Co to jest Airbnb, jak korzystać ze strony i czy warto

wynajem

Airbnb to jeden z bardzo przydatnych portali podczas planowania podróży. Strona oferuje pośrednictwo w wynajmie mieszkania lub innej przestrzeni mieszkalnej na czas podróży do innego państwa.

W serwisie można znaleźć bardzo ciekawe oferty. Wynająć można zarówno mieszkanie tylko dla siebie jak i wybrać opcję dla odważnych : dołączyć do kogoś, kto akurat tam mieszka lub podobnie jak my – wynajmuje. Oferty są bardzo różnorodne.

Można tam znaleźć nocleg w przyczepie kempingowej w Kanadzie lub pobyt w domku na drzewie na Hawajach. Portal nie przestaje zaskakiwać. Oprócz noclegów gospodarze przedstawiają na stronie również bardzo ciekawe atrakcje, które sami organizują dla lokalnej społeczności oraz turystów. Można tam znaleźć takie atrakcje jak wycieczka rowerem po jadłodajniach, tapas na łodzi, joga z kozami czy bardziej przyziemne organizowanie wycieczek górskich.

Czegoś takiego nie da się znaleźć na tradycyjnych portalach, które pomagają organizować nasze podróże. Platforma cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swoją odmienność. Tam oferty są wystawiane od ludzi dla ludzi. Gospodarze zapraszają gości do swoich domów i mieszkań. Jest to tzw. ekonomia współdzielenia, która polega na dzieleniu, wymianie i płatnym wypożyczaniu produktów.

Rezerwacja nieruchomości przez serwis Airbnb nie jest dla wszystkich, ale z pewnością wiele osób odnajdzie tam coś dla siebie. Jest to świetna opcja dla samotnych, ciekawych świata i żądnych przygód podróżników. Decydując się na wynajem bazy noclegowej poprzez ten portal od razu można szykować się na niezapomniane wrażenia.

Airbnb czy poszukiwanie hotelu?

Póki co wynajem noclegów na Airbnb nie zagraża tradycyjnym hotelom, ponieważ wielu ludzi jeszcze nie ufa rozwiązaniom oferowanym przez ten oryginalny portal. Zainteresowanie ofertami jest jednak bardzo duże. Ruch na stronie to nawet 60 milionów użytkowników a popularność serwisu ciągle rośnie. Liczba rezerwacji od 2014 roku wzrosła ponad dwukrotnie.

W zeszłym roku wyniosła już 80 milionów! W zależności od preferowanej ceny można tam znaleźć pokoje o różnym standardzie. Jakie są korzyści płynące z wyboru Airbnb ? Przede wszystkim bazę noclegową wybieramy tylko według własnych preferencji. Można jechać samemu i nocować na czyjejś kanapie za grosze.

Można też wraz z grupą przyjaciół wynająć cały domek i świetnie się przy tym bawić. Najważniejszą zaletą jest jednak fakt, że wynajmując nieruchomość od osoby na stałe zamieszkującej odwiedzane tereny można dowiedzieć się o nich znacznie więcej.

Dla prawdziwych podróżników to właśnie kontakt z tubylcami jest najcenniejszy – to oni mogą zapoznać nas z panującymi tam zwyczajami i pokazać najpiękniejsze miejsca, których nie da się znaleźć w żadnych przewodniku. Dzięki temu można choć przez chwilę porzucić poczucie bycia turystą, który goni od jednej najbardziej znanej atrakcji do drugiej.

Jak korzystać ze strony Airbnb?

Szukając odpowiedniego lokum na portalu Airbnb należy zachować ostrożność, by nie dać się naciągnąć. Można tam znaleźć naprawdę ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach, ale trzeba trzymać się kilku zasad. Przede wszystkim, zanim zaczniemy szukać noclegu należy dowiedzieć się, których z dzielnic odwiedzanego miasta unikać.

Według statystyk są to przede wszystkim osiedla zamieszkiwane głównie przez muzułmanów lub czarnoskórych, ale nie tylko. Po prostu należy unikać slumsów i dzielnic gangsterskich. To dość oczywiste. Gdy już wiemy, gdzie szukać noclegu, a gdzie nie, możemy rozpocząć przeglądanie ofert. Gdy jakaś oferta szczególnie nam się spodoba warto zajrzeć do tzw. kalendarza dostępności, ponieważ ludzie, którzy wynajmują nam nieruchomość także mogą mieć jakieś plany w okresie naszego wyjazdu.

Jeżeli chcesz, możesz upewnić się, że wszystko odbędzie się według planu, pisząc do właściciela wiadomość z zapytaniem o dostępność nieruchomości. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że nie jedziemy do hotelu, w którym nie trzeba się o nic martwić, a w wyposażeniu jest nawet ekspres do kawy. Cóż, tutaj sprawy mają się nieco inaczej. W opisie lokum zazwyczaj znajduje się pełny opis tego, co zastaniemy na miejscu.

Warto szczegółowo się z nim zapoznać i zawczasu zatroszczyć się o wszystkie brakujące elementy wyposażenia, które mogą okazać się przydatne. Kolejną istotną sprawą jest dokładne zapoznanie się z zasadami panującymi w mieszkaniu.

Jako osoba wynajmująca musimy przestrzegać wszystkich reguł, które ustala właściciel, nawet jeśli czasem mogą wydawać się dziwne. Bardzo przydatna może się okazać także opinia innych użytkowników, którzy odwiedzili dane miejsce przed nami. Warto dokładnie przeczytać komentarze i dowiedzieć się, czy rzeczywiście warto wybrać właśnie tę nieruchomość.

Poszukiwania bazy noclegowej na portalu Airbnb mogą potrwać znacznie dłużej niż rezerwacja tradycyjnego hotelu, ale dla przygód, jakie można przeżyć, z pewnością warto! Przestrzegając kilku wymienionych wyżej zasad można tam znaleźć naprawdę niesamowite miejsca do wynajęcia, a dzięki nawiązanym przez to kontaktom, przeżyć naprawdę niesamowity wyjazd.

Oceń artykuł1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 29 grudnia 2019 o 20:17

    Przestrzegam przed korzystaniem z usług tej firmy – nigdy nie masz pewności, czy wykupiony nocleg dojdzie do skutku. Mnie to właśnie spotkało w Rzymie. Firma umywa ręce od odpowiedzialności, poza zwróceniem kasy i obiecywaniem pomocy, nic nie zrobili w mojej sprawie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.