Co to jest Instagram

Selfie

Media społecznościowe już od wielu lat cieszą się ogromna popularnością. Z cała pewnością, jednym z bardzo popularnych serwisów jest Instagram. Czym jednak jest ten serwis? Jakie są jego zalety i możliwości? Dlaczego zyskał taką popularność i w jaki sposób udało się podbić tyle krajów?

Instagram to fotograficzny serwis zdjęciowy, który utworzyli Kevin Systrom, Mark Krieger w 2010 roku. Dość szybko zauważono w nim wielki potencjał, a w kwietniu 2012 roku serwis ten został zakupiony przez Facebook.

To zapoczątkowało jeszcze większą popularność tego serwisu i dało ogromne możliwości. Pierwsza wersja tego serwisu została stworzona po to, by dać użytkownikom proste narzędzie do dzielenia się zdjęciami i krótkimi filmami ze swoimi znajomymi.

Pomysł ten bardzo przypadł do gustu użytkownikom tego serwisu, którzy już po dwóch latach liczyli ponad 100 milionów osób. Po sprzedaży serwisu Facebookowi, liczba użytkowników Instagrama podwoiła się. Z czasem liczba osób korzystających z tego serwisu przekroczyła 1 miliard.

Dlaczego jednak serwis ten zyskał tak wielką popularność?

Przede wszystkim dlatego, że zdjęcia publikowane na Instagramie wydają się być niesamowite i wyjątkowe. Połączona z tym serwisem aplikacja mobilna pozwala na dodawanie wielu różnych filtrów, które zwykle zdjęcia zmieniają niemalże w arcydzieła. Każdy ma możliwość wykonania wspaniałych zdjęć, które mają w sobie wiele czaru i uroku.

Dodatkowo, szybkie i proste udostępnianie tych zdjęć w sieci okazało się być wielkim sukcesem. Serwis ten okazał się być niezwykle ciekawy i stworzył wokół siebie wspaniałą społeczność.

Użytkownicy tego portalu mogą jednocześnie dodawać swoje zdjęcia, jak również obserwować zdjęcia innych użytkowników, w tym również wielkich gwiazd z niemal wszystkich krajów. Ten społecznościowy charakter serwisu sprawił, że ponad 1 miliard osób wprost pokochał Instagram, a publikowane tam wpisy i zdjęcia cieszą si ę ogromna popularnością.

Możliwość poszukiwania inspiracji wśród ludzi z całego świata, obserwowanie swoich idoli czy przyjaciół, jak również wpływ na innych okazały się tak ogromne, że każdy z wielką ochotą korzysta z możliwości, jakie udostępnia ten serwis.

Wielką zaletą tego medium społecznościowego jest to, że korzystanie z niego jest bezpłatne. Wystarczy, że założymy tam swój profil, skonfigurujemy go i zaczniemy publikować. Obsługa portalu jest bardzo prosta i szybka, dość intuicyjna, dlatego każdy bez większych problemów radzi sobie z Instagramem.

W ostatnim czasie popularne stało się również zarabianie w tym serwisie. Wystarczy, że zbudujemy sporą społeczność swoich fanów, którzy chętnie i aktywnie będą reagowali na nasze publikacje, aby móc zacząć szukać sponsorów, którzy zechcą płacić nam za reklamę swoich produktów, usług czy stron internetowych.

Z takich możliwości dodatkowego przychodu korzystają nie tylko gwiazdy i celebryci, ale również zwykli użytkownicy serwisu, którym tylko udało się zbudować sporą społeczność osób zaangażowanych w ich działania na tym portalu. Jest to jednak jedynie jedna z wielu możliwości zarabiania na portalu, z których korzysta wiele osób. Z pewnością istnieje również wiele innych, które warto odkrywać.

Instagram to wspaniały serwis, który całkowicie zrewolucjonizował wykorzystanie telefonów komórkowych. Sama aplikacja na telefon daje tyle radości, że niemal każdy użytkownik tego serwisu pokochał jej możliwości. Aplikacja działa szybko i jest intuicyjna, dlatego bez problemów można z niej korzystać.

Dodatkowo, ogromna ilość ciekawych filtrów sprawia, że nawet zwykłe zdjęcie pozornie zwykłego przedmiotu zmienia się całkowicie i nie do poznania.

Jeśli dodamy do tego fakt, że jest to serwis społecznościowy, który umożliwia dzielenie się tymi zdjęciami, prezentowanie świata tak, jak my go widzimy i dzielenie się z innymi swoim spojrzeniem, zyskamy wspaniałą aplikację i serwis, z którego będzie chciało korzystać wielu ludzi. Już teraz popularność Intagrama pobije wiele rekordów.

W przyszłości może okazać się, że serwis ten będzie cieszył się jeszcze większą popularnością niż inne, równie znane i chętnie wykorzystywane portale internetowe.

Trzeba jednak pamiętać, że serwis ten umożliwia zrobienie zdjęcia niemal wszystkiemu i udostępnianie go w sieci. Często wiąże się to jednak z mało przemyślanymi obiektami do fotografowania.

Moda na pewne fotografie przychodzi i przemija. Jedne ze zdjęć mają na celu wywołanie szoku, inne zaś są niemądrym pomysłem nastolatków. W przeszłości spotkaliśmy się już z kilkoma takimi szokującymi trendami. Dlatego trzeba pamiętać, by rozsądnie wybierać obiekty swoich zdjęć i nie wrzucać wszystkiego do sieci.

Warto także rozsądnie wybierać osoby, które chcemy obserwować. Wówczas będziemy mogli pokazywać innym swoje spojrzenie na świat, jak również obserwować to, co inni ludzie chcą nam pokazać. Wówczas przygoda z Intagramem będzie bardzo przyjemna i ciekawa. Przyniesie również wiele radości i ciekawych, często niezapomnianych doznań.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.