Dlaczego w obecnych czasach koszystać z biur podróży

widok na miast w trakcie podróży

Zdecydowaliśmy się zobaczyć, jak użyteczne są biura podróży. Poprosiliśmy 5 biur podróży o przedstawienie cen wycieczki, a następnie porównaliśmy te ceny z cenami biletów, które sami znaleźliśmy online.

Ceny, które otrzymaliśmy od czterech z pięciu agentów były wyższe niż to, co znaleźliśmy w internecie sami, potwierdzając nasze wyobrażenia, że po prostu mogą one nie być w stanie dotrzymać kroku Internetowi.

Wymiana ta pokazała nam jednak również jeden z doskonałych powodów, dla których biura podróży są wciąż dobre i mogą po prostu istnieć przez wiele lat: osobista obsługa.

Jedno biuro podróży postawiło sobie za cel nie tylko wyszukiwanie lotów, o które prosiliśmy, ale także zbudowanie całej trasy hipotetycznej podróży, którą zaplanowaliśmy. Wraz z lotami wysłała nam ceny za różne hotele, które poleciła w każdym mieście, zarówno z różnymi lokalizacjami i cenami, jak i wycieczki, bilety muzealne, prywatne transfery na lotniska i z lotnisk oraz potencjalne przejazdy kolejowe. Jeszcze lepiej, dała kilka osobistych rekomendacji, takich jak kawiarnie i restauracje.

Zamiast spędzać godziny w internecie próbując dowiedzieć się, gdzie się zatrzymać, co zobaczyć i co zrobić, to wszystko było właśnie tutaj – a my nawet nie określiliśmy co lubimy i czego nie lubimy. Jestem pewien, że gdybyśmy dali im więcej informacji, stworzyliby jeszcze lepsze, bardziej spersonalizowane wakacje.

Jeśli nie chcesz zajmować się planowaniem, biura podróży mogą dokonać wszystkich rezerwacji i przedstawić osobiste zalecenia, które ułatwią Ci życie.

Wiele biur podróży posiada własne specjalizacje, począwszy od wycieczek do Rzymu, a skończywszy na wycieczkach w zależności od hobby. Oznacza to również, że posiadają one wiedzę, dzięki czemu często są w stanie dodać jakości Twojej podróży np. jak wybór idealnego pokoju, rezerwacja trudno dostępnych miejsc w restauracjach oraz bilety na wyprzedane wycieczki i imprezy.

Jeśli planujesz podróż kilkustopniową z rozkładem jazdy i lotami łączonymi, biura podróży mogą znaleźć kombinacje, których nie byłbyś w stanie znaleźć. A jeśli planujesz podróż, która obejmuje dużą grupę osób, wycieczki i zwiedzanie to biuro podróży może być Twoim najlepszym wyborem. Może załatwić problem z wizami, szczepieniami lub skomplikowanymi wymogami paszportowymi. A jeśli coś pójdzie nie tak, gdy dojdzie do wypadku lub trzeba odwołać podróż, biura podróży są dobrym zabezpieczeniem.

Większość biur podróży nie będzie pobierać opłat za swoją pracę ponieważ otrzymują oni wynagrodzenie od hoteli, wycieczek, przewoźników, więc dosłownie nie będzie Cię kosztować nic.

4.1/5 - (liczba ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.