Dlaczego potrzebujesz dobrego biura podróży?

nowa zelandia

Jeśli lubisz podróżować to tutaj znajdziesz świetne porady – znajdź dobre biuro podróży i zacznij z nich regularnie korzystać. Jest to łatwe do zrobienia, ponieważ po wypróbowaniu będziecie mogli cieszyć się lepszymi, a często tańszymi podróżami niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaledwie kilka lat temu w nagłówkach gazet pojawiały się doniesienia o upadku biur podróży. Zastanówcie się dlaczego tak się stało? Biura podróży nie tylko tu są wciąż obecne, ale także przeżywają renesans – pomimo niezliczonych narzędzi dostępnych online.

Dlaczego więc mielibyście korzystać z dobrego biura podróży?

Jest wiele dobrych powodów, które wyjaśnię. Ale najważniejsze jest to, że wiedzą więcej niż Ty, są lepiej od Ciebie zorientowani, mają dostęp do zasobów, których nie możesz uzyskać samodzielnie, często mogą pokazać inne niższe ceny, nawet online. Po zaplanowaniu wszystkiego, zapewniają bezpieczeństwo podczas podróży, którego po prostu nie dostaniesz rezerwując samodzielnie lub nawet wykupując ubezpieczenia.

Najlepsze biura podróży mogą również sprawić, że staniesz się VIPem – bezpłatne ulepszenie pokoju, rezerwacje w restauracjach, dostęp do zamkniętych sklepów i eksponatów, prywatne przewodniki i tańsze – często znacznie tańsze – bilety lotnicze premium.

Nawet jeśli większość najlepszych agentów pobiera opłaty, w niemal każdym przypadku zaoszczędzisz pieniądze, a często dużo pieniędzy – tysiące złotych – w każdym przypadku więcej niż samodzielne organizowanie wakacji.

Szczerze mówiąc, nie wszyscy podróżujący potrzebują biura podróży. Podróże stają się coraz bardziej luksusowe, drogie i specjalistyczne. Potrzebujesz taniego lotu do Francji, aby odwiedzić rodzinę i noc w 4-gwiazdkowym hotelu na lotnisku po drodze? Nie ma sprawy! Potrzebujesz atrakcyjnego cenowo, kompleksowego urlopu narciarskiego lub weekendu wegańskiego? Można to łatwo znaleźć online. Potrzebujesz taniego rejsu statkiem? Tak, można to zarezerwować samodzielnie.

Jeśli przebywasz w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach, latasz w kabinie premium (lub prywatnym samolotem), planujesz skomplikowane trasy podróży z wieloma przystankami, planujesz skomplikowane trasy lotnicze lub obierasz każdą podróż z wykorzystaniem przewodników/kierowców lub lokalnych ekspertów, każda podróż z dostępem VIPa byłaby lepsza.

W rzeczywistości, w każdym z tych scenariuszy, jeśli nie korzystasz z biura podróży jesteś popełniasz kosztowny błąd, bez względu na to, jak bardzo myślisz, że wiesz co robisz.

Mówiąc szczerze, mówię o prawdziwych ekspertach, naprawdę dobrych biurach podróży, którzy dodają wartość dodaną, a nie tych, które w niedzielnych gazetach publikują pełne strony ofert. Najlepszymi biurami podróży są przede wszystkim konsultanci, a wielu preferuje „doradców podróży”, ponieważ ich porady, wiedza i kontakty są bardzo cenne, a nie możliwość drukowania biletów lotniczych dla Ciebie.

Kilku z nich stało się super-specjalistami, a w niektórych przypadkach, takich jak rezerwacja rejsów wycieczkowych, wakacji golfowych lub bardzo wyspecjalizowanych wycieczek tematycznych, takich jak sztuka, muzyka czy eksploracja polarna, będziesz chciał poszukać specjalisty w niszy. Ale dla większości podróżnych, lepiej jest znaleźć doskonałego ogólnego doradcę podróży i trzymać się z nimi ponieważ poznają Ciebie i Twoje pragnienia.

Innym ważnym punktem najlepszych agentów jest ich doświadczenie. Przyjaciel po raz pierwszy zabierał swoje dzieci do Hiszpanii, jeżdżąc na rowerze i spacerując po Barcelonie, zdecydował się dodać Madryt, ponieważ chciał zobaczyć stadion. Zadzwonił do biura podróży i poprosił o pomoc. Zaaranżowali samolot i kierowcę, aby zabrać rodzinę z miejsca do Madrytu. Pomogli mu wybrać dobrze usytuowany luksusowy hotel, który odpowiadał jego potrzebom, a także zorganizowali prywatne wycieczki po Madrycie. Alternatywnie mógłby zarezerwować przewodników, samolot, hotel i kierowcę na długą podróż dla swojej rodziny ślepo w Internecie. Ale w ten sposób by nie dostał bezpłatnych udogodnień hotelowych.

3.5/5 - (liczba ocen: 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.