oraz podziwiać miasto podczas wycieczki łodzią. Jest to naprawdę wyjątkowe miejsce o każdej porze dnia.

13. Dubai Mall

To centrum handlowe składa się z 1200 sklepów oraz 150 restauracji. Można spokojnie nabyć wszystko – także zabawki i ubranka dla dzieci. Wizyta w tym miejscu jest ogromnym przeżyciem dla każdego.  Nawet nie robiąc zakupów warto zajrzeć w to miejsce. Co prawda dzieci mogą chcieć dostać wszystko to, na co mają ochotę, ale rodzice potrafią okiełznać zakupowe apetyty maluchów.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.