Ciekawostki

25 Ciekawostki o Aktorach i Celebrytach

Hollywood

Gwiazdy – są takie jak my! Ale czy na pewno? Pewnie, jedzą, śpią i zakochują się jak my wszyscy. I jak wszyscy wiemy, starzeją się tak samo jak my. Poznaj zaskakujące ciekawostki i mało znane informacje o celebrytach i aktorach!

1. Natalie Portman ukończyła studia licencjackie na Harvardzie podczas kręcenia scen do gilmu „Gwiezdnych Wojen”.

2. Nagrodzona Oscarem aktorka Brie Larson odbyła tournee z młodym amerykańskim piosenkarzem, Jesse McCartneyem.

3. Danny DeVito i Rhea Pearlman, którzy zagrali rodzinę Wormwoodów w filmie „Matylda”, prywatnie są małżeństwem.

4. Słynne siostry Dakota i Elle Fanning są dalekimi kuzynkami Kate Middleton, księżnej Cambridge.

5. Naturalny kolor włosów Elivsa Presleya to blond, nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego farbował się na ciemny odcień.

6. Barack Obama, Hillary Clinton i Martin Luther King zdobyli więcej nagród muzycznych Grammy niż Katy Perry.

7. Kanye West składał dokumenty do szkoły mody Central Saint Martins w Londynie, niestety z niewyjaśnionych przyczyn jego podanie zostało odrzucone.

8. Nicolas Cage to właściwie Nocolas Kim Coppola. Fikcyjne nazwisko zainspirowało aktora pewną postacią z komiksu.

9. Steve Jobs odreagowywał stres mocząc stopy w łazience w siedzibie swojej potężnej firmy „Apple”.

10. Matka Justina Timberlake była prawną opiekunką znanego aktora Ryana Goslinga w trakcie kręcenia odcinków do „Mickey Mouse Club”.

11. Robert Lewandowski był w sezonie 2005/2006 zawodnikiem trzecioligowej rezerwowej drużyny Legii Warszawa. Stamtąd chciał trafić do pierwszego składu drużyny. Nagle po jednym sezonie klub nie przedłużył z nim kontraktu i niestety słynny „Lewy” trafił do 2-ligowego Znicza Pruszków. Przewrotna była jego droga na szczyt.

12. Marilyn Monroe prywatnie miała za sobą trzy nieudane małżeństwa, była uzależnienia od leków i a efekcie zmarła tragicznie. Mała Norma (jak brzmiało jej prawdziwe imię) miała okropne dzieciństwo, porzucona przez rodziców jako dziecko trafiała do następnych domów zastępczych. Jako dziecko była śliczną, małą i bezbronną dziewczynką, która stała się łatwym celem molestowania seksualnego przez zastępczych ojców.

13. Zapewne cały świat był świadkiem wielkiej transformacji Michaela Jacksona. Z miłego, utalentowanego i uśmiechniętego chłopca, który urodził się w wielodzietnej muzykalnej rodzinie przekształcił się w białego człowieka z odpadającym nosem po licznych, nieudanych operacjach plastycznych.

14. Patrząc na jedną z najpiękniejszych aktorek na świecie Charlize Theron, która pochodzi z Południowej Afryki, trudno uwierzyć, z jak wielkim koszmarem musiała zmagać się podczas dzieciństwa. Ojciec gwiazdy, który nie stronił od alkoholu, był agresywny wobec dziewczynki, na jej oczach znęcał się nad jej matką fizycznie, a ona sama wielokrotnie była ofiarą jego nieprzewidzianych napaści. Będąc pod wpływem alkoholu, wielokrotnie groził zarówno jej, jak i jej matce.

15. Autorka i prowadząca popularną audycję telewizyjną „The Oprah Winfrey Show” Oprah Winfrey uchodzi dziś za jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Od 2005 roku kilkukrotnie znalazła się na prestiżowej liście najbogatszych kobiet świata według miesięcznika „Forbes”.

16. Legendarnej piosenkarce Billie Holiday również życie nie było usłane różami. Jej matka, która zarabiała na życie jako prostytutka w klubach nocnych, urodziła ją, mając zaledwie 13 lat, ojciec był niewiele starszy. Billie niestety również poszła w ślady matki. Żaden z rodziców nie dał jej dobrego przykładu.

17. Do molestowania seksualnego w dzieciństwie i jego tragicznych skutków w dorosłym życiu przyznał się również Axl Rose – lider słynnego zespołu Guns N’ Roses. Matka Axla, Sharon Linter urodziła gwiazdora mając zaledwie 16 lat, po rozstaniu z jego ojcem związała się z pastorem zielonoświątkowców Stephanem Baileyem. Co ciekawe babcia wokalisty pochodziła z Polski. Szkoda, że nie było mu dane wychowywać się u jej boku.

18. Zapewne mało kto wie, że Elvis Presley poznał chwyty w karate podczas swojej służby wojskowej w Niemczech. Niektóre ruchy zainspirowały go do wykorzystania ich w swoich układach tanecznych.

19. W młodości Tom Cruise był członkiem seminarium franciszkanów w mieście Cincinnati. Chciał zostać katolickim księdzem. W roku 1990 mocno angażował się w działalność scjentologiczną za sprawą swojej pierwszej żony, Mimi Rogers. Od tego czasu jest radykalnym ambasadorem Kościoła Scjentologicznego.

20. Brian May – gitarzysta grupy Quenn ukończył z wyróżnieniem dwa przedmioty: matematykę i fizykę na Imperial College w Londynie. W roku 2007, tuż po zakończeniu swojej kariery muzycznej, uzyskał stopień doktora astrofizyki. Został nadany mu tytuł honorowego rektora Uniwersytetu Johna Moore’a w Liverpoolu.

21. Lady Gaga zakupiła detektor duchów o wartości 50 000 dolarów, który ma wykrywać zjawisk paranormalne.

22. Jako nastolatek znany amerykański aktor Steve Buscemi był strażakiem w Nowym Jorku. Pomagał także po zamachu na World Trade Center.

23. Młoda aktorka Leighton Meester urodziła się w więzieniu, w momencie, gdy jej matka odsiadywała wyrok za przemyt narkotyków.

24. Prawdziwe imię Willa Smitha to Willard.

25. Seth MacFarlane, twórca słynnego talk-show “Family Guy” jest także również muzykiem.