Czy psy to dobre zwierzęta dla dzieci?

zabawa z psem na plaży

Decyzja o adopcji lub kupnie psa wymaga od nas dokładne przemyślenia i przeanalizowania wszystkich jej plusów i minusów. Zanim zdecydujemy się na nowego członka rodziny musimy upewnić się, że mamy możliwość zapewnienia mu jak najlepszej opieki oraz wszystkich dóbr. Posiadanie psa to ogromny obowiązek oraz często wydatki, jednak plusy wynikające z tej decyzji bardzo często znacznie przekraczają jej wady.

Bardzo częstym pytaniem, które pojawia się u osób zastanawiających się nad zakupem psa jest to czy pies jest idealnym zwierzęciem dla dzieci. Według nas odpowiedź jest bardzo prosta – pies idealnie sprawdzi się w domu, w którym są dzieci niezależnie od ich wieku. Posiadanie zwierzaka w domu będzie miało wiele korzyści zarówno dla dzieci, jak i dla całej rodziny.

W przypadku korzyści wynikających posiadania psa dla dziecka jest możliwość posiadania prawdziwego przyjaciela. Psy uznawane są za zwierzęta, które okazują swoim właścicielom najwięcej miłości, są one najbardziej przywiązane do ludzi i co najważniejsze robią to bezwarunkowo.

Dla dzieci w trakcie rozwoju będzie to świetne wsparcie, szczególnie w czasach, w których wiele dzieci cierpi z powodu samotności oraz braku akceptacji ze strony wymagającego środowiska. Zwierzę będzie zatem świetnym źródłem miłości i wsparcia, szczególnie będzie to silne w przypadku psów.

Kolejnym ważnym plusem związanym z posiadaniem psa w domu z dziećmi jest możliwość nauki odpowiedzialności.

Dzieci, które posiadają psa w domu zobowiązane są do regularnego karmienia go oraz wyprowadzania na spacery. Stają się one odpowiedzialne za swojego małego przyjaciela. Zyskują zatem dobrą lekcję, którą będą mogły wykorzystać w dorosłym życiu.

Istnieje wiele opinii naukowców, którzy zgodnie twierdzą, iż dzieci, które wychowywały się z psami szybciej się rozwijają i osiągają więcej sukcesów. Mają one również mniej problemów z psychiką oraz samoakceptacją. Według nas są to bardzo ważne plusy związane z posiadaniem psa w domu i znacznie przewyższają one obowiązki i problemy, które mogą się z tym wiązać.

3.9/5 - (liczba ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.