10 najlepszych atrakcji w Poznaniu

Podróże kształcą. Dlatego warto podróżować zarówno w dalekie miejsca jak i w te lokalne. Jednym z lokalnych miast, które jest chętnie odwiedzane przez turystów jest miasto Poznań.

1. Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka
MOs810 / Wikipedia

Wielka budowlą o ciekawej historii jest Biblioteka Raczyńskich. Została ona sfinansowana przez hrabię Edwarda Raczyńskiego, który nie dość, że ofiarował miastu budowlę to podarował swoje osobiste tomy książek.

2. Domki budnicze

Xysio1984 / Wikipedia

Ciekawymi budowlami są domki budnicze. Ich historią sięga aż średniowiecza, ponieważ w tych czasach stały na miejscu domków budniczych drewniane budy, w których sprzedawano śledzie, sól, świece i pochodnie. W XVI w. na miejscu bud wzniesiono wąskie kamieniczki z renesansowymi podcieniami, które podziwami do dzisiaj.

3. Ratusz

A.Savin / Wikipedia

Głównym budynkiem w Poznaniu jest jego Ratusz. Stanowi on niewątpliwie najwspanialszą budowlą renesansową w Wielkopolsce i jedną z najpiękniejszych w Polsce.

4. Zamek Królewski

Poznaniak / Wikipedia

Warto także odwiedzić historyczny Zamek Królewski wybudowany przez Przemysła I i dokończony przez jego syna Przemysła II. Napawa on historią, ponieważ gościł w swoich latach wiele ważnych osobistości takich jak: Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Kazimierz Jagiellończyk, Jan Luksemburski, Eryk I.

5. Bazylika Archikatedralna św. Piotra i Pawła

Tomasz Barc / Wikipedia

Głównym i jednym z najpiękniejszych kościołów w Polsce jest Bazylika Archikatedralna św. Piotra i Pawła, która łączy w sobie wiele gatunków kultury.

6. Kościół św. Anny

Tomasz Stachowiak / Wikipedia

Ciekawym kościołem w stylu neogotyckim jest Kościół św. Anny. Jest to świątynia trójnawowa wybudowana na planie greckiego krzyża.

7. Pomnik  Adama Mickiewicza

Radomil / Wikipedia

W Poznaniu można podziwiać pomnik wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, a także Jana Kochanowskiego.

8. Placówka naukowo-dydaktyczna im. Adama Mickiewicza

Ogród Botaniczny w Poznaniu
Radomil / Wikipedia

Można także odwiedzić placówkę naukowo-dydaktyczną im. Adama Mickiewicza, która mieści w sobie na powierzchni 22 ha gromadzi imponującą kolekcję ponad 7000 gatunków i odmian roślin z niemal wszystkich stref klimatyczno -roślinnych Ziemi. Mowa o Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

9. Zoo

Kapitel / Wikipedia

Do atrakcji, dzięki którym można się zrelaksować należy Zoo. Można tam podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt, które naturalnie nie występują w Polsce. Jest to wspaniałe miejsce z bardzo przyrodniczym krajobrazem, które zostało na stałe wpisane w panoramę Poznania. Dodatkowo zróżnicowany leśny teren z jednej strony pozwala stworzyć dla mieszkających tu zwierząt warunki zbliżone do naturalnych, z drugiej uatrakcyjnia zwiedzającym ich obserwowanie. Zatem jest to plus nie tylko dla zwiedzających ale także duża dogodność dla mieszkańców poznańskiego zoo.

10. Wzgórze Przemysła

Piotrm00 / Wikipedia

Także warto wybrać się na Wieżę Widokową, tzw. Wzgórze Przemysła. Tam można podziwiać panoramę całego miasta Poznania. Na wieżę można wejść po schodach w górę, które składają się z około 200 stopni a także dla osób o mniejszej kondycji fizycznej jest udostępniana winda do wysokości tarasu zadaszonego.

Warto odwiedzać takie fascynujące miejsca jakim jest Poznań, ponieważ łączy ze sobą nie tylko ciekawą historię ale także wiele miejsce współczesnych, w których można się relaksować.

Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe atrakcje w Poznaniu? Napiszcie o nich w komentarzu na dole.

4.6/5 - (liczba ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.