Ciekawostki o iPhonie X

iphone

iPhone X przeszedł z bardzo wybujałego mitu technicznego do prawdziwego, oficjalnie ogłoszonego produktu. Phil Schiller powrócił, aby przedstawić nam wszystkie nowe funkcje, od wyświetlacza Super Retina, poprzez bezprzewodowe ładowanie, aż do ceny startowej $999.

Ale nie powiedział nam wszystkiego. iPhone X ma kilka interesujących szczegółów, o których Schiller nie powiedział ani słowa

Istnieją dwa różne urządzenia iPhone X

Dwa różne jednostki SKU, w hołdzie przemysłowym. W różnych krajach do połączeń bezprzewodowych wykorzystywane są różne pasma częstotliwości i jest trudne, aby jeden model był kompatybilny z nimi wszystkimi, więc oba iPhone’ y są przeznaczone dla różnych regionów. Dla iPhone’ a 8 dostępne są cztery różne modele.

Wsparcie Galileo

iPhone od dawna obsługiwał amerykańską sieć GPS i w 2011 roku dodał wsparcie dla rosyjskiej wersji rosyjskiego systemu pozycjonowania satelitarnego Glonass. iPhone X wraz z iPhonem 8 i 8 Plusem są pierwszymi iPhone’ ami obsługującymi Galileo, nowy europejski system satelitarny, który został w pełni włączony do sieci pod koniec 2016 roku. Apple wprowadza również wsparcie dla QZSS w celu lepszego pozycjonowania w regionach Azji i Pacyfiku.

Ekran nie jest tak jasny jak ekran Galaxy Note 8

Na arkuszu specyfikacji ekran iPhone’ a X jest napisane: co jest bardzo jasne (300 nitów jest uważane za bardzo dobre dla większości ekranów). Ale nic nie jest to tak jasne jak wyświetlacz Samsung Galaxy Note 8. Ostatnie badanie przeprowadzone przez DisplayMate wykazało, że maksymalna jasność Galaxy Note 8 wynosiła 1240 nitów, co według słów analityka było najjaśniejszym wyświetlaczem smartfonów, jaki kiedykolwiek mierzyli.

Kamera nie uległa poprawie

O ile firma Apple rozmawiała o systemie kamer TrueDepth iPhone X i jego zdolności rozpoznawania twarzy w celu bezpiecznego odblokowania telefonu i umożliwienia animacji twarzy za pomocą emoji, o tyle specyfikacja jest dokładnie taka sama jak w przypadku iPhone’ a 7s. Wygląda na to, że Apple używa tej samej kamery co ten model, uzupełniając go o lepsze czujniki i ulepszoną obróbkę obrazu. Mimo to dobrze byłoby mieć więcej niż 7 megapikseli.

Format HEIF i HEVC

Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ firma Apple ogłosiła format w czerwcu na Światowej Konferencji Deweloperów (WWDC), ale nowe iPhony obsługują zarówno nowy format HEIF (high efficiency image format) jak i HEVC (high efficient video compression). Te nowe sposoby przechowywania zdjęć i filmów wideo wykorzystują lepszą kompresję, dzięki czemu lepiej wykorzystuje się pamięć.

Centrum Powiadamiania

Bez przycisku domowego na telefonie iPhone X można nawigować inaczej niż w innych urządzeniach iPhone, a machnięcie palcem w górę powoduje powrót do domu. Jedyny problem: tak zwykle wywołuje się Centrum Powiadamiania. Cóż, to przesuwa się z góry w dół na górze po prawej stronie. Kolejny problem: Na górze jest to, gdzie ma być Centrum Notyfikacyjne, tylko Apple nigdy nie powiedział, co się z nim stało.

Szybkie ładowanie

iPhone X (oraz iPhone 8 i iPhone 8 Plus) będzie pierwszym urządzeniem obsługującym szybkie ładowanie – funkcja, która jest praktycznie standardem w wielu konkurencjach telefonach z systemem Android. Teraz, jeśli używasz wtyczki i kabla ładującego Apple, będziesz mógł naładować akumulator o 50% w ciągu 30 minut.

4.6/5 - (liczba ocen: 110)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.